Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga naty,

sper sa te ajute un pic faptul ca exista persoane care cred ca nu ai gresit, care te admira pentru atitudinea ta, care te sustin, care se gandesc cu drag ( nu compatimire!) la tine!

Eu sunt una dintre ele!

Tu trebuie sa incerci sa fii foarte linistita acum. Ti-am povestit anterior ca si eu am fost intr-o situatie oarceum asemanatoare. Tot ceea ce simti acum, transmiti bebelului din burtica.... Incearca pentru el sa nu mai pui la suflet ceea ce te supara!!!

Treci mai departe!!!

Mai bine spune-ne ce mai faci, care mai este situatia acasa?!

[pup]

 

Laura mama lui Dimitrakis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natyid="red">, forte nu a incercat sa fie rautacioasa: doar ca are un stil "chirurgical".

E doar modul de exprimare: incearca sa vezi in spatele cuvintelor. Pina la urma, ce vroia sa iti spuna este ca e important sa iti faci viatza frumoasa, cu sau fara EL, tatal copilului.

 

In rest, cred ca toata lumea asteapta poze cu bbul peste cateva luni![pup]

 

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="Comic Sans MS">dragele mele prietene,m am gandit sa va mai scriu despre mine,sa nu credeti cumva ca v am uitat.prea multe noutati nu am sa va dau situatia tot nu e roz dar cred ca v am plictisit cat ma plang,de fapt cred ca nu mai am nici lacrimi.am vrut sa va salut.si as vrea sa va intreb:ce senzatie ati avut voi cele cu bebei acasa,cand va miscat primele dati in burtica?

eu am acum 17 saptamani,deci 4 luni si o saptamana,am inceput sa simt ceva prin burtica,dar nu sunt sigura ca e bebelusul meu.aseara chiar mi au dat lacrimile cand am simtit asa ca niste furnicaturi,nici nu stiu cum sa va explic.de aceea va rog pe voi sa mi descrieti ceea ce ati simtit sa mi pot da eu seama daca ceea ce am inceput sa simt e bebele meu.[copil]in rest eu sunt la fel,dar ma simt parca mai linistita sufleteste,ptr.ca am reusit sa ma spovedesc.am inteles ca trebuie sa mai merg o data si innainte de a se naste bebele,ca asa cica este bine.

eu va pup si mai astept gandurile voastre.[flo][flo][flo][pup]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by naty_blondy

id="Comic Sans MS">.....eu am acum 17 saptamani,deci 4 luni si o saptamana,am inceput sa simt ceva prin burtica,dar nu sunt sigura ca e bebelusul meu.aseara chiar mi au dat lacrimile cand am simtit asa ca niste furnicaturi,nici nu stiu cum sa va explic.de aceea va rog pe voi sa mi descrieti ceea ce ati simtit sa mi pot da eu seama daca ceea ce am inceput sa simt e bebele meu.[copil]in rest eu sunt la fel,dar ma simt parca mai linistita sufleteste,ptr.ca am reusit sa ma spovedesc.am inteles ca trebuie sa mai merg o data si innainte de a se naste bebele,ca asa cica este bine.eu va pup si mai astept gandurile voastre.[flo][flo][flo][pup]naty_blondy


id="quote">id="quote">Natyid="blue">, acum reciteste primele tale postari si sa ne spui daca a "meritat", fie chiar si pentru o secunda sa te gindesti sa renunti la bebele tau? Exista ceva cu care sa compari senzatiile de azi si lacrimile tale de bucurie?Ma bucur ca esti mai linistita sufleteste.Ai incredere in tine! Ai incredere in viitor.[:)]Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu ce a scris Forte ( poate putin prea dur,dar având în vedere situatia e justificat) si Zânazânelor. Pe mine m-a mai socat un lucru: faza cu n-am bani de o portocala. De ce nu ai? Nu lucrezi ? De ce nu lucrezi ? Cine te opreste? Si acum zici ca mai stai cu el si pt a asigura copilului un confort financiar ... chiar crezi ca o sa-l ai ?

 

N-o sa înteleg niciodata femeile care stau la coada unui barbat din iubire si de nevoie ...e trist.

 

Iti repet si eu ce au zis celelalte : tu acum doar iti prelungesti chinul, nu cred ca vei reusi sa rezolvi ceva daca ei continua asa. Fa-ti curaj si fa ceva bun pt tine, nu mai îndura umilirea din partea acestui papa-lapte. O sa fii mult mai fericita fara el ! Roag-o pe mama ta sa te ajute, stai cu ea, va gospodariti amândoua cum puteti si nu cred ca te va refuza. Iar el, daca te va vrea, va veni dupa tine. Desi eu nu as putea avea incredere intr-un asemenea specimen.

 

Sibylle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca pana la urma tot pe mine ati navalit,si tot eu sunt cea criticata in toata povestea asta.am mai spus si ma repet,eu sunt foarte constienta de tot raul pe care mi la facut acest barbat,ptr.ca daca nu eram constienta nu va mai scriam ce fel de om este si cate mi a facut.sunt si de acord cu FORTE,dar numai ca mi a zis unele lucruri prea dur,mai ales ca eu sunt acum ca o bomba care e gata oricand sa explodeze in plans.si nu ma supar ptr. ca dupa cum am mai spus,fiecare are dreptul la opinia ei.am mai spus ca acum inca mai stau pentru ca vreau sa vad ce se va intampla cand vor afla parintii lui.ptr.ca el tot ma innebuneste ca ei sunt cauza problemelor noastre.si asta nu va mai dura prea mult.iar atunci se va intampla ceea ce asteapta toata lumea:ori ne vom desparti definitiv,ori va fi bine,el va fi alaturi de noi,si vom trai toti trei linistiti.

ZANAZANELOR sa stii ca as fi pastrat copilul chiar daca nu ma trezeam in 3 luni .ptr.ca dupa cum tu ai spus,ma puteam duce la Bucuresti,cum voia el,si as fi terminat cu acest copil fara probleme.dar tot eu am fost cea care a fugit din casa,la mama,ptr. a salva acest copil.si iar ma repet ,ca sunt perfect constienta,acum mai mult ca niciodata,de ceea ce mi a facut el ,si ceea ce mi face in continoare,dar v am spus ca nu cred ca va mai dura mult.rabdarea mea e de mult la capatul puterilor.cat despre experienta ta de viata,ai fost una dintre norocoase,ca ti s a trezit sotul repede la realitate si ma bucur ca nu ai fost nevoita sa treci prin ce am trecut eu.de aceea eu tot mai sper ca se va intampla si la mine o minune.doar stii ca speranta moare ultima...

SIBYLLE eu am mai lucrat innainte sa raman insarcinata dar fara carte de munca,stii cum sunt patronii in ziua de azi..evita pe cat posibil cartile de munca.de aceea eu mi am si platit singura la casa de pensii darile catre stat,ptr.ca innainte era legea ca poti lua acei 8 milioane daca iti plateai singur.numai ca am avut iar un noroc chior sa se schimbe chiar anul acesta,cand eu am ramas insarcinata.deci am platit si degeaba acei bani.iar acum in 4 luni de sarcina unde ai vrea sa muncesc????cine ma mai angajeaza pe mine??

daca ma angajezi tu eu vin cu toata inima sa muncesc la tine,ptr. a avea bani sa mi cumpar o portocala.

e foarte usor sa judeci oamenii observ...

eu va multumesc oricum ca mi ati scris gandurile si parerile voastre si astept in continoare alte opinii.[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, nu trebuie sa te superi pe fetele care au fost mai dure cu tine. Trebuie sa intelegi ca o relatie privita dinafara se vede cu alti ochi. Tu acuma percepi lucrurile intr-un fel, dar noi, la rece, le vedem altfel. Normal, ca nu vom sti niciodata exact prin ce situatie treci, sau care sunt detaliile si nuantele relatiei voastre, dar un lucru iti spun sigur, vazut si la rece si la cald.

Acest barbat nu mai merita atentia ta. Ti-am mai spus si inainte, desi refuzi sa crezi si ii gasesti scuze, treaba cu parintii lui este o scuza penibila si infantila pentru comportamentul lui. Degeaba incerci sa-l justifici. Un barbat adevarat se duce dupa femeia lui pana in panzele albe, cu riscul ca nu va mai auzi de parinti o vreme. 'Si barbatul se va lepada de mama sa si de tatal sau si va fi una cu femeia'. La el se pare ca nu exista asemenea sentimente.

As intelege daca ar avea 16 ani...

Deci sa nu ma intelegi gresit, imi imaginez chinul prin care treci, ca il iubesti (sau crezi ca-l iubesti - ti-am mai zis si teoria cu respectul la baza iubirii) si vrei ca sa aiba copilul un tata. Dar daca te-ai departa putin si te-ai raci, ai vedea cum sta treaba. Trebuie sa vezi bine cine merita sau nu sentimentele tale. Plus ca, decat un tata asa iresponsabil si care nu-l doreste... Barbati sunt destui, si iti e tata cine te creste...

 

 

Coraly si bebe Sergiu

 

poze 1 an

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...