Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casatoria pentru amindoi -din dragoste sau comodit


Recommended Posts

dragilor nu stiu bine cum sa incep dar va rog din suflet sa-mi dati o parere pentru ca simt ca o iau razna.iata pe scurt povestea mea..sunt casatorita de 9 ani am un baietel de5 ani prima de casatorie am fost pritena cu sotul meu 3 ani el amai fost casatorit o data nu cunosc detalii de ce adivortatsituatia mea cu parintii nu afost roza am renuntat la universitate din lipsa ajutorului parintilor asa ca iam spus sotului meu sa ne casatorim era in om calm cu un serviciu bun.asa ca neam casatorit totul bine si frumos pana a aparut copilul dupa 3 anide matrimoniu (copilul nu a venit prima pentru ca sotul meu a contactat o boala venerica de la altcineva,nu pot sa va spun prin ceam trecut4 ani de zile cu el)nu am putut vorbi cu nimeni .a inceput sa bea f.f.mult sa vina tarziu acasa era f obosit dragoste faceam o data la oluna si atunci il trageam eu de atentie imi spunea ca tot timpul stau la serviciu si cu copilul ca lui nui dau atentie va inchipuiti dupa 10 ore de munca acasa eu sunt si barbat si femeie eu bat cuie eu repar robinete mobila zugravesc,bat covoarele gatesc spal cu copilul de craciun eu transez porcul totul el ce face doarme ca este oboisit.de cand mam casatorit nu cunosc in realitate salariu lui pana au inceput sa dispara bani din casa de la banca apoi mam informat si surpriza 3sferturi lasa acasa un sfert pentru uzul propriu.acum am ajuns in punctul ca ma simt de50 ani eu am28 el 36,am devenit doi straini in viata de familie dar vorbim ca 2 prieteni buni.anul trecut mam hotarit sa plec in italia la tatal meu,un motiv sa ne gandim ce facem cu viata nooastraam plecat copilul lam lasat cu maicamea si bunica mea dupa 3 luni,vezi ca trebuie sa achiti aia am datorii la ala intretinerea restanta , nu pot sa ma c..lc cu tine fratilor nici eu nu stiu cum sa fac mai ales cand vezi ca trimite mesaj nu sa te intrebe ce faci cum o duci printre straini nuuu bani bani ,salariul sau este de20mil eu intretin copilul el ai cumpara in timpul cat dureaza banii 3zile 4zile .dupa care pauza..durerea mea este ca mam saturat ca eu sa duc inspate toate ,am nevoie si eu de dragoste de un pic de alinare sufletyeasca unica raza de soare in viata mea este fiul meu ,care ma sustine sufleteste,in rest nimic pling sim spun ca trebuie sa merg mai departe pentru fiul meu ca tre buie sa fiu tare pentru el ...dar asa viata casatorita dar totodata singura sufleteste ...nu stiu incotro sa oiau el zice sa divortam ca asta nu e viata ca el vrea sa se distreze ca o viata are dar eu [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Un sfat clasic pentru o femeie care iubeste si care trebuie sa lupte pentru casnicia ei: fii frumoasa, zimbeste dragut cind el fura, fii calma, fa o cina romantica si pune-ti chilotzi rosii (succes garantat zic fetele).

 

Un sfat realist: lasa-l dracului de animal, vrea sa divorteze, lasa-l sa se duca. O sa fii mai linistita singura. Probabil ca vei suferi o vreme, dar iti va fi mai bine. Tu esti singura de mult timp in relatia asta (hai, casnicie), de ce sa stai legata la cap cu cineva care doar iti face viata amara?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga, da la ce mai stai cu el, de ce mai vrei sa luptzi?? Nu face nimic, e un puturos, il doare-n kur (scuzatzi, shi poate nici acolo!) de tine shi de copil, sex nu mai presteaza de mult, fura bani din casa- auzi, cica vorbitzi ca doi prieteni buni, da voi nici asta nu mai sintetzi, daca el ascunde tot!- la ce mai tragi de relatzia asta??

Lasa-l in ma'sa shi continua-tzi viatza fara el, ca lui vad ca i-e tare bine fara tine!

 

[*]Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta][*]

decembrie

degetzeii

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ia-ti copilul la tine, pentru ca daca il vei lasa cu el normal ca va avea ocazia sa ceara bani non-stop....

 

Ia copilu, si taie-i domnului conducta cu finante.

Lasa-l sa se descurce, ca e baiat mare...

 

Mie, spre deosebire de clasicul "lasa-l dracului de animal", mi se pare ca ar trebuie sa schimbi macazul o perioada, sa nu-ti mai asumi toate responsabilitatile.

E invatat prost.

Tu nu esti barbatul in relatia asta.

Strins cu usa, daca vede ca o duce prost si nu face nimeni nimic in sesnul asta, s-ar putea sa inceapa el sa faca niste kestii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc foarte mult ,ca mi-ati dat un pic de curaj,si scuzati greselele de ortografie,dar va scriu in fuga de la birou.acest pas am vrut sa-l fac acum 3 ani dar mereu am zis ca se va schimba,copilul cand il vede sare in bratele lui,mi se rupe sufletul cand ma gandesc la el ,dar decat sa -l vada mereu in modul in care vine acasa ,sa ne auda cum ne certam mereu cum pling mereu cred ca este mai bine sa ne vedem fiecare de drumul lui.sanse, sanse i-am dat mereu ,dar nu se merita ,dumnezeu o viata ne-a dat .nici nu stiti cat ma-ti ajutat sa vad cruda realitate .eu sunt singura la parinti de iubire parinteasca nu prea am avut parte ,am crescut cu bunica mea ,pentru mine acum sunteti ca si fratii mei ,ma bucur mult ca sunt in rindul vostru,va multumesc inca o data ....

mii de pupici dela alex -fiul meu si de la mine ...[bis]dumnezeu sa ne ocroteasca pe toti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga danyelana ,multumesc din suflet ,promit ca am sa am grija de fiul meu si de mine .caci el este lumina vietii mele ,impreuna suntem un tot,viata merge mai departe si sa vedem ce ne mai rezerva destinul in continuare -cu divortul,impartirea casei ,bunurilor ,stres,durere sufleteasca -dar sper sa trecem peste toate caci suntem puternici -cum spune fiul meu mincam spanac ,avem muschi-mii de pupici din partea lui alex si din partea mea[mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca te va ajuta in vreun fel ce iti voi spune eu dar clar iti zic,ca eu cand citesc astfel de cazuri pur si simplu nu-mi vine sa cred ca in vremurile noastre cand se tot vorbeste de libertatea femeii si de femei puternice s.a.m.d.,sa mai existe femei ca tine care stau si indura asa ceva[bang][bang]...pentru ce inghiti asemenea tratamente si asemenea viata???!!! in afara de copilasul tau scump altceva nu te mai tine nimic legata de el daca nici sex nici vorbe bune nici bani nici ajutor nimic nu ai din partea lui....

eu cred ca tu esti singura vinovata pentru situatia in care esti ...asa ca ori nu te mai plangi ori il lasi si punct.

bafta[dual]

 

Nushulica si finutza [copil] Ingrid(11.12.2005)[hop]id="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...