Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

fetelor va multumesc mult ca sunteti alaturi de mine si ca ma intelegeti si va promit ca incerc sa nu pun prea mult la suflet rautatile altora...[pup]poate datorita acestui forum si voua care m ati ajutat cu sfaturi si vorbe bune am reusit sa las pana la urma acest copil...ce m as fi facut daca ar fi vazut cineva ca FORTE de la inceput problema mea???cred ca sigur nu mai eram insarcinata acum,dupa aceste conceptii...

inca o data mii de multumiri tuturor care mi au fost alaturi si nu au incercat sa ma judece ci au incercat sa ma ajute...[flo][flo][flo]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Vorbim de oameni sau de o kestie din raft?

Pentru o relatie e nevoie de doi. si degeaba iubeste unul pentru amindoi


id="quote">id="quote">

 

forteid="red">, sa stii ca uneori... nu e chiar asa. [:)]

Uneori iubeste intai unul.

Iar celalat e nehotarat.

Dar ma indoiesc ca acela care iubeste primul ai putea fi tu - de aceea nici nu vreau sa te conving.

 

natyid="red"> - ai grija de puiul tau. [pup]

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by naty_blondy

.ce m as fi facut daca ar fi vazut cineva ca FORTE de la inceput problema mea???cred ca sigur nu mai eram insarcinata acum,dupa aceste conceptii...

naty_blondy


id="quote">id="quote">

 

Bineinteles ca n-ai priceput nimic. Nu sfatuiesc pe nimeni sa avorteze. N-am sfatuit si nici n-o voi face vreodata. Este ceva mult prea serios si grav. Dar exista preventia. Aici as fi insistat puternic.

Tii neaparat sa-ti cresti copilul alaturi de un tata si tu il concepi cu cel mai infantil barbat traitor?

Sfatul meu se refera la auto-respect. Poti sa-l ai si cu 10 copii linga tine, dar sa nu stai la capriciile nimanui.

 

Dar ma rog, fiecare are viata pe care si-o doreste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by naty_blondy

eu nu cred ca vreo familie fericita poate avea la baza o sotie cum esti tu...care taie si spanzura si care nu mai e ingaduitoare uneori...eu nu spun sa ti se urce sotul in cap dar nici sa fii tu politaiul lui...[gravi]


id="quote">id="quote">

 

Draga mea, tu nu ai idee pina unde sa intinzi ingaduinta. Doua avorturi la cererea lui ti se pare lucru usor? Asta nu este ingaduinta.

Esti ingaduitor cind ii permiti sa se uite intr-o seara la meci, desi avea cine stie ce de facut, esti ingaduitoare cind il lasi sa iasa cu baietii la bere, simbata seara, desi iti promisese la film, dar unul din ei pleaca si s-au reunit sa-si ia ramas bun. Aici se cheama firesc intr-o relatie.

 

Nu mai esti ingaduitoare dupa doua avorturi si suportat un comportament mizerabil ca n-ai vrut sa-l faci pe-al treilea si ai pastrat copilul. Se cheama altfel. Si e de rau.

 

Ar trebuie sa-ti revizuiesti prioritatile, draga mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FORTE eu nu am zis ca am procedat bine in acesti 6 ani,mai ales ca am facut doua avorturi,din cauza lui,si ca am acceptat anumite lucruri,dar acum cand mi am luat si eu inima n dinti si am avut curajul sa fac in sfarsit ceea ce eu imi doream, de ce nu incerci sa fii alaturi de mine si sa ma intelegi in loc sa ma critici??????[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

forteid="blue">, sincer cred ca esti foarte bine intentionat/a...sincer cred ca ai o personalitate forte puternica si am "banuiala" ca nu ai intrat in contact cu loaze.

Sincer te felicit.

Daca ai fi prietena mea si sa tii cont ca "prietena" inseamna foarte mult pentru mine, m-as bucura nespus sa fii atit de transanta si sa nu ma menajezi, odata ce cunosti datele problemei mele (ipotetic vorbind).

Eu nu as avea nevoie de cuvinte dulci, ocolitoare si care nu m-ar ajuta in fapt cu nimic, as primi cu mare deschidere parerea obiectiva a unei prietene dure dar care imi urmareste "interesul", prefer sa fiu plesnita "trezeste-te" decit..."oho, saracutza de tine...".

Numai ca aici nu este vorba despre mine si tu nu esti prietena dezinteresata a natyei-blondy, ea nu te poate percepe asa si de aceea este necesar sa iti alegi cumva cuvintele.

Cu atit mai mult cu cit ea ti-a "scris" ca o ranesti cu sinceritatea ta neconditionata. Ti-a dat semnale de tip "traieste si lasa si pe altii sa o faca".

Unii oameni sint intr-un fel.

Intr-un fel pe care alti oameni nu-l inteleg.

Sa nu-i punem la colt, sa-i ajutam daca putem.

Daca putem sa-i ajutam asa cum ei se asteapta, bine, daca nu, mai bine nu.

Nu intotdeauna putem pregati pacea planificind razboiul.

Sint sigura ca intelegi ...

Pentru ca daca intelegi razboiul, intelegi si pacea.

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am spus ca vreau sa fiu cocolosita,dar nu credeti ca e prea tarziu sa mi se faca reprosuri pentru ceea ce am facut deja???FORTE imi spune niste lucruri pe care eu le stiu deja ,le constientizez,stiu ca am gresit.problema mea e viitorul,nu trecutul...nu cred ca FORTE e rau intentionata,dar e prea dura si prea severa,nici o femeie nu poate fi atat de puternica,doar atunci cand intr adevar nu a avut nici o legatura cu astfel de oameni si a intalnit doar oameni buni.nici eu nu as accepta sa fiu mintita,in loc sa mi se zica adevarul in fata ,dar ea il face intr un mod,parca rautacios...cel putin asa il imteleg eu.poate gresesc...[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, cred ca nu trebuia sa ma bag si eu inseama dar vreau sa iti spun ca atitudinea lui Forte m-a impresionat, asta astept eu de la o prietena adevarata, sa imi arate ca trebuie sa ma respect. Nu te supara pe ea, vrea doar sa te trezeasca la realitate.

Gandeste-te cum va fi peste 4 ani daca situatia voasta ca si cuplu nu se va imbunatati dar totusi ramaneti impreuna: copilashul tau va creste intr-un mediu in care ii va auzi tot timpul pe parinti certandu-se, etc

Sper ca nu mi-ai luat interventia in nume de rau si sper ca intelegi ce am vrut sa spun, fara nici o urma de rautate [flo]. Eu iti doresc sa fii fericita, orice s-ar intampla mai departe, dar sa fii fericita!

 


id="Script MT Bold">

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!id="Arial">id="size2">id="navy">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...