Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

dupa cum v am promis va tin la curent cu viata mea in continuare cu toate ca vesti prea bune nu va pot da...imi merge rau,rau,rau[bang] el se comporta de parca nici n as fi insarcinata...nu discuta despre copilul nostru..evita orice subiect legat de sarcina si copil.nu stiu pana cand vrea sa ma chinuie asa..m am saturat si de atata plans...cred ca singura solutie este sa plec definitiv din viata lui...nu ne merita...nici pe mine si nici copilul.ieri a mai fost si la ziua unei nepotele de a lui dar pe mine nu a vrut sa ma ia spunandu mi ca mi vad neamurile lui burta...normal ca veneau si parintii lui acolo si ar fi aflat automat ca sunt insarcinata.uffff[bang] ba mi a mai venit acasa si mi a aratat ca i a facut poze nepotelei lui care facuse 2 anisori...cum credeti ca m am simtit?[bang]deci iubeste orice copil numai pe a lui nu l vrea...[q][q][q]nici nu stiu ce sa mai zic...sunt total in ceata....ametita....acum dorm in alta camera...nu i mai suport rautatea...iar eu nu stiu ce astept de fapt...minunea? va pup si va mai scriu..[pup] acum nu mai pot ca mi curg lacrimile si nu mai vad nici ce va scriu...te pup Delia si Doamne Doamne sa va ajute pe tine si pe Rudy sa fiti sanatosi si fericiti![pup]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[biz]scumpa!

in primul rand intelege ca e foarte rau pt bb sa plangi si sa te consumi atata!!!incearca sa lasi totul sa treaca pe langa tine!stiu ca e f greu!insa trebuie sa te gandesti inainte de toate la bebele din burtica ta!!!si asta iti va da putere!

nu incerca sa il "bombardezi"cu tot felul de discutii despre copil si sarcina...nu poate sa reactioneze in felul in care vrem noi (mamele)mai ales in cazul in care copilul a venit intr-un moment neaspteptat!

crede-ma!al meu a acceptat dar tot asa a trebuit sa trec prin momente critice de cearta si plansete!si-acum imi vine sa-mi dau palme!Slava Domnului ca fetita e sanatoasa si n-a patit nimic din cauza asta!

si acum lui ii e teama ca am sa-l "parasc "fetei cand va fi majora, in ce fel a facut cand a aflat ca va veni pe lume...

deci...incerca sa te calmezi singura!incerca sa eviti!incearca sa faci altceva...sa nu stai in casa...plimba-te!iti face bine si te face sa mai uiti de situatie...

mai ales vremea frumoasa te ajuta mult!iti da incredere in tine!

acum ca e post mai treci pe la biserica!

incerca sa gasesti un preot batran in fata caruia sa poti sa te spovedesti!si asta te va ajuta sa mergi mai departe!

mai ales ca vine Saptamana Mare poti sa mergi la Denii!ar fi foarte bine!chiar daca nu aprinzi lumanari(poate nu ai intotdeauna bani)si nu stai la toata slujba insa macar te inchini,te rogiin Casa Domnului(asta inseamna foarte mult) si saruti sfanta icoana de la iconostas....

 

 

ai fost la medic?ce ti-a zis?cum esti?totul e ok?in cate saptamani esti acum?[il]

 

abia astept sa vad raspunsurile tale!

sa-ti de Dumnezeu liniste si ajutor!

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut in mesajul tau anterior ca pe 8 Aprilie ai facut 16saptamani[alcool]Doamne-ajuta!sa-mi faci fin sau fina, ce vrei tu!numai sanatate sa fie!

 

 

credeai ca am uitat?[hot]sau ca m-am dezis?in nici un caz!tot mai astept raspunsul tau![:D]

 

sa ne mai spui si noua cum e [bibe]bb!

Diana mea a miscat pe la 4luni jumatate...asa ca poate de Paste iti face i surpriza [bibe]si te saluta cu ceva activitate in burtica!

 

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina iti multumesc pentru incurajarile si vorbele tale bune.stiu ca nu e bine pentru bebe sa plang atat,dar uneori mi se pare ca se sfarseste lumea,ca nu voi reusi sa mi cresc copilul si sa i ofer tot ceea ce merita,mai ales cand il vad pe tatal copilului ca are atata indiferenta.deja ma si vad de pe acum singura doar eu si copilul...chiar azi dimineata cand m am privit in oglinda m am speriat cand am vazut ce ochi umflati de atata plans aveam...ma si dor chiar.[bang][bang]sa stii ca eu chiar intru aproape in orice biserica din drumul meu si aprind lumanari si ma rog.am hotarat chiar sa merg sambata sa ma spovedesc.cu pimbarea stau cam rau ca nush ce tot am la spate.daca fac prea mult efort sau ma aplec sa fac ceva,am niste dureri ingrozitoare.am sa mi caut un medic mai bun sa mi spuna ce se intampla.acum am 16 saptamani,le am facut pe data de 8 aprilie.am fost la doctor si mi am facut ecografie,mi s a spus ca e totul ok.dar prea multe nu am putut sa vorbesc cu acea doctorita,ca stii cum e,daca nu le decartezi nu te baga in seama,si chiar nu prea aveam bani atunci.trebuie sa mi caut un medic bun,rabdator,pe care sa il am pana nasc.ufffffff e greu dar trebuie sa le trecem pe toate.in legatura cu botezatul,sincera sa fiu nici n am avut timp sa ma gandesc la asa ceva.sa se nasca bebele sanatos iar apoi mai vedem pana la botez.oricum eu iti multumesc pentru oferta si promit ca ma gandesc.mai am o matusa care ma tot innebuneste sa mi boteze bebele dar eu i am spus ca noi deja suntem rude,sa mi boteze altcineva cu care n am nici o legatura,dar ea tot insista si mi e cam rusine de ea,mai ales ca e alaturi de mine mai mereu.chiar ea a mers cu mine la doctor si mi a platit ecografia.eiii lasa ca vedem noi cum facem,era mai rau daca nu aveam pe nimeni care sa mi boteze...[pup]eu te pup si mai vorbim

mai astept vesti de la tine.

si pe tine te pup laura dimitris ptr.ca mereu esti alaturi de mine.[pup]

delia iti multumesc si tie de o mie de ori pentru tot si te pup si pe tine[flo][flo][pup]

de fapt va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de mine [pup][pup][pup]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai nevoie sa pastrezi acest copil?

Am trecut prin aceeasi situatie acum 3 ani in urma, singura diferenta fiind ca noi trebuia sa ne casatorim...

am ramas insarcinata, am incercat sa facem nunta mai devreme, nu s-a putut(eram in post)...

pe scurt, intr-o zi mi-a spus ca nu mai vrea copilul, vrea sa ne casatorim, dar sa nu fac copilul, ca suntem inca tineri, avem tot timpul din lume...avea 8 saptamani, imi facusem toate analizele, sarcina evolua bine, toti prietenii stiau,toti se bucurau pentru noi...totul era perfect...pana in ziua ceea blestemata, cand mi-a zis ca prefera sa se omoare decat sa devina tata.Nici acum nu inteleg ce s-a intamplat cu el, de ce?am mers la echo, nu am putut face avort, i-am vazut inimioara batand...m-am intors acsa,l-am implorat sa inteleaga, nu se poate asa ceva, e un copil pe care am hotarat amandoi sa-l avem, nu te poti juca cu viata, asa...

nimik frate, ziceai ca a intrat ala rau in el...pe atunci situatia mea era mai delicata ca a ta(crede-ma), singura nu aveam ce face, unde sa ma duc, am apelat la anumite fundatii, chiar si aici...ma rog...au trecut de atunci 3 ani, si crede-ma ca nu mi-am revenit inca.

Nu ai idee ce chin e in sufletul meuust,

, cata nefericire dispret, dezgust...fata de mine, de el, de viatza cateodata

Cate stari de depresie am avut, si cat inca mai sufar...

Daca inca nu ai avortat, gandeste-te bine de tot, nu fa asta, daca te pot ajuta cu ORICE, o fac ptr. ca tare mi-as fi dorit atunci sa gasesc si eu un ajutor, macar atat cat sa duc la bun sfarsit sarcina...dar pentru mine nu a fost sa fie...

si binenteles el e bine merci acum, insurat, astepata un copil,iar eu ma chinui, si nu pot sa trec peste ce am facut...

Activeaza-ti pm-ul, si te rog, gandeste-te, spune-mi de ce ai nevoie, sa pastrezi copilul?

Ai unde sa stai?

Parintii te-ar putea ajuta, macar pana nasti?

Din ce oras esti?

Iti doresc putere si intelepciune!!!

 

 

 

 

 

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-am citit ultimile tale postari,dar totusi daca te pot ajuta cu ceva, nu ezita si spune-mi.

Te admir pentru puterea ta, si ai sa vezi ca iti va fi bine, pana la urma,D-zeu va pune viata ta pe fagasul el bun, orice ar insemna asta!

Tot respectul pentru decizia ta...

Si sa stii ca ma rog pentru voi...

 

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikoleid="red">prima data cand am citit mesajul si felul in care ai inceputDe ce ai nevoie sa pastrezi acest copil?

Am trecut prin aceeasi situatie acum 3 ani in urma, singura diferenta fiind ca noi trebuia sa ne casatorim...

am ramas insarcinata, am incercat sa facem nunta mai devreme, nu s-a putut(eram in post)...

pe scurt, intr-o zi mi-a spus ca nu mai vrea copilul, vrea sa ne casatorim, dar sa nu fac copilul, ca suntem inca tineri, avem tot timpul din lume...avea 8 saptamani, imi facusem toate analizele, sarcina evolua bine, toti prietenii stiau,toti se bucurau pentru noi...totul era perfect...pana in ziua ceea blestemata, cand mi-a zis ca prefera sa se omoare decat sa devina tata.id="red">

 

am crezut ca mor...

credeam ca esti pentru a avorta acest copil[:(!]...citind pana la capat insa mi-am dat seama ca esti alaturi de noi si ca ii oferi suportul tau moral si nu numai!

 

sa-nteleg ca si tu ai facut avortul pana la urma...[q]imi pare rau pentru tine!ti-am vazut pozele....esti tanara, frumoasa!ai incredere si Dumnezeu se va indura!acum esti casatorita?

si eu am facut un avort si la 7ani dupa acel avort tot cu aceeasi persoana o am pe Diana....nu multumesc Domnului pe cat ar trebui....

mai ales ca in astia 7 ani am facut si un chist ovarian si cand s-a facut cat o mandarina l-am scos si am ramas cu semn ca la operatie de cezariana...iti dai seama ce era in sufletul meu....dar cu rugaciuni si incredere...Dumnezeu e mare si bun!

 

naty_blondyid="red">[pup]lasa mamica!vedem noi pana la urma cum facem!chiar e foarte bine daca o ai pe matusa ta alaturi de tine!deci iata mai ai pe cineva care iti ofera suportul!nu-l refuza!incerca sa petreci mai mult timp cu ea si mergi si la mama ta....vezi ce e cu durerea de spate!

 

[olala]ma bucur ca totl e bine cu [bibe]bebele tau si cu tine!

 

chiar si nasa virtuala nu ma supar sa fiu!

insa pana la urma tot vreau sa trec prin Galati poate in Iunie sau Iulie...te-anunt eu!

 

ai grija de tine!

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste,intr-o as situatie, si pe cel mai mare dusman l-as ajuta...dar bine ca pana l-a urma, cel putin intr-o masura situatia s-a indreptat.

Da baicualina, pana la urma nu am pastrat sarcina...de altfel asta e si motivul ptr. care am plecat din tara...

am jurat, ca voi avea eu banii mei, si o situatie care sa imi permita sa-mi cresc si singura copilul, in cazul in care alesul inimii va d bir cu fugitii!!!

Sper din suflet, mai devreme sau mai tarziu, sa rasara soarele si pe strada mea, pn atunci incerc sa invat sa am rabdare....

 

 

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikole,pai asta i problema cea mai grava,poate asta este si motivul ptr.care inca mai stau si suport toate aceste injoseli din partea lui:acel sprijin material,care nu e cine stie ce din partea lui si nici n a fost vreodata dar se simte,in primul rand ma gandesc la acest copil care va veni pe lume...am luat eu aceasta decizie de a l pastra dar oare nu ma va judeca vreodata daca nu i voi putea oferi ceea ce el va avea nevoie?oricum pentru copilul meu suport orice,macar pana va mai creste si voi putea sa fac si eu ceva,sa muncesc.pana atunci insa e foarte greu dar nu stiu cat voi mai putea indura indiferenta si rautatea iubitului meu...el nu mi cumpara nici o pereche de chiloti,tot mama mi i cumpara si pe aia,dar sper sa reusesc sa fac ceva pana la urma.imi pare tare rau de situatia ta.de multe ori ma gandesc si eu ca daca as fi avortat cred ca nu mi as fi iertat o niciodata ,as fi suferit de o mie de ori mai mult decat sufar acum.dar fii tare si tu,ptr.ca asa cum spunea si baicualina,esti tanara si frumoasa si poate va iesi soarele si pe strada ta!!!!!!![pup]

alina daca vei ajunge prin galati nu ezita sa ma anunti ,poate ne intalnim,cumatra[cheers]

 

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va spun ca el acum este iar in oras cu baietii,ca a venit nush ce prieten de a lui din italia si e motiv de veselie iar...e ora 10 noaptea si cine stie la ce ora o mai veni iar...nu l a interesat daca am ce sa mananc azi,sau poate ca mergand pe strada mi se face pofta de ceva si nu am bani sa mi cumpar, sau alte si alte lucruri care mi s ar putea intampla...[bang][bang]si ce sa mai zic????ca nu mai am cuvinte...oare cat va mai fi situatia asta asa??oare cand voi avea si eu viata asta linistita ? nu cred ca am cerut prea mult de la viata,am vrut sa am si eu o familie normala,asa cum trebuie sa aibe un om normal...[gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...