Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul optimistelor


Recommended Posts

OOOOOOOO...se mareste listuta....bine ai venit impreunaid="red">!

 

Mai fetelor addinelid="red"> si adinellid="red">, mai incep sa va incurc mai [bang][bang][bang]

 

iri_soriid="red"> bravo, asa da...sot...si asa da idei....ia sa incerc si eu (numai ca la mine s-ar putea sa ramana neterminata...)

 

georgiid="red"> Bianca e bine, multumim....si multumim pt pila...[:D].

La noi cursurile la master si examenele bineanteles se tin numai in week-end....se presupune ca cineva care s-a inscris la un master are si un job, asa ca nu e posibil sa se tina in timpul saptamanii; dar stiu pe cineva care face un master la Iasi si are cursuri de luni pana vineri...asa ca fiecare universitate cu principiile ei...e autonomie doar...Cea mica cum sta cu baita?

 

Ana si Bianca-iubita

[foto]

[papica]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna impreuna(sau flavia, cum vrei tu). Si eu te-am remarcat de la clubul nurorilor (ca tare active sunteti-mereu pe prima pagina).Mai intru si eu si va mai citesc sa ma amuz de ispravile voastre cu socrosheniile.Bine ai venit in club [flo]

Ma bucur ca ai avut o viata frumoasa, si asa sa-ti fie si de acum inainte.

Eveline e super ca sunt in week-end.

iri_sori, daca nu te superi, imi imprumuti si mie sotul?Cateva zile macar?[:D]

Va pupic pe toate si noapte buna

 

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

 

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai eveline, eu stiu ca ne cam incurca fetele, (deja si eu incep sa ma incurc[:D] ), Eu as vrea sa imi schimb numele, oare as putea? Invatati-ma cum?!? As vrea sa imi pun adinella, ca imi place mult mai mult, dar ajutati-ma sa il pot pune...

 

No, optimistelor, v-ati trezit??? Va trimit la fiecare un salut de primavara usor si bland... de aici de la Deva, de unde mi-s. Sorele sa va incalzeasca si pe voi si sa va faca sa va simtiti azi mult mai bine decat ieri...

 

Apropo, un banc,poate il stiti, dar ma risc:

pesimistul si oprimistul merg amandoi pe drum... La un moment dat pesimistul zice: "Of, mai rau de atat nu se mai poate!"

La care optimistul cu zambetul pe buze spune: "Ba se poate!"

 

Concluzia, ar fi ca daca tot se poate sa fie mai rau de ca sa nu sev poata sa fie si mai bine??? De noi depinde...

Va pup,....o zi plina de zambete va doresc...

 

 

adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mai trimit ceva fain, poate va place si voua;

 

 

In viata fiecarui om de pe pamantul asta se da o

lupta formidabila - o lupta intre doi lupi.

 

Unul rauid="red">:

el intruchipeaza frica, mania, invidia,

lacomia, autocompatimirea, aroganta, viclenia,

resentimentele.

 

Celalalt e unul bunid="red">:

el aduce bucuria, linistea,

smerenia, increderea, darnicia, adevarul, blandetea si

mila."

 

Copilul priveste intrebator spre bunicul lui: "Si care

dintre ei va invinge?".

 

Batranul il priveste in ochi:

"Cel pe care il vei hrani!"id="red">

 

 

Iar acum.....

O dedicatie pt. un ultim mesaj!

 

 

Smerenia este

o eternã pacea inimii...

Estea bsenþa totalã a tulburãrii,

a mâhnirii, a supãrãrii,

a iritãrii, a durerii,

Ea înseamnã sã nu mã mire nimic din

ce seîntâmplã,

sã nu simt nimic ca îndreptat împotriva mea.

Ea înseamnã sã rãmân netulburat,

când nimeni nu mã laudã,

când alþii vor sã mã dezonoreze sau

mã dispreþuiesc

Ea înseamnã sã gãsesc în mine

un loc binecuvântat,

în care sã mã pot retrage,

sã pot închide uºa,

sã pot îngenunchea în faþa Pãrintelui meu,

în tainã, sã fiu în pace,

ca în adâncul unei mãri liniºtite,

atunci când totul în jur

pare zbuciumat...

 

Oare v-am plicisit??? Spuneti-mi si mai temperez...

 

 

 

adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt un car de nervi!!!

Va scrisesem un mesaj lung, la fiecare cate ceva, exact cand il citeam sa il trimit, vine maimuta de fi-mea si-mi stinge calculatorul[bang][bang][bang]

Acum sa o iau de la capat?

Adinella(pana-ti schimbi numele, eu o sa-ti spun asa) imi place literatura dar in ultimul timp nu am mai avut timp sa mai citesc.Asa ca imi face placere sa mai citesc cate o chestie ca aia ca parca imi mai clatesc sufletul[:D]

Flavia, ti-am zis ca te-am remarcat pe DC.Si hai sa-ti zic un secret.Mi-a placut semnatura ta:FLAVIA-SOTIE SI MAMICA FERICITA.Si m-am gandit ca uite ma ce bine a reusit sa-si exprime fericirea in doar trei cuvine...

Sa stii ca ti-am furat-o si mi-am pus-o pe messenger.Daca vrei drepturi de autor, da-mi de stire si vedem cum o rezolvam[:D]

Iri_sori, te-ai gandit?Mi-l dai pe sotul?Sau ma apuc singura de curatenie?[:D]

Eveline, a ajuns soarele si pe la voi?

Io inca sunt ratutita ca m-am culcat la ora 4 (cu ora asta noua, oricum am pierdut o ora de somn).Sunt foarte in urma cu somnul dar sa speram ca nu am pierdut degeaba atatea nopti.Maine am examen(sa-mi tineti pumnii!!!)

La noi e f. frumos azi si dupa ce se trezeste Stefania, dam o fuga la tara sa o luam pe maman sa stea cu ea maine cat sunt eu plecata.Ca Dani e la tara[:D].Stiti voi... cea cu banii.Si oricum soata nu mai vrea sa auda.Io i-am spus ca de banii furati ar putea acum sa presteze...[:D]Glumesc, bineinteles.S-a rupt ceva in relatia mea cu ea si nu mai pot comunica asa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...Dar toate trec...

Ma opresc aci si va trimit repede mesajul ca poate iar imi face fi-mea vreo surpriza si de data asta chiar imi tai venele de ciuda[:D]

pupici [pup]

 

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

 

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O veste buna: o sa reusiti sa ne deosebiti, iaca asa: cea care are semnatura Adinella, sunt eu [:D] , care am venit mai pe urma in clubul vostru, si am un bebel...

Cea care are semnatura Addinel e ... Addinel, care se pregateste de nunta...

No, acuma sper ca am rezolvat problema asta...

Pa, va pup...

 

adinella

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flavia,id="blue"> pe unde esti, mama? Pai nu te hotasasi sa ma sustii aici la "optimiste"? Ma lasasi singurica??? Ia uita-te la semnatura mea, ei, ce spui??? M-am modernizat... Hai ca incep sa bat campii,... nu te supara...Probabil ca ma simtesc prea bine...

 

adinella

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezenta :)

Georgi pt ca esti prima persoana care spune ca ii place semnatura mea, ai acordul meu sa te folosesi de ea [:D]

Bafta maine la examen [bis]

adinell eu iti zic tot Adriana ca asa m-am obisnuit, e ok?:) Asa ca eu nu va incurc (sper:)

Imi place ilustratia ta cu lupii, e un mare adevar in ce ai scris [pup]

 

 

Flaviaid="purple"> (sotie si mamica fericita)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...