Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu mai rezist, simt ca inebunesc !!!!!


Recommended Posts

Ai doua variante :

1. Sa continui sa duci aceeasi viata in linii mari.

2. Sa iei "vislele barcii" in miinile tale si sa pleci . Sa-ti faci viata ta indiferen ce lasi in urma. Normal ca iei copiii cu tine.

 

Nu stiu ce speri? El nu se va schimba nici in viata urmatoare, iar tu alaturi de el nu ai alte optiuni decit sa accepti ceea ce ti se intimpla.

 

Orice ai citit aici , ce au scris ceilalti sint doar pareri si doar ce ar face fiecare daca ar fi in locul tau.

 

Acuma pe bune, cit mai poti rezista in felul asta?

 

Hotarirea finala va fi a ta.

 

Eu iti doresc sa nu ai regrete indiferent de ceea ce vei face, iti

doresc sa fii sanatoasa si sa ai copii ascultatori.

 

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Camiid="red"> daca zici ca parintii te pot ajuta si nu o sa ramai pe drumuri in cazul unui divort, eu zic sa incepi sa te gandesti f. serios la despartire, poate nu chiar acum, daca mai vrei sa ii mai dai o sansa sotului..... insa eu in locul tau n-as fi stat nici 5 minute cu el.... un sut mare in partile dorsale ii trebuie.

 

Sa nu iti faci iluzii prea mari, oamenii nu se schimba, si nici nu se poate zice ca te iubeste dupa felul cum actioneaza, e genul de barbat parazit, stoarce bani de la femei si se vinde pentru bani.... nu vreau sa te supar si eu mai tare, stiu la cat esti tu de suparata noi iti mai lipsim sa te punem la zid.... vrem sa te ajutam, deschide ochii mari si vezi pe "cine" ai langa tine.

 

si draga mea nu-i mai ierta sotului tau toate magariile, nu-i mai tolera nimic, ... cum e posibil... uff eu ma imbolnavesc de nervi citind tot ce ti-a facut... cum tu la maternitate nasteai copilul pe care zici ca si-l doreste si el cu alta s-a inchis o saptamana in nu stiu ce camera de hotel, pai eu ii puneam otrava in mancare....[poc] .... nu pot sa imi imaginez cum mai poti face fata situatiei, nu e grav.... e f. f. grav cum se comporta cu tine...

 

Daniela_b id="red"> [asia] pentru raspunsuri,

Cami eu zic sa mai citesti o data ce ti-a scris Daniela.

 

Zici ca te face o mare geloasa si paranoica - pune-l sa citeasca ce am scris noi, sa vada parerea noastra a tuturor, tu draga mea nu esti nici nebuna nici paranoica.... vezi unde duce bunatatea ta, se confunda cu altceva....

 

iarta-ma ca am fost dura [flo] si un big kiss [pup] pt. tine

mobilizeaza-te si fa ceva bun pt. tine si copilasii tai

iti tin pumnii si mult curaj mai departe.

 

ps pt. Zanazanelor [:I], jignitor mesajul tau, Cami nu era obligata sa iti raspunda tie la asa insulte.

Vezi tu, eu sunt una din alea cu parintii de la tara care dau cu sapa si fara prea multa carte, si nu ma consider cu nimic mai prejos decat cele crescute la oras si cu parinti doctori docenti, cultivati si plimbati prin lume. Nu vreau sa fiu rea dar as putea sa te intreb tu cum ti-ai ales barbatul cu o asa soacra ... desi te inteleg si pe tine id="size1">

Loma

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami,

 

oare ce importanta are faptul ca sotul a fost adoptat?

 

Cunosc multe familii in situatia asta, cu copii reusiti.

Am prieteni care au fost adoptati, crescuti cu dragoste, si au evoluat absolut normal.

 

De ce crezi tu ca adoptia i-a provocat o trauma?

Si de ce "crede ca pina acum toata lumea din viata lui si-a batut joc de el"?

 

Gindeste-te bine daca nu cumva dramatizeaza, victimizeaza, ca sa isi justifice apucaturile.

 

Cam toti barbatii prinsi pe picior gresit au tendinta asta: de a da vina pe mediu, pe poluare, pe caile intortocheate ale Domnului, pe faptul ca au fost raciti cind au fost mici...pe ORICE, numai pe ei nu!!

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camiid="red"> nu esti tu vinovata pt ceea ce se intampla, pentru ca iti doresti o familie fericita, pentru ca iti doresti ca barbatul de langa tine sa te iubeasca sau macar sa te aprecieze.

Singurul pas gresit a fost probabil ca te-ai casatorit cu cine nu trebuie.

Incearca sa iti limpezesti gandurile si sentimentele, eventual separati-va o vreme, apoi luati o decizie. Si mai ales nu fa nimic de care ti-ar parea rau mai tarziu.

Capul sus ca viata e frumoasa si nu se termina aici [pup]

 

Flaviaid="purple"> (sotie si mamica fericita)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit tot...concluzia mea este: it is histerical!!!!id="red">

 

Vorba lui G, bine ca nu te bate [bang]

 

fugi fato si nu te uita inapoi, ia copiii si du-te! invartindu-te! scuzati de expresie! fara el iti va fi mai bine, nu e un tata bun pentru copiii tai si cu atat mai mult, e cel mai prost sot de care ai fi putut da...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot intelege ce se intampla cu Cami, pur si simplu parca e un film din ala dupa care ti-e scarba de tot si toate.

Imi pare rau, dar e si vina ta ca ai ajuns in asemenea situatie.

Doamne fereste de asemenea dragoste bolnava! Mai bine lipsa.

 

Daca mai ai demnitate, pleaca de acolo.

 

Mama lui Thomas

Toate pozele lui Thomas aici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar am citit ce ti-a facut si m-am enervat.Dar tu, ca le-ai trait, cum mai poti rezista?[bang]

Eu cred ca ai facut tot ce se pute pentru relatia asta.Nu stiu daca mai e ceva de salvat.Doar cei doi copii.Dar gandeste-te putin.Ce le-ar putea oferi tatal lor cand vor fi mai mari si vor incepe sa inteleaga ce se intampla in jurul lor?un exemplu bun in nici un caz.

 

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

 

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CAMI, revin:

 

Cunosc un caz, nu e in familia mea, persoanele de care vorbesc acum nici nu mai traiesc (Dumnezeu sa-i odihneasca).

 

EA la fel ca si tine Cami, il iubea f mult pe EL. Nu au avut copii. EA era la a 2a casatorie, si cunoscuse mai rau decat ceea ce traia acum.

 

Vorbind cu EA, nu intelegeam cum a putut sa il iubeasca avand in vedere ca imi spunea ca EL o inselase chiar si cu "prietenele", EA stiind unde merge EL.

Cand EL venea acasa, ii povestea ce facuse, si pe unde mersese. Mai mult de atat: EA ii calca camasile si il aranja la 4 ace desi stia unde pleaca.

De ce facea asta? Ptr ca il iubea. Si ptr ca isi spunea ca rugaciunile ei la Dumnezeu , ii vor intoarce sotul pe calea cea buna.

 

Ei bine, dupa 9 ani de casatorie, EL s-a schimbat! Si-a cerut iertare in genunchi ptr cat rau ii facuse. Si a avut grija ca toti anii urmatori sa isi rascumpere inzecit lacrimile ei, si toata suferinta pe care i-o pricinuise timp de 9 ani.

 

Cnd i-am cunoscut pe cei 2 aveau mai bine de 40 de ani de casatorie. Si se iubeau din suflet! N-ai fi spus ca EL o facuse sa sufere atat de mult in tinerete.

Cu ajutorul lui DUmnezeu, EL s-a schimbat.

 

Daca zici ca il iubesti atat de mult CAMI, si nu vrei sa renunti la sotul tau, numai Dumnezeu ti-l mai poate schimba. Trebuie sa iti pui increderea in EL, sa te rogi la Dumnezeu si sa crezi ca se va schimba.

E greu.. Eu una nu cred ca as fi avut taria ta sa indur ce ai indurat! Si sa-l mai si iubesti dupa toate astea.

 

Dumnezeu sa te ajute si sa te indrume.

 

[cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)


id="right">

 

Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, buna!Abia acum am vazut postul tau, l-am citit si am citit tot ce s-a postat aici. Situatia ta este exceptionala iar buba aici este sotul tau. Nu te simti nici geloasa sau paranoica pentru ca nu este cazul. Sotul tau este o persoana frustrata afectiv (ca in orice poveste baza o gasim in copilarie acolo trebuie vazut ce s-a intamplat si cum s-au purtat adultii cu ei in perioada aceea ce a vazut si de la ce modele a avut ce invata)cu complexe de inferioritate(mascate in masuri de superiorotate-vrea sa fie domn , sa nu lucreze la patron etc)infidel(de cate ori te-a inselat numai el stie daca mai tine minte[duel])fin manipultor(pai am adus pe altcineva in casa da-s baiat finutz am filmat ca sa vezi)agresiv verbal si fizic('ma injoseste tot timpul jignindu-ma')cu o sexualitate abnormala (pentru ca ecea ce se intampla depaseste grabita normalului).Si cand ceva depaseste granita aceasta trebuie sa iei distanta pentru ca tu trebuie sa imparti viata ta cu omul acesta.A da o palma unei persoane reprezinta mult mai mult decat sunetul pe care palma aia o lasa pe obrazul cuiva-reprezinta o declaratie, o injosire, umilire a femeii din fata ta, un gest care se afla la polul opus al sentimentelor de respect si dragoste pe acre doi parteneri de viata ar tbs a le aiba reciproc unul pentru altul. A realiza problema este primul pas spre rezolvarea ei. Din pacate proportiile pe care problema voastra le-a atins nu cred ca mai permit rezolvarea ei doar de voi doi. Tu poti alege tii distanta si il lasi pe el sa realizeze sau il tragi de maneca il duci in terapie impotriva vointei lui si iti garantez ca nu va iesi nimik. El trebuie sa realizeze ca a depasit granitele permise si de la el trebuie sa vina schimbarea nu de la tine. Si terapia in cazul asta este cea mai buna solutie. Apoi sotului tau trebie sa isi gaseasca o ocupatie demn de un om de varsta lui (ca doar adolescentii acre trec prin tulburari hormonale stau pe chat dupa scoala fara a face nimik, dar macar ei au bunul simt de a se ascunde de parinti)[hippi]numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, ce am citit aici m-a revoltat atat ca om cat si ca femeie.

Gata!

Consider ca ai facut tot ceea ce se putea pentru a avea o familie normala alaturi de acel om..dar vezi tu, intr-o casnicie e nevoie de 2 oameni care macar sa gandeasca la fel.

S-ar parea ca sotul tau are nevoie de un consult de specialitate pt ca el considera normal o gramada de lucruri care nu sunt deloc normale. Insa eu cred ca el face parte din categoria "macho": i se pare ca absolut tot i se cuvine, e iresponsabil, egoist si chiar putin sadic. Nu cred ca ceva il va schimba vreodata.

 

Asa ca e vremea sa-ti vezi de viata ta, chiar si pt simplul fapt ca nu vrei ca si copiii tai sa creasca intr-o atmosfera familiala viciata.

 

Daniella, id="teal"> mama lu'Alexis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...