Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">fetelor sunt suparata tare..am o stare foarte rea ,nu am chef de nikh,parca mi au intrat zilele in sac.el ma suna incontinuu dar imi spune numai tampenii...acum imi zice ca s a resemnat si ca nu l mai intereseaza de nich.ca n am decat sa ma descurc singura de acum incolo.el sta numai prin baruri cu prietenii si nu l intereseaza daca am bani de o portocala.deci cred ca relatia noastra chiar se termina...sufar atat de mult dar sunt fericita macar ptr.puiul pe care il am in burtica.nu stiu cum ma voi descurca dar nu cred ca ne lasa doamne doamne asa...adresa mea de imail este naty_blondy@yahoo.com in caz ca vreti sa mi scrieti.eu va pup dulce si incerc sa va scriu de cate ori am ocazia...acum trec printr o perioada disperata dar sper sa o trec cu bine[q][q][q].nu ma pot intelege cu nimeni.sper ca la voi macar e mai bine...te pup si pe tine alina...[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by naty_blondy

in continoare are aceleasi pareri ba chiar ma mai si ameninta acum.....


id="quote">id="quote">

Ca sa vezi cat de mult te "iubea"...

[V] Te felicit din suflet pentru alegerea pe care ai facut-o ! Sa iti dea DD un bebe sanatos ! Uita de amenintari si bucura-te de decizia luata ! [pup]

 

AMR 2 luni + ... pana la nunta

 

Foto

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty,

Am citit postarea ta de inceput si parca m-am vazut pe mine acum doi ani.

Povestile noastre se aseamana teribil pana la un punct (diferenta era ca eu ramasesem doar o data gravida si pierdusem sarcina si ca aveam posibilitati financiare bunicele de a-mi creste singura copilul).

Nu vreau sa-ti dau sfaturi iti scriu doar experienta mea.

 

Aveam 28 de ani, ca si tine, o relatie de 5 ani, el depindea de parinti si nu vroia sa-si asume responsabilitati. Ne feream de sarcina dar totusi s-a intamplat. Nici nu a vrut sa auda, zicea ca nu-i momentul, ca nu avem inca casa, ca ..., ca...

Nici eu nu am vrut sa aud. I-am spus foarte scurt si fara sa las vreo impresie ca m-as putea razgandi ca acest copil mi l-a dat Dumnezeu si, cu sau fara el, eu o sa-l am.

S-a gandit cam 10 minute si ... a fost "cu", ne-am cununat in iunie, in iulie ne-am luat casa si in octombrie am nascut ingerasul care a dat sens vietii mele.

El o adora.

Nu stiu daca avem o casnicie perfecta, nu stiu daca o sa traim fericiti impreuna pana la adanci batraneti,

dar STIU SIGUR ca NU POT SA-MI IMAGINEZ VIATA FARA IOANA MEA, CA NU STIU CUM AM TRAIT ATATA TIMP FARA EA.

Sa ai un copil nu se compara cu nimic pe lume!

 

[mamica] Raluca si [copil] Ioana - Alexandra (10.10.2004)

[foto] poze pana la 8 luni, poze noi

poze si mai noi

[cit] POVESTEA BEBELINEI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by criss

 

Un om care 6 ani nu s-a decis sa se casatoreasca n-o va face ...chiar daca va aparea un copil.

 

criss

 


id="quote">id="quote">

 

Vezi doar, draga mea, in postarea mea anterioara, ca exista si exceptii de la regula.

Si culmea e ca e un sot bun si un tata minunat.

 

[mamica] Raluca si [copil] Ioana - Alexandra (10.10.2004)

[foto] poze pana la 8 luni, poze noi

poze si mai noi

[cit] POVESTEA BEBELINEI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea,ma rog la Doamne Doamne pentru linistea ta si pentru binele[copil] bebelusului din burtica ta!

 

nu uita ca santem aici![grup]si mama ta e aproape de tine![dual]

trebuie sa fii tare si sa treci peste toate!si pentru tine dar mai ales pentru bebelusul tau!el simte totul!asta e mai rau....ca esti stresata si nu e bine...[V]

 

sper sa ai timp si rabdare sa mai scrii aici!

hai capul sus![olala]incredere in Doamne Doamne si-ai sa vezi ca o sa fie bine!

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana 6luni

 

 

 

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="Comic Sans MS">id="size3">id="navy">dragele mele,eu sunt in aceeasi situatie,acum am inceput chiar sa nu i mai raspund la telefoane.pai decat sa ma enervez mai bine nu mai vorbim de loc.mai nou imi spunea ca nici macar lucrurile mele pe care le am in casa nu mi le mai da,astea constand in hainele mele si alte lucruri pe care mi le a mai cumparat mama de a lungul anilor:un televizor,o combina frgorifica,o canapea si doua fotolii,un cuptor cu microunde,si altele.cat a putut si ea sa mi mai cumpere,ca sa ne fie noua bine...i am spus ca ma duc si cu politia si mi a zis ca el nu recunoaste nich,ca n am cu sa dovedesc.uffff ma enerveaza asa de tare,mai ales cand vad ca are mintea asta nu stiu ce crede el ca rezolva daca face asa.mai tare incep sa l urasc...analizele mi au iesit destul de bine,calcemia mi a iesit mica dar asta se rezolva.nu stiu ce voi mai face,pe el vad ca nu l intereseaza de nimic.de fapt el imi zice ca eu am ales asa.deci eu am ales intre el si copil.sper ca am facut alegerea cea mai buna cu toate ca sufar atat de mult acum.va pup si astept vesti de la voi.ma bucur macar ca mai este lume fericita si barbati responsabili...[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Naty,

 

Mult curaj tie si bucura-te ca ai luat aceasta decizie. Cred ca prietenul tau nu te merita nici un pic. Se comporta ca un... (cuvinte nu am). Dar poate este o reactie de moment, poate ii vine mintea la cap si se va reintoarce la tine. In ce priveste lucrurile tale, mai lasa-l un pic, pina ce ii trece supararea, apoi da-i un telefon si spune-i ca te duci sa-ti iai lucrurile, sau si mai bine, du-te direct cu cineva si ia-ti toate lucrurile. Trebuie sa fii tare si sa-i arati ca esti asa si ca nu depinzi de el nici material dar nici emotional. Lupta, pentru ca ai pentru ce lupta, pt bebeul tau, care este cel mai imortant la moment pt tine..

 

AI grija!

 

helga

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te indoiesti niciodata ca poate nu ai facut alegerea buna intre el si COPIL. Copilul este al tau, el, NU. Acest copil te va iubi mereu, este bucatica rupta din tine, el nu pare sa te iubeasca....niciodata sa nu te mai indoiesti...copilul nu merita asta![pup]

Si inca ceva: s-ar putea sa incerce sa te pacaleasca, sa te ademeneasca cu diverse propuneri impaciuitoare, numai ca sa renunti la copil...ai mare grija...copilul tau te iubeste pentru ca il porti si ca traieste prin tine...pe cand barbatul acela poate in mod sigur "respira" fara tine...

 

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004

http://community.webshots.com/user/fiquelle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...