Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere-33


Recommended Posts

Buna dimineata. Am avut un copil model atat aseara cat si azi noapte, asa de cuminte a fost. A inghitit mititica si 2 lingurite de Sinupret amestecate cu putina apa, fara sa maraie, plus picaturi in nas, plus alte medicamente...Si n-a zis nici "car". Ba mai mult, aseara ne-a lasat sa ne uitam la meci si ea a luat camera la cercetat [:D] Andreap, felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos. Poate ii faci Mariei un fratior[;)] Violeta, [pup] baiatul istet. Mi se pare un raspuns extraordinar de frumos, acela cu infinitul[^] [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Lexi,multam[:I] mai da' ce fetita cuminte?!...sa nu o deochi[:D] are si ea momente cand nu vrea si gata.....si cei mici au personalitate,sunt si ei oameni,nu papusele [:D] [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, buna cafelutza...multam...azi cred ca trebuie sa beau vreo 3 sau sa dorm la pranz ca sunt cheauna de cap...d-ra ruxi ieri nu s-a culcat la pranz(i-am dus la bazin, asa cum isi doreau ei) si dupa ce am venit de-acolo...pe la 19 statnd asa in pat a apucat-o somnul...a venit alex la mine si mi-a zis ca ruxi doarme...si-a dormiiiiiiitttt...pana pe la 22 cand evident toata casa dormea [:D] numai noi ne-am uitat la desene pe dvd pana la 1 noaptea [:D][bang] dar azi la 7 punct eu a trebuit sa ma scol...avantaj ruxi...ea nu [:D] lexi ma bucur ca ai fetitza mare si cumintitca [pup] dory, miam [pofta] trebuie sa fie o nebunie chiftelutele tale...cu ciuperci... [pup] artista...ce mai face? fetelor ieri m-am vazut cu dory si pitica ei frumushica inconitnuu are activitate...nu sta locului o clipa [:D] vicky [pup] , super daca poate sa scrie si cus tanga si cu dreapta [bis] bey si sa-ti traiasca socrela...sa mai faca [:D] vio [pup] lui mihnea...hai ca azi o sa fie baiat cuminte... [:D] mirela, cris va [pup] cum se mai simt piticii? monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem numai copii cuminti pe aici....[bis], a mea insa ma termina, nu sta o clipa in loc, ma ameteste, nu stiu de unde atata energie pe ea..., acum la pranz ma suparat iar ca iar ne-am culcat cu scandal, eu o intrebam:alexa, iar vrei scandal, ea radea [:D] si-mi spunea: vleau scandal [bang]. Astazi am mai bagat si eu un borcan de 5 kg de gogonele ca-mi ramasese gol, si am zis ca e pacat sa=l las asa, nu prea ne omoram noi cu ele, dar am pus sa fie.... Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu fac cozonac...am luat-o pe campie [:D] initial am vrut sa-l bag la masina de paine dar dupa aceea am inceput sa maresc cantitatile pana am ajuns la 3 kg de faina ceea ce practic era imposibil cu masina de paine(am zis ca daca tot fac...sa ne ajunga nu sa se termine dupa jumate de ceas) [:D]...asa ca l-am luat frumushel la framantat cu mana [:D] monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor acum m-am mai linistit si eu,astazi am fost harnicuta,am facut o ciorba de somon,ciupercute umplute si l-am pus pe sotul meu sa-mi cumpere cozonac de la o cofetarie despre care discutau fetele de la bucutarie si cand am auzit....[pofta] MONICA daca ti se face mila de mine spune-mi mai exact unde sa caut ciorbita aia de ciuperci ca am rascolit......... DORY sa zici mersi ca a dormit,al meu nu a dormit deloc azi.... VICKY felicitari la baietelul cumintel care stie sa scrie si cu dreapta,dar chiar daca scria cu stanga nu cred ca e ceva grav VIO ce tare e mihnea fetelor va pup pe toate ca a venit sotul meu cu cozonacul miraculos,ma duc sa vad cum este si intru sa va spun... MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reteta este data de miki de la casnicute [pup][flo] Ingrediente: 60 g ciuperci uscate (1/2 kg ciuperci proaspete); 1 cana apa fierbinte; 1/2 lingura ulei de masline; 1 ceapa mare , taiata felii; 2 morcovi mari taiati felii; 2 teline taiate felii; 2 catei de usturoi zdrobiti; 1 1/2 lingurite amestec de rozmarin, maghiran, cimbru si salvie; 150 g ciuperci de conserva, taiate felii; 1 cana vin rosu; 8 cani apa; 1 frunza de dafin; boia, dupa gust; 2 lingurite sos de soia; sare si piper, dupa gust. Mod de preparare: Se tin ciupercile uscate 45 de minute in apa fierbinte. Se pune uleiul intr-un vas mare si se caleste ceapa timp de 10 minute, la foc mic. Se adauga morcovii, telina, usturoiul si condimentele si se lasa la foc mic, amestecandu-se din cand in cand, pana cand ceapa capata o culoare bruna si legumele sunt moi. Se adauga ciupercile proaspete si, dupa cateva minute, se adauga vinul, apa, frunza de dafin, boia, sosul de soia, sarea si piperul. Se scurg ciupercile uscate de apa, pastrandu-se zeama. Se taie ciupercile marunt si se pun in vasul cu zeama. Se lasa sa dea in clocot, apoi se da focul la minimum, se acopera si se mai lasa 45 de minute. Se gusta si se mai adauga sare de mare si piper, daca este necesar. Se ia ciorba de pe foc si se strecoara imediat, pastrand legumele, daca sunt necesare. Daca nu se consuma imediat, se lasa ciorba sa se raceasca si apoi se pune la rece. Eu mai pun taitei sau orez in ea monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...