Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu mai rezist, simt ca inebunesc !!!!!


Recommended Posts

Spic de grau, explica-mi sa inteleg:

Este ok din punctul tau de vedere ca aceasta femeie sa sufere ca un caine, sa fie calcata in picioare pentru ca poate e misiunea ei in viata sa-l salveze pe nemernicul de barba'su?!?! Adica e ok sa treci prin toate astea, sa ajungi in asa hal incat sa te intrebi daca nu cumva gresesti tu, doar pentru ca POATE ai o misiune de la DD??

Tu crezi ca DD ne vrea martiri? Sau vrea sa suferim inutil? Sa ne irosim viata pentru asemenea CAUZE?

Mie femeia de care ne vorbesti nu mi se pare un exemplu bun, deloc! Viata e una, e scurta si trebuie sa traim facand ceva constructiv!

 

Altceva: unele dintre voi ati spus ca il iubeste, asta nu mai e iubire, mey, e dependenta bolnava, de aceea insist Cami, dute la un psiholog sa te ajute sa scapi, ca singura nu cred ca poti!

 

Imi cer scuze daca sunt prea vehementa dar eu asa ceva nu am mai auzit niciodata! Toti avem probleme acasa, mai mult sau mai putin, dar asta e prea mult!

 

 

 

J si Carla (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Parintii tai ce spun, Cami?

Eu cred ca ar trebui sa fie mai ferm hotarati sa te ajute! Ca doar pe ei ii ai cel mai aproape!

Ar fi tare bine sa se bage si sa te ajute, desi eu nu sunt de ideea ca parintii ar trebui sa isi bage nasul. Dar se pare ca ai ajuns la un punct unde nu mai stii singura ce sa faci!

Si socrii ce zic? N-ai scris nimic de ei. Poate te pot ajuta si ei, sa vorbeasca cu odrasla lor si s-o puna la punct!

Nu stiu, e numai o idee, dar poate foloseste!

Pupici!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami,

 

cred ca trebuie sa stai un pic de vorba cu tine si sa decizi tu singura ce vrei sa faci.

 

Esti suficient de puternica sa il infrunti, sa incerci sa il schimbi?

Consideri ca ai forta si motivatia sa lupti pentru asta?

Daca raspunsul e da.... atunci aduna-te si incearca.

 

Daca nu... fa-ti bagajele si du-te.

 

De tine depinde.

Nu cred ca are nimeni dreptul sa te judece, sau sa-ti spuna cum e mai bine si ce trebuie sa faci.

Dar deriva asta ucide.

Ia o decizie!

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cami,

Ar fi multe de spus dar ma intriga fraza ta de inceput

"imi doresc sa-mi raspundeti la modul cel mai crud, cine-i vinovat:" EU SAU EL ", fiindca ma considera o mare geloasa si o paranoica"

 

Tu mai ai dubii legate de comportamentul sotului tau?

Ai trait in casa parinteasca si ai avut un model de familie seamana cu ce casnicie si familie ai tu cu sotul tau?

 

Din ce povestesti mie im pare ca esti abuzata psihic si uneori fizic de sotul tau si ca ai comportamentul clasic al celor abuzati adica dependenta de abuzator. Nu este dragoste este dependenta. Daca vrei te poate ajuta un psiholog sa te intelegi si sa-l intelegi.

 

Sotul tau imi aminteste de sotul unei amice, fata desteapta, de familie, cu ceva stare sociala. El nimic baiat cu mama singura. A prostit-o pe amica mea sa-i puna casa pe numele mamei lui (ca sa mai poata primi una de la serviciul lui, au facut si doi copii ia rin timpul acesta agata colegele si prietene ale sotiei. Acum can dintra in casa amica mea o controleaza la haine si lenjerie ca sa vada daca a fost cuminte le serviciu. Ea ca el...

 

Asta ca sa vezi un alt fel de poveste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...