Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutati ma daca puteti...


Recommended Posts

natyma bucur ca te-ai hotarat sa pastrezi copilul...pt ca cea mai mare implinire si fericire ti-o da un copil!el te face sa simti ca traiesti cu adevarat!legat de partea finaciara ai sa vezi ca te vei descurca ,pt ca acest copil iti vada forta necesara sa treci peste toate obstacolele pt ai oferi o viata mai buna!cat despre tatal copilului am ramas surprisa sa aflu ca la 31 de ani depinde material de parinti!si chiar daca vroia acest copil nu cred ca puteai sa te bazezi prea mult pe el

 

ilinca[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ce mult adevar in mesajul de mai sus....[flo]

 

 

Alina

mamica[mamica] de[copil] Diana 7 luni

 

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty_blondy, activeaza-ti pm-ul.

bENEFICIEZI DE VREUN AJUTOR DIN PARTEA STATULUI?

Stiu, cum e draga mea, bine macar ca ai unde sa stai, macar pana nasti...asta e cel mai important, eu m-am vaut si in strada, dupa un avort, si multe alte probleme de sanatate.Dar, in cazul meu, vina mi-a apartinut, ca nu trebuia sa ma bazez pe sprijinul lui atat, si sa cred atat de orbeste in el.Si asa este...durerea e de o mie de ori mai mare in cazul in care ai fi avortat!!!

Asa ca, capul sus, solutii se gasesc.

Nu mai stiu cum sunt preturile din Ro, salariile, nu prea am mai tinut legatur cu nimeni in tara, de aceea vreau sa va intreb, cam ce ar insemna la ora actuala un venit acceptabil in ro?

sa poti creste un copil, sa ai o viata normala?

nu in lux, dar nici in saracie...

Te rog, fii tare,mandra de tine,si nu te gandi ca cel mic te va judeca...eu cred ca va fi mandru de mama lui.

Hai [pup]si nu uita...sunte toate alaturi de tine, si te ajutam cat putem, cu orice!!!

Eu una, cat am sa pot am sa te ajut.

 

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikole din pacate nu beneficiez de nici un ajutor din partea statului.a fost o lege in care as fi putut beneficia de 8 mil.daca imi plateam eu separat darile catre stat lunar cel putin 12 luni innainte de nasterea copilului.eu imi plateam de anul trecut aceste aceste taxe numai ca am avut in continoare ghinionul de a se schimba aceasta lege exact de la inceputul acestui an,adica atunci cand am ramas eu insarcinata...[bang][bang]deci am avut noroc ,dupa noroc.macar daca primeam acei bani tot era bine ,ca mi i dadea timp de 2 ani de zile dar asta e.....iar in legatura cu cresterea unui copil in ziua de azi in tara noastra,ce ti pot spune...este foarte greu din cate am auzit si am vazut la alta lume.preturile sunt foarte mari ,mai ales comparativ cu salariile oamenior.dar depinde acum,fiecare cu posibilitatile lui...ai tras o si tu vad cu iubitul asta al tau,toti sunt niste lasi.dar bine macar ca ti ai mai revenit si ai avut ambitia si puterea sa mergi mai departe.si ai mare dreptate cand spui ca am noroc cu mama mea,ptr.ca nu stiu daca nu ar fi fost ea ce m as fi facut sau incotro as fi apucat...eu te pup si iti multumesc ptr.incurajari si sper sa fii si tu fericita,ptr. ca orice femeie cred ca merita macar putina fericire!!!!![pup]

de fapt va pup pe toate,ca tare ati mai fost dragute cu mine si fiecare mi ati spus cate o vorba buna!!![pup][pup][gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, dupa parerea mea ar trebui sa te gandesti foarte bine ce alegi.Deja ai facut doua avorturi.Daca te iubeste cu adevarat atunci iubeste si copilul pe care impreuna l-ati facut.Mai mult eu m-asi gandi sa nu pierd dragostea lui Dumnezeu facand al treilea avort.Sa sti ca oricit de greu credem ca ne este avandu-l pe Dumnezeu aproape trecem mult mai usor prin toate.Sunt alaturi de tine din tot sufletul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty...mi-as fi dat ani din viatza, in momentul acela, ptr. ca parintii sa ma fi inteles si ajutat...lamentarile nu-si mai au rostul...

putere nu am avut,am mers din inertie, am juns aici,cu ura in suflet, nestiind dc o sa ma adaptez, a fost greu...dar multumes lui D-zeu , am intalnit oameni cu suflet de milioane(romani), care m-au sprijinit enorm,m-au ajutat...

acum, sunt bine, am o situati e destul de buna, dar si o rana adanca, pe care NIMENI, nu o poate inchide nimeni, nici chiar un copil...

asta e, ne ducem crucea!!!

Din pacate, aspectul financiar nu e de neglijat, motiv ptr care am intrebat ce venituri ai...acum am inteles exact care e situatia.

Eu un lucru ti-l spun, si cred ca toata lumea e de acord cu mine...caile Domnului sunt ..nebanuite...viatza e imprevizibila,plina de surprie..

 

 

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea te felicit pentru decizia luata. Bebele va fi mindru de mamica lui. Sper sa-ti dea Dumnezeu putere si intelepciune.

Daca am cum sa te ajut, mi-ar face placere s-o pot face. Daca ai nevoie de o vorba buna, de un sfat.

Cum evolueaza sarcina? Ai grija de tine.

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara." - proverb suedez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magnific!!!

Am citit ieri un mesaj pe acest topic ceva mai dur cu naty-blondy si pe buna dreptate: nu era aceasta continua jelanie, o mai scutura cineva putin.

Dar a disparut mesajul. Prea iesea din formatul obligatoriu al "pupatului" virtual si al minunarii in fatza minunii care apare,copilul. Chit ca mama e inconstienta, ca sa agata de cite un neispravit si pe urma isi plinge de mila cind ar fi putut sa-l lase de o mie de ori pina acum, dar ma rog, exista adevaruri care nu sint agreate pe acest forum.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty!

Sper sa nu te superi, dar eu cred ca trebuia sa-l parasesti demult pe tatal copilului. Daca asa se comporta cu tine, cum te astepti sa fie un parinte responsabil? Ce, are 15 ani sa-l traga parintii de urechi? Astea nu sunt motive, se ascunde dupa scuzele astea pentru ca el nu e pregatit pentru asa ceva. Trebuie sa accepti realitatea. Si chiar daca parintii lui ar avea vreo vina, ce fel de om e asta, la 30 de ani sa se teama de ei? Eu inteleg ca la baza iubirii sta respectul. Gandeste-te bine daca tu respecti un asemenea om, care va calca in picioare pe amandoi si nu e capabil sa ia viata in piept.

 

Sunt sigura ca vei gasi solutii sa cresti acel copil, te va ajuta cineva, parinti, rude, chiar statul. Si apoi o sa-ti gasesti ceva de lucru si vei reusi. Trebuie numai sa crezi in tine. Acel barbat nu

va merita.

Viata e un miracol. Te felicit ca ai pastrat copilul!

 

 

 

Coraly si bebe Sergiu

 

poze 1 an

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga FORTE, cine esti tu sa judeci oamenii???nimeni nu e obligat sa intre pe acest topic daca nu i comvine ceea ce se scrie..tu de dragoste ai auzit??de fapt am citit ca la biserica cineva te a facut bunica si probabil ca a trecut ceva timp de cand ai auzit de dagoste si iubire neconditionata.dar daca tu atat poti gandi eu nu vreau sa ma cert cu tine...ca am acasa cu cine ma certa...[bang] eu nu am vrut decat sa aud macar pe acest forum o vorba buna care pentru mine conteaza,dar vad ca parerile sunt impartite...crezi ca e atat de usor sa iei o asemenea decizie,de a face un copil,nestiind ce i vei putea oferi,si totusi sa pleci in toata lumea doar ptr.a face acest copil????probabil ca tu ai avut o viata mai usoara,eu insa pe a mea nu o doresc nici la dusmanul meu..dar sunt tare mandra ca am avut taria de a face un copil!!!!!![gravi]

 

naty_blondy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...