Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

Naty, dar eu vad ca tu stai numai si te plângi. Si te iriti si acuzi de fiecare data când cineva iti face o remarca mai realista. Preferi numai mesaje de compatimire. Dar spune-mi, tu ai cautat de lucru ? Ai cautat macar o data ? Nu cred, dar stai si te plângi ca nu te angajeaza nimeni si ca n-ai bani de o portocala. Eu de ce sa te angajez ? Am cumva o firma si nu stiam ?

 

Te plângi ca tot tu esti acuzata ... dar oamenii nu ai rabdare cu cineva care stie ca are probleme mari, dar nu face nimic sa le rezolve. E si normal sa nu aiba rabdare. Adica si cu un prieten faci la fel : îl asculti o data, de doua ori, de trei ori...dar daca vezi ca el nu e in stare sa-si schimbe viata in bine, îi tragi si vreo câteva dusuri reci. Iar daca vezi ca nici asa nu merge, il lasi in plata Domnului ca si-asa e un caz ratat. Nimeni de pe forum nu are interesul sa-ti doreasca raul. Insa trezeste-te o data !

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu nu am cerut sa fiu judecata pe acest site...am cerut sfaturi si pareri...nu vreau numai mesaje de compatimire dar nici mesaje care imi fac mult mai rau...

si ti am zis sa ma angajezi tu ptr.ca tu esti cea care imi reproseaza ca de ce nu muncesc.pe mine nu ma angajeaza nimeni in 4 luni de sarcina,dar daca tu vrei asa...

voi imi spuneti numai sa plec de acasa si gata,asta e rezolvarea...dar ce va fi dupa ce voi pleca de acasa nu va intereseaza.si nici nu vreau sa mai repet ceea ce am scris de nush cate ori...doar nu sunt tampita sa stau asa si sa mi comvina situatia asta...

oricum nu mai inteleg nich...voi m ati bagat si mai tare in ceata...[q][q]acum chiar ca nu mai stiu ce sa mai fac...

 

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cred ca fiecare persoana are un bun simt nativ si o intuitie care ii spune ce sa faca. Vei gasi raspunsul. Linisteste-te si incearca sa judeci la rece situatia, fara plansete, ca si cum ai vedea un film. Incearca! Si roaga-te! Vei primi raspunsul, iti garantez!

 

Coraly si bebe Sergiu

 

poze 1 an

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, uite care-i treaba.

De ce crezi ca tu ca ai ales raul cel mai mic dintre rele mutindu-te inapoi cu el? Tu ai auzit de vorba aia dragoste cu de-a sila nu se poate? Ceea ce spui tu ca vrei ca copilul sa aiba un tata si o mama cind tocmai cel ce l-a facut ti-a zis sa te duci sa-l omori nu e valabil. Copiii pe lumea asta nu au numai parinti biologici, sunt atitea cazuri in care copiii cresc cu o mama sau tata adoptiv si au o relatie foarte buna. Gindeste-te la viitor, dar nu desconsidera trecutul. Nu ignora faptul ca copilul asta nu-i dorit decit de tine.

Situatia ta e neagra pentru ca asa vrei sa o vezi tu. Nu e o situatie disperata. Ai o gramada de oameni si de pe forum si in familie dispusi sa te ajute. Cere-le ajutorul si nu te agata de cel care nu te vrea. Dupa ce nasti, daca stai la mama ta, ea o sa aiba grija de copilasul tau si tu te poti duce linistita sa lucrezi, sa inveti si sa cunosti oameni care sa te aprecieze (asta numai daca tu vrei sa fii apreciata).

Copilul e al lui, fa un test de paternitate dupa ce se naste, si trece-l pe taica-su la plata lunara.

Nu face compromisuri asa de repede. Nu mai da de la tine, crezind ca in final o sa fie bine. Nu o sa fie. Si mai ameninta si tu ca de-aia nu te ia nimeni in serios.

Daca tipi ca te doare cineva te va auzi, daca nu, nu vei stii decit tu. Nu cred ca e momentul ca acum, in situatia ta, sa incerci sa fixezi situatia dintre voi. Vezi tu un copil inseamna foarte multe schimbari mai ales pentru o mama si o sa vezi ca vei vedea lucrurile cu totul altfel dupa ce vei naste. Atunci cred si sper ca vei lua deciziile cele mai potrivite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, fetelor mai usor....

Natyid="blue"> a intrat mai de dimineata sa ne spuna ca e mai linistita si mesajul ei mi s-a parut chiar optimist.

Acum, la ora asta, deja ne spune ca e debusolata.

 

De ce nu intelegeti ca ea cere sa fie inteleasa si, daca sa spunem ca doreste si putina compatimire, nu vad ce e rau in asta.

Unii oameni se simt mai bine cind li se vorbeste ceva mai blind, trebuie sa-i iei mai cu usorul.

 

Stiu ca e greu de conceput, atunci cind ai un caracter puternic si o personalitate bine infipta, ca altii se descurca mai greu cu emotiile si se lasa mai iute doboriti dar asta nu e un motiv sa le dam in cap.

 

Mie nici prin cap nu mi-ar fi trecut sa accept toate pe care ea le-a facut si suportat si, daca ar fi fost sora mea, cunoscindu-i capacitatile si posibilitatile adica, i-as fi dat si vreo doua peste ochi sa-i bag mintile in cap.

Asa, pentru ca nu pot sti ce fel de om este cu adevarat Natyid="blue">, cred ca e bine sa fiu mai putin transanta.

 

Nimeni nu detine adevarul absolut.

 

Nu sint de-acord cu citeva dintre nehotaririle ei insa ma bucur cind aud ca e mai linistita.

Voi nu?

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum zicea saraca bunica inainte s-o apuce Alzheimeru : e usor o suta la curu altuia.[:D]

Draga Naty, nu mai plinge ca faci rau bebelusului. Ai rabdare pina nasti si nu te mai consuma asa ca dragoste cu sila nu se poate. profita cit mai ai si ajutorul ala care este de la tatal copilului, ca sa te gindesti ce faci in viitor. Va trebui sa te gindesti la o slujba dupa ce nasti, ca nu cred ca vei gasi pe cineva dispus sa-ti sponsorizeze tie demnitatea de femeie singura. Putem sa incercam o cheta pentru hainute si alte lucruri de copil, odata ce stim daca este fata sau baiat. Incearca sa-l convingi pe tatal copilului sa participe atit cit poate la cresterea lui, mai ales financiar, ca asa e corect, ca doar placerea a fost reciproca la conceptie, nu ?

Curaj si nu deznadajdui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

zanazanelorid="red">, stii ca am mai avut noi niste discutii despre "ocolisuri" - apreciez la tine ca esti sincera, directa si la obiect, dar mi se pare ca naty e gravidutza, e intr-o pasa proasta, si hai sa incercam sa o ajutam, nu sa o deprimam.... pls...[flo]

 

e de apreciat faptul ca vezi problema atit de transant incit poti sa tai in carne vie, dar uneori nu e recomandat sa o faci.

 

mie mi se pare ca opiniile astea dure mai rau o deprima decit o ajuta.

 

cred ca ea vrea mai curind intelegere.

daca o sa-i ajunga rabdarea la limita o sa stie singura ce sa faca.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by coraly

Zanazanelor, sunt de acord cu tine. E adevarat ca e bine sa menajezi o gravida, dar in situatii de astea, e mai bine sa smulgi raul din radacina si sa ajungi la miezul problemei.Coraly si bebe Sergiupoze 1 an


id="quote">id="quote">Nu inteleg, vrei sa spui ca in situatii de astea e mai bine ( ca noi) sa smulgem raul din radacina (casei ei) si sa ajungem la miezul problemei (tot a ei)?, chiar daca in fond e mai bine sa menajezi o gravida ( adica ea)?Exprimarea ta asa lasa sa se inteleaga.Vrei sa spui ca ea trebuie sa ajunga la miezul problemei si sa smulga raul din radacina. Ceea ce este cu totul altceva.Chestie pentru care mie mi se pare evident ca nu e pregatita emotional. Asta inseamna rugamintile ei de a nu o mai judeca. In ea se da o batalie. Pasii pe care trebuie sa-i faca in situatia ei delicata trebuie sa fie mici si sa nu rastoarne situatii, provoace "dezastre" si provoca pe cei cu care, pina la urma trebuie sa insiste sa creeze o relatie ..fie ea si una mai putin generoasa.Sint total impotriva hotaririlor de viata si de moarte in aceasta perioada in care Natyid="blue"> (sau oricine altcineva) este vulnerabila.Ginditi-va un pic, ea se agata de o speranta, nimeni nu poate sa-i spuna ca nu are acest drept.Multe lucruri se pot schimba in timp ce puiul ei ii creste in burtica.Ea isi doreste sa fie acceptata, se gindeste in fiecare zi la asta.Si...daca va fi?Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...