Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

am plecat de acasa de duminica dimineata.sunt la mama ,mai stau si pe la o prietena...ptr ca ma cauta el pe la mama pe acs.am vorbit si cu el la telefon si in continoare are aceleasi pareri ba chiar ma mai si ameninta acum.....imi este tare greu dar tre sa merg innainte..nu stiu ce ma voi face..va multumesc ptr.tot mai ales alinei care s a oferit chiar sa mi boteze cocuta...sunteti niste prietene adevarate si ma bucur mult ca v am gasit.incerc sa va mai scriu dar nu stiu cand..v am mai spus ca nu am calculator la mama .incerc sa ma descurc asa cum pot si va voi scrie mai mult atunci cand voi putea.pupici multi si nu ma uitati...[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari Naty, nu te lasa invinsa de domnul acum te cauta, de ce? eu citind ceea ce ai scris tu ma intrebam daca tot ai facut 2 avorturi de ce nu te protejai cumva, sau de ce nu te proteja el? si mai aveam o intrebare daca ramaneai la el cine te ajuta cu banii, ca dupa cum sunt soacrele nu prea vedeam o solutie.Pune o adresa pe net cand mai intri ca sa mai trimitem cate ceva in ajutorul tau(hainute bani sau felicitari) Dumnezeu sa va aiba in paza lui pe tine si pe puil tau!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scumpa ce ma bucur ca ai scris![olala][pup]

 

La multi ani de ziua mamei!ca si tu esti mamica!

sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste toate cu bine!

 

binenteles ca nu te uitam!daca ai nevoie de ceva nu uita ca sant aici[hia]! poti sa-mi scrii si mail!nu ezita!imi pare rau ca pana la inceputul lui Iunie nu pot veni la tine!dar nu sunt in tara asa cum ti-am spus!eu am mai fost in zona aia!am cunoscut pe cineva din Independenta sau cam asa ceva....nu mai mi-aduc bine-aminte...ca a fost in tineretile mele,hihihi[:D][:D]

 

vezi bine ca [grup]toate santem aici si te sustinem!

 

cat despre amenintari nu trebuie sa te panichezi![haibat]poti sa-l ameninti si tu la randul tau cu politia!trebuie sa vada ca nu ti-e frica!

 

nu te ingrijora ca nu poti scrie prea des...iti intelegem situatia, dar nici prea rar sa nu scrii![:D]

 

ai grija de tine si de puiutul tau!

 

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana aproape 6luni

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Draga naty,

 

felicitari pt. baby, sa dea Dumnezeu sa se nasca sanatos iar tu sa fii o mamica fericita !

 

Vreau sa-ti spun ca vei regreta multe lucruri facute in viata ta dar ceva ce nu vei regreta NICIODATA va fi decizia de a da nastere acestui copil !

 

Ca si tine, si eu am facut 2 avorturi (ambele dupa casatorie si dupa ce am avut primul copil)si pina la sfirsitul zilelor mele voi regreta acest lucru...

 

Ai deja 3 luni, copilul tau are inimioara si creste in fiecare zi...maninca bine,odihneste-te,umbla mult pe jos (te va ajuta sa ai o nastere usoara)si pregateste-te pt. cel mai mare eveniment din viata ta : aducerea pe lume a celei mai iubite fiinte !

 

Dumnezeu n-o sa te lase , el ne poarta in palma sa si ne fereste de rele...

Pune-te in genunchi si roaga-te si El iti va da liniste si curaj, iti va deschide usi care nici nu stiai ca exista, va avea grija de tine si de bebelusul tau.

 

Si sa nu-ti inchipui ca esti un caz izolat...de cele mai multe ori sotii (sau prietenii) nu sint "pregatiti" pentru a deveni tata, cumva se intimpla ca niciodata nu e timpul potrivit pt. nasterea unui copil

.

Eu am nascut primul copil (care a fost un accident !)si socrul a fost f. nemultumit...a mers pina acolo incit mi-a "aranjat" un chiuretaj la spital, in orasul lui...Azi am un baiat minunat de 21 de ani se care sint f. mindra.

La al doilea copil (facut aici, la 2 ani dupa ce sosisem si la aproape 40 de ani ai mei) ai mei nu l-au vrut, mai ales bunica mea,credincioasa baptista de cind se stie,bisericoasa peste poate (autoare a unui singur copil ea insasi)care a tipat la mine la telefon si mi-a reprosat de mai multe ori ca "n-ar fi trebuit sa fac acest copil"...

 

Nu mi-a pasat nici daca aveam 50 de ani, i-am spus sotului ca pot avea 140 de ani, eu una avort nu mai fac in viata mea !!

 

Azi ma uit in ochisorii albastri minunati ai copilasului meu si viata mea ar fi mult mai trista fara el...e sufletul si lumina vietii mele...

 

Ce s-a intimplat pina acum in viata ta a fost una, acum incepi un alt capitol.Ma bucur pt. tine ca vei face acest copil.

 

cu drag, din departare, Aprilie mama fericita

 

 

 

Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, scumpa, sa ai o primavara frumoasa si linistita si o sarcina usoara.

Nu are de ce sa te ameninte, nu te lasa intimidata.

Fii tare si incearca sa ramai calma si linistita pentru tine si pentru pui.

Si scrie-ne cand poti, cat poti.[pup]

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="Comic Sans MS">id="blue">

Vai Naty, chiar ai idee cate femei isi doresc cu disperare un copil?

Cate au conditii f f f bune sa il creasca dar nu il pot aduce pe lume?

Prietena mea buna este in aceasta situatie si nu pot sa iti spun in cuvinte cat sufar impreuna cu ea, chiar daca nu i-am spus asta niciodata. Nu a gresit cu nimic ca sa duca o povara atat de grea, insa eu nu imi pierd speranta ca Domnul o va binecuvanta intr-o buna zi cu un bebelus asa cum isi doreste. Sper sa fiu de fata cand se va intampla asta ptra ca am sa urlu de fericire.

 

Pastreaza copilul iar domnul de 31 de ani, fire slaba cum spui tu, daca te iubeste asa cum pretinde, va realiza ca acum tu si copilul sunteti familia lui, nu parintii. Nu mai e la varsta adolescentei, cred ca ar trebui sa fi ajuns la maturitate deja, cel putin varsta spune asta.

 

Nana Motoc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Naty,am citit si eu despre necazul tau....Un sfat poate oricine sa ti dea ,dar nimeni nu poate decide in locul tau.Daca te ajuta,iti pot impartasi din experienta mea,concluzia raminind sa o tragi tu.Am ramas insarcinata la 18 ani cu omul pe care il iubeam si care presupuneam ca ma iubeste la rindul sau.Intr o seara a venit baut si cu chef de cearta pt ca o vizitase pe mamicuta lui,care apropo nu ma suferea de nici o culoare,si m a batut cu pumnii si picioarele pina am cazut lesinata.Apoi s a culcat de parca nu se intimplase nimic.In urma bataii am pierdut copilul...Nu ti pot explica suferinta pt ca,asa cum spunea cineva,cuvintele ar fi prea sarace.L am parasit atunci dar pt ca il iubeam l am iertat.Acum nu pot intelege cum poti ierta pe cineva care a ucis premeditat.Abea dupa 3 ani am mai ramas insarcinata si nu am vrut cu nici un chip sa renunt la copil cu toate ca situatia mea nu era roza de loc.Am nascut un baietel si la scurt timp l am parasit pe tatal sau.Bataile groaznice,chinul psihic si fizic m au facut sa plec fara a mai privi in urma.Nu aveam nici un venit ,doar 2 bieti parinti care sufereau cumplit stiindu ma cu acel om,daca il pot numi asa,si care m au ajutat si sprijinit in decizia mea.Mi a fost f greu ,dar viata nu e asa de usoara cum ne am dori,nu?Am avut incredere in mine si credinta ca Dumnezeu nu v a lasa o MAMA la greu.Si nu m a lasat!Acum cind privesc ochisorii baiatului meu stiu ca am luat hotarirea care trebuia si nu regret nici o clipa.Nu exista mingiiere mai mare decit cea data de minutele copilului tau.Ai incredere in tine si in Dumnezeu si nu renunta la fericirea de a fi mama.Am uitat sa ti spun ca m am recasatorit si mi e bine si puiului meu la fel,doar ca de 9 ani n am mai ramas insarcinata,iar medicii nu mi dau prea mari sanse.Asa ca ai grija ce ti doresti cum spunea cineva.Cit despre iubitul tau.....Lasa l sa traiasca cu ai lui si cu egoismul din el.Nu merita sentimente frumoase.E greu,pt ca l iubesti,dar decit sa lupti cu morile de vint mai bine cu responsabilitatea de parinte.Fii tare[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga meanaty_blondyid="red">[flo]

 

dupa cum vezi nu esti singura!esti inconjurata de prietene![grup]

ma bucur ca si alte fete ti-au impartasit din experienta lor, asa cum am facut si eu![dual]

 

ma rog la Dumnezeu pentru tine!sa-ti fie bine si tie si puiutului tau!

 

numai bine si abia astept sa mai scrii!

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana 6 luni

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...