Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

subscriu la ce a spus Fiquelle

 

Sa nu te indoiesti niciodata ca poate nu ai facut alegerea buna intre el si COPIL. Copilul este al tau, el, NU. Acest copil te va iubi mereu, este bucatica rupta din tine, el nu pare sa te iubeasca....niciodata sa nu te mai indoiesti...copilul nu merita asta!

Si inca ceva: s-ar putea sa incerce sa te pacaleasca, sa te ademeneasca cu diverse propuneri impaciuitoare, numai ca sa renunti la copil...ai mare grija...copilul tau te iubeste pentru ca il porti si ca traieste prin tine...pe cand barbatul acela poate in mod sigur "respira" fara tine...id="red">

 

sper ca esti bine!Dumnezeu sa aibe grija de tine si de bb!

 

ai grija de tine si te asteptam cu vesti noi!

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana 6 luni

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

scumpa sper ca esti bine!

nu mai avem vesti de la tine...poate ca nu ai avut timp sa treci pe la internet insa ne rugam la Doamne-Doamne sa-ti fie bine si tie si lui bb[bibe]

 

asteptam vesti!

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">eu sunt in aceeasi situatie,vorbesc la telefon cu el,ma suna mereu dar o tine tot pe a lui.mai tare imi face rau,uneori nici nu i mai raspund.spune ca nu l intereseaza,sa ma descurc singura ptr.ca eu am ales asa.simt ca sufera intr un fel si el,dar nu vrea sa cedeze sub nici o forma.pana la urma am aflat ca nu iau nici macar cei 8 milioane ptr.copil.numai cele cu carte de munca primesc acesti bani,deci eu mi am platit degeaba acei bani,imi va merge doar vechimea in munca...toate sunt impotriva mea,parca sunt blestemata dar nu mi pare rau o secunda pentru alegerea facuta.se implinesc de acum trei saptamani de cand am plecat de acasa,si de cand nu l am vazut...iar el parca e de piatra.nu l mai recunosc...parca nu e omul cu care am trait 6 ani...alina iti multumesc,ca te rogi pentru mine si o pup pe diana care cred ca e o scumpa.va multumesc tuturor ptr.gandurile voastre si incurajari.cand ciesc mesajele voastre nu ma mai simt atat de singura.chiar nu pot realiza ca,copilul meu va creste fara tata,eu nu am vrut sa se intample asa,dar nici sa l omor si sa mi distrug de tot viata nu puteam...parca nu mai iese soarele si n sufletul meu.sunt tare trista.dar nu vreau sa va intristez si pe voi,sper ca macar ptr.alte mamici este bine.[flo]va pup dulce si incerc sa va mai dau vesti despre mine.aveti grija de voi![gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, ma bucur ca esti bine! Lasa-l in pace pe el, te va tot suna pana cand, daca va vedea ca nu reuseste asa, ori renunta, ori se face "baiat bun" (sa dea Domnu! poate or mai fi minuni pe lumea asta!)Ce face burtica? Cate saptamani ai?[pup]

 

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004

http://community.webshots.com/user/fiquelle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">daca va spun de unde va scriu acum nu ma credeti...da,da,va scriu de acasa.nu ve bucurati foarte tare ptr.mine ca nu suntem impacati chiar pe bune dar totusi e un inceput...imi tot repeta ca nu putem fi impreuna,ca ceea ce i am facut e un lucru foarte grav,ca ma iubeste foarte mult,dar ca parintii lui cand vor afla va iesi o mare panarama.nu stiu ce sa mai cred,sunt foarte confuza.ne iubim mult dar totusi nu putem fi impreuna.mi a spus ca ma intelege ptr.ceea ce am facut,stie cat de mult imi doream un copil,dar ca nu era momentul.e constient ca acest copil se va naste dar il vad ca nu prea realizeaza ca el va fi tatal.deci nu prea stiu ce sa va zic concret acum,nu mi ramane decat sa astept sa afle parintii lui si sa vedem ce va urma.pana atunci insa va trebui sa stau in stres si cu sufletul la gura.macar sunt bucuroasa ca ma iubeste si ca voi naste acest copil.eu fac tot posibilul sa va tin la curent cu ce se intampla si va rog sa mi tineti pumnii.astept gandurile voastre sau injuriile, in legatura cu ceea ce am facut...[:D]dar stiu ca ma intelegeti...va pupic dulce si sper ca si la voi e ok.[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natyid="red">, ce sa zic ma bucur ca v-ati impacat, odata cu aparitia copilului cred ca o sa gandeasca altfel. Era normal sa fie putin ofticat pentru ca lucrurile nu au iesit cum isi dorea el si poate acesta era imboldul de care avea nevoie pentru a-si spune punctul de vedere in fata parintilor. Voi formati o familie, voi decideti ce este mai bine pentru voi, nu parintii lui. Noi eram casatoriti, aveam apartamentul nostru, amandoi lucram, am planificat acest copil si totusi soacra a fost foarte suparata cand a aflat ca sunt insarcinata, pentru ca sotul meu este tot in anul V de facultate, de trei ani. Chiar si la botez a tinut sa mentioneze ca nu era momentul, dar cu toate acestea o iubeste foarte mult pe Ana, mai ales ca ea nu a avut fetita desi si-a dorit, au devenit chiar foarte posesivi in ultimul timp, daca nu vad copilul in we este tragedie. Sarcina usoara in continuare!

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga naty, iti doresc si eu din suflet sa-ti mearga bine si sa se aseze lucrurile pe un fagas bun, normal!!!!!

 

Vreau sa spun ca stiu cazuri de tatici ce nu si-au dorit copiii si, dupa ce s-au nascut, dupa ce i-au tinut prima data in brate au devenit niste tatici "adevarati"!!!! Vroiam sa-ti transmit mesajul acesta si incurajarile mele chiar inainte de a afla ca te-ai inapoiat acasa. Se pare ca lucrurile merg spre bine... [cool]. Fii calma, si ai grija de tine pentru ca astfel ai grija de comoara din burtica ta.

 

 

Cat despre socrii.... hai sa-ti spun "cazul" meu.... Socrii mei au aflat ca vor devenii bunici cu 2 zile inainte sa nasc !!!!!

Eu si sotul meu ne-am dorit foarte mult copilul pe care il avem. Nu a fost o sarcina "neasteptata" ci planificata. Din pacate, el nu locuia atunci in romania. Si uite asa... am stat singura 8 luni de sarcina. Cu o luna inainte sa nasc s-a intors in bucuresti sa fie cu mine. In tot acest timp nu le-a spus nimic parintilor. Nu a avut curaj.... Parintii lui nu sunt niste "bau-bau" dar... un copil insemna casatorie (ne-am casatorit dupa ce s-a nascut copilul). Casatorie insemna plecarea lui din tara lui - Grecia - pentru ca din start am spus ca eu nu plec din tara mea, de la serviciul meu bun, din mijlocul prietenilor mei... etc. In fine... ceva telenovela este si ma indrept cu subiectul la offtopic asa ca...

revenind, cand au aflat ca urmeaza sa nasc, cred ca au fost tare socati. La 2 saptamani decat am nascut soacra-mea era in romania. De atunci... este o bunica extra!!!!! Si, mai mult pentru mine... [flo]... este o soacra minunata pe care o iubesc si de care mi+este tare dor si acum, cand m-am intros de abia de o luna din grecia!!!

 

Concluzie.... speranta nu moare niciodata!!! Zambeste, in curand va rasari soarele si pe strada ta !!!

Sunt alaturi de tine oricand ai nevoie de sfaturile mele, de o vorba buna!! [flo][flo][flo]

 

Laura mama lui Dimitrakis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne-ajuta!

naty_blondyid="red">ma bucur pentru tine!asa cum ai zis si tu nu stii ce se va intampla insa e un inceput bun ca v-ai impacat!cel putin acum nu mai santeti 2(tu si copilul) ci santeti 3!santeti o familie!

mai e nevoie de timp....lasa lucrurile sa mearga de la sine!roaga-te si ai grija de puiul din burtica ta!e cel mai importanat sa nu te stresezi!ca ii faci rau!

chiar,nu ne-ai spus cate luni ai exact!ai facut ceva analize?

 

nu conteaza ce zic parintii!vor fi suparati pentru cateva zile insa un copil inseamna bucurie si viata!se vor intoarce cu dragoste catre voi!

 

ma rog pentru binele vostru!

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana 6luni si jumatate

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">dragele mele prietene eu sunt mai binisor,situatia tot nu e sigura deocamdata,mai avem discutii aproape in fiecare zi dar parca suntem ceva mai bine.parintii lui n au aflat deocamdata dar ne asteptam de acum sa afle deoarece sunt destule persoane care le ar putea spune.acum asteptam acel moment sa vedem ce se va intampla.el spune ca va fi rau tare si ca nu stie ce se va intampla cu noi.dar eu totusi sper ca va fi bine...saptamana aceasata trebuie sa merg la doctor ptr.ecografie deoarece pe data de 8 aprilie fac 16 saptamani.deocamdata nu a miscat bebelul meu dar am inteles ca la unele misca mai rpd iar la altele mai tarziu.abia astept acel moment si sper sa fie si el cu mine sa l poata simti.in rest ne impacam cand mai bine cand mai rau ca in orice familie dar e ok.ieri am iesit la o pizza iar apoi ne am plimbat pe faleza.a fost frumos si am simtit si eu ca suntem o familie.dar sa vedem pana cand va fi asa.deja m am obisnuit sa nu mi fie prea mult timp bine.cum sunt putin fericita stiu ce tre sa vina furtuna...cand voi merge la doctor poate imi va spune daca e baietel sau fetita si va voi transmite si voua.asa stiu ca pe la 4 luni se poate vedea.nu suta la suta dar macar probabil...va pup dulce dulce si promit ca va mai tin la curent cu ce mi se mai intampla.[gravi][flo][flo]

 

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...