Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

alegerea mea


Recommended Posts

Puku, trista poveste, m-a impresionat.

 

Si dupa 3 nopti ce ai facut? Ai pus piciorul in prag sau ati mai cumparat un pat?

Vreau sa-ti spun ca eu dupa ce am nascut primul copil am facut asa o armata cu soacra-mea de imi pare rau si azi cand imi amintesc. Ea, draga de ea, era blanda si buna si vroia sa ma ajute, dar eu treceam prin crizele postnatale.

 

Imi imaginez cum a fost la tine, in conditiile in care soacra nu era nici blanda nici binevoitoare. Nasol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pucku,

si in celelate mesaje ziceai ceva de socrii tai : cred ca s-au bagat prea mult in casnicia voastra .

Eu as fi facut o armata cu ei de nu s-ar fi vazut !

 

In casa mea nu comanda nici mama mea, nici socrii, noi suntem sefii [:D] !

 

Puiule, constat ca esti mai bine acum, ceva mai optimista !

 

Scrie ca-ti face bine !

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura si shoricutzu' Otilia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca trista poveste. Probabil ca sotzul tau fuge si acum dupa caldura caminului parintesc unde el era pe primul plan si nu este de fapt pregatit sa isi asume responsabilitati.

 

Nu stiu de ce ai suportat. Faptul ca nu ai putut sa il faci pe sotzul tau sa inteleaga ca nu o vroiai pe soacra acolo, si faptul ca pentru el a contat mai mult parerea ei decat a ta, e tare neplacut. Nu tine faza cu "a venit ca asa a vrut ea", daca barbatul tau era cu adevarat puternic, ii spunea raspicat ca nu are ce sa caute la voi atunci, sau macar nu o tineati cu voi in casa. Este si greseala lui ca a acceptat situatia, si in mod sigur a acceptat-o pentru ca i-a convenit din punctul de vedere propriu... foarte egoist.

 

Cred insa ca pentru tema ta de acasa ar trebui sa cauti semnale undeva si mai devreme. Ce ai povestit tu de la nastere e o criza majora, nu se poate sa nu fi fost ceva si mai inainte. Oricum, totul se leaga de socri si de influenta lor asupra sotzului tau, de care el nu se poate si nu vrea sa se rupa. Uite, si acum a fugit la caldura din Ro in loc sa stea cu voi...

 


In aceasta nehotarare, la raspantia optiunii, eu insami, in restul de realitate pe care-l ignor, stau si ma astept in zadar.

id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"iar eu aveam impresia ca mi se fura cel mai important moment din viata, cand nasterea copilului ar trebui sa ne lege"

 

din ce spui aici, clar ai simtit mai inaite o ruptura sau ca nu sunteti total legati, daca nasterea copilului trebuia sa va lege...

 

stephie cum a aparut? a fost ea cumva o sperantza pentru mai bine in relatzia voastra?

 

daca ai demarat actiunea asta, trebuie sa fii sincera cu tine pana la capat si sa iti dai seama cand au inceput problemele intre voi, chiar daca asta va insemna sa iti recunosti ca poate niciodata nu ati fost asa cum ti-ai fi dorit, ca el nu a fost asa... - poate asta o sa te elibereze!

 

te pup, sunt alaturi de tine, distreaza-te sambata asta!

 

 

 

 

bobi si bb andi

 

sunt confuza... sau poate nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am stat si am recitit mesajele vostre, ar fi multe de raspuns dar ma limitez din cauza timpului

 

Dodo nu stiu am o frica de condus, nu e vorba de testul scris ci de partea practica, si tot de la el am luat si frica asta, ca era tot timpul cu gura pe mine ai grija ca masina e noua, ai grija de aia , de aialalta si tot asa, parca nu mai eram eu cand conduceam, ma tot intreba cum de cu instructorul am putut conduxce si cu el nu, nu stiu era o tensiune in momentul cand eu conduceam, poate si datorita faptului ca stiam din start ca daca cer sa conduc se umfla in pene....

 

mi-ar place sa fac multe dar nu gasesc timpul necesar, cred ca mi-ar place cel mai mult sa merg la un curs de dans latino american

 

am inceput sa-i iubesc pe columbieni astia, nu au nici o prejudecata, sunt tare haiosi tot timpul, te ajuta tot timpul la nevoie, au dansul in sange....

 

bobi m-am tot gandit la ce ai scris, nu-mi sare nimic in minte acum, dar probabil ca sunt.

 

Si nu nu era ceea ce visam , la mine in familie toate s-au facut in 2 si cand am crescut in 4, adica si cu frate-meo, dar niciodata nu a fost mama o sluga si tata sa stea sa citeasca ziarul, ca nu era net pe atunci. Da mama facea treburile casnice dar nici tata nu se lasa mai prejos, de multe ori mergeam impreuna sa facem piata, mama ramanea sa faca masa....ca s-a schimbat situatia cand nu s-a mai putut controla cu bautura asta e altceva, dar cand a fost cum zice mama cu capul pe umeri facea, si de fapt si apoi facea, avea numai partea negativa ca mai bea..... de fapt cred ca atunci am inceput sa sufar mult, ma simteam singura ai mei plecau toata ziua la tara la munca, frate-meo plecase la faculta eram ca a nimanui, imi petreceam tot timpul pe afara, nu prea interesa pe nimeni soarta mea, sau cel putin asa vedeam eu cu ochii de adolescent. Cred ca am si ramas cu o frica de atunci , mi-era frica cand ma intorceam acasa sa nu fie tata beat ca iesea cu scandal, tot timpul gasea ceva de reprosat, chiar daca faceam atata cat puteam sa fie luna in casa, gasea ceva care sa nu-i convina, si atunci se enerva si-l spargea, urla pe mama....a nici nu vreau sa-mi aduc aminte...Asta pana printr-a 12 cand m-am indragostit si am revenit cu picioarele pe pamant, dar era cam tarziu ca am cam dat-o in bara din cauza exuberantei mele si profa de romana a decis ca nu sunt apta sa-mi i-au bacul asa ca nu m-a bagat in bac. A fost ca un sut in fund bine primit, m-a zgaltait bine, m-am angajat in oras dar ma duceam numai sa am o ocupatie, apoi in martie tata a murit si cred ca atunci m-am trezit bine la realitate, m-am angajat in alta parte si m-am apucat sa invat serios, am dat si bacul , am intrat si la faculta, dar nu eram nici cum pe aceeasi lungime de unda cu colegi mei, singuri 2 colegi cu care ma intelegeam bine, mi-am luat bicicleta am inceput sa frecventez un club de ciclisti asta ca sa fac ceva cu timpul meu....tot timpul am facut ceva, cat am fost acasa la ei faceam in casa de toate, mergeam si la tara si munceam, mai si invatam...ii drept ca pana intr-a 9 am invatat bine, dar apoi nu prea m-a mai atras cartea prea mult, treceam ca si gasca prin scoala, cat sa i-au note, daca mai ramanea ceva bine daca nu ...nu...cand am ajuns la faculta, si nu la prima, ca aia chiar era ca de gaste, asta dupa ce am trecut sesiunile cu brio si am ramas si cu bursa am zis ca ceva nu se impaca, ca eu nu m-am trezit mai desteapta peste noapte , asa ca baiul e cu faculta, asa ca dupa primul an m-am inscris la alta. In tranzitia asta dintre faculti, intr-o vacanta plina de concursuri biciclesti si iesiri la munte din plin m-am imprietenit cu Osi, in seara in care m-a condus la tren si acum imi aduc aminte la 3 noaptea, cand l-a el a facut oarecum clik, mi-e nu-mi statea gandul la baieti de fel, trecusem printr-o pierdere uriasa cu fostul, incercasem o relatie cu un altul care a mers numai pe perioada turelor de munte[bang][bang], eram libera si nici nu ma gandeam la o relatie...si in nici un caz cu un alt inginer, cu servici, avusesem deja un specimen din asta in viata si-mi era suficient..

 

chiar daca nu eram deloc pe aceeasi lungimi de unda cu ai mei de-o varsta, nu era bai. aveam timp.... dar uite ca dupa vreo 3 intalniri mai furate mai nefurate am ramas la el o noapte, initial dimineata am vrut sa plec, nu eram pregatita, dar pe de alta parte imi placea, eram convinsa ca fiind in medii total opuse si diferite nu o sa tzina relatia, nu o sa mearga si nu prea am vrut sa dau o sansa. Ca un facut , eu venisem la decan, si nu era acolo, asa ca a trebuit sa mai stau o noapte si uite asa am ramas o saptamana[:D][:D]

 

ma duc sa ma joc cu pitica

o sa continui

 

 

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si am ramas o saptamana....si asa a inceput viata in 2 de weekend mai mult ca eu studiam intr-un oras el lucra in altul, si eram cumva tot timpul urmarita de umbra ex-ului care s-a apucat sa dea sfoara in oras ca cica i s-a furat iubita...cand noi nu mai eram impreuna de vre-un an, am avut un soc total cand am auzit, cred ca si pe el l-a socat, nu am vorbit personal de asta defapt atunci, dar inainte cred ca de a ne muta de la Toronto mi-a readus aminte de momentul T zero , ca de fapt nu stiu cine stie de asta si ca de aia nu se impaca ei bine si bla blauri.

 

si cum va spuneam la inceput nu eram pregatita, si prin faptul ca nu eram pe aceeasi lungime de unda si eram obisnuita total cu alte lucruri....in prima sesiune am reusit sa i-au un singur examen, asta pt ca stilul meu de invatat nu era nicicum egal cu cerintele facultati, asa ca in presesiunea de vara a trebuit sa recuperez, invatat ca nu voiam sa-l supar pe el si sa-i arat ca sunt capabila sa-mi i-au examenele, dar nu neaparat ca voiam eu sa invatz. Imi era total necunoscuta notiunea de a invata si de a pierde noptiile pt un examen, nu eram obisnuita cu idea, dar frica asta care ma urmarea tot timpul ca daca nu fac aia o sa-l pierd, cand era cel mai bun lucru care mi se intamplase in viata, ma monta sa stau acolo sa tocesc ca sa-mi i-au examenele. si mi-am adus aminte tot legat de examene o chestie, eram in sesiunea de vara , el era deja in Franta, eu invatam, si obisnuiam sa vorbim aproape zilnic la telefon, imi luasem obiceiul sa plec la sala de studii dimineata veneam la pranz dormeam si mancam un pic si seara ma intorceam iar, oricum nu aveam altceva mai bun de facut. Intr-o zi incep sa ma panichez ca nu-mi vine /..rosu...[bang] si-mi i-au un test de sarcina, fusese acasa de Pasti care iese pozitiv...imi zic am incurcat-o...ii dau un bip pe telefon si ii spun....a iesit cu scandal, ca nu mi-am luat pastilele, ca nu e pregatit si cate si mai cate. M-a durut enorm, nu cred ca i-am zis vreodata dar mult timp m-au urmarit cuvintele si reactia lui de atunci, ca sa nu mai zic ca a fost total o alarma falsa....si cel mai mult m-a urmarit neincrederea si acuzatia ca nu-mi iau pastilutele, cand defapt chiar si sa-mi fi dorit un copil, nu era cazul atunci....oricum toata sesiunea am suferit si pana la sf sesiuni m-am ales cu un micutz ulcer gastric, nu a stiut niciodata cauza, i-am spus ca din cauza sesiuni grele care am avut-o, dar ....oare de ce trebuie sa mintim, sa ne mintim pe noi ca sa ne salvam prietenia/ casnicia, oare adevarul doare mai tare? ce e in mintea noastra de adolescentii cand cadem prada amorului?

 

si ca tot veni verni vorba de momente critoice, mai am unul, eram in ultimul an, nu mai stiu minte exact ce zii era, probabil ca de wk ca am fost la un concert cu colegii la Iris daca nu ma insel eu acum, concert care s-a terminat pe la 10, nu mai aveam autobuz asa ca am venit/mers cu toti pe jos pana in centru, eu stateam la gazda. langa aveam niste net-uri la care mergeam aproape zilnic sa vorbim pe messenger, eu cand am plecat de acasa i-am zis gadzdei ca o sa trec si pe la net asa ca o sa ajung tarziu, dar venind catre casa nu am mai gasit nici un loc liber, era o chestie ca daca te prinde 12 noaptea la net aveai o ora gratuita sau 30 min nici nu mai stiu exact cum era, cert e ca dupa 10.30 cu greu gaseai un loc la net, asa ca negasind loc la net m-am dus acasa, unde imi spune gazda ca m-a sunat si era tare necajit ca nu am reusit sa vorbim si mai ales ca ma dusesem la concert, m-a sunat apoi binenteles din nou cerindu-mi sa merg la net, am incercat sa-i explic ca nu e loc dar nu prea a fost chip sa inteleaga s-a terminat cu scantei. Nu-mi aduc aminte exact acum daca eram sau nu deja casatoriti atunci, dar si daca eram ce am facut asa rau ca m-am dus la un concert, doar el nu-mi cerea voie de fiecare data cand mergea la cate un coleg....

 

tot timpul am avut o relatie bazata pe incredere chiar daca ne vedeam rar si unul hais si unul cea, iar eu tot timpul l-am apreciat enorm din cauza asta, si ma facea sa-l iubesc si doresc si mai tare, dar eram oarecum fiecare cu viata lui cand eram separati, asta si pt faptul ca nu putea fi altfel, dar si pt faptul ca suntem cu mult diferiti, eu is o fiere mai libertina, imi place sa petrec cat mai mult timp in aer liber, urasc sa fac o munca de birou, efectiv nu-mi vine bine sa fac asta, imi place sa am tot timpul o ocupatie, nu am stare, cateodata si cand mananc mai fac inca un lucru, poate si datorita faptului ca sunt gemeni, el in schimb e mai asezat,mai comod ii place sa citeasca mult, nu conteaza ce, carti internet informatia sa circule, si sa fie cat mai perfectionist in ceeea ce face. Eu nu sunt firea asta, mai citesc dar numai daca imi place subiectul, si am up and down, momente cand ma apuca cititul si citesc vreun an, apoi imi trece tot asa o periada lunga.

 

Asa ca dupa sesiunea de vara in primul an, m-am gasit fara ocupatie.....la ultimul concurs de bicicla cazusem si ma lovisem la sold, asa ca am renuntat sa mai merg la concursuri, o faceam doar din pasiune, si nu stiam ce sa fac cu mine. Atzi avut perioade din astea in viata? Sa nu stii ce sa faci? Eu am avut de mai multe ori, ca daca nu-s obisnuita sa nu fac nimic ma plictisesc de moarte, si iete ca ma plansei lui ca ma plictisesc asteptandul pana noaptea sa vina de la servici, si tare se mai infoie in pene, imi aduc si acum aminte eram pe banca in fata firmei lui....si cred ca as fi dat uitarii momentul daca nu mi-ar fi reprosat inainte de a pleca ca el atunci a sperat ca o sa ma schimb si de aia m-a luat de sotie....am ramas efectiv tablou cand am auzit asta, dupa atatia ani, cred ca 5 de la momentul ala, imi spune ca el astepta ca sa ma schimb....sa ma schimb in ce? subit sa-mi gasesc o pasiune in a citi ca sa nu ma plictisesc? sau altceva de facut din acelas motiv? sa schimb ce? ca nu am prieteni apropiati? ca nu ma gasesc pe aceeasi lungime cu colegii mei de clasa? [xx(]

 

 

ajunge, cred ca m-am plans pt un an acum, dar daca nu am altcuiva cui sa ma plang, ma plang voua....of of of ...[bang][bang][alcool][alcool][alcool]

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am luat pe sus pe mine insumi asa ca m-am apucat de condus , in 24 dau examenul scris, apoi sa vedem cand am si practicul.

 

azi am primit pt fie-mea un tortuletz[bis][bis], a fost asa de incantata nu va povestesc, mai ales ca am exersat suflatul lumanarilor, ca peste 2 saptamani fata suntem fata mare, facem 2 ani....Ura....iar scoala- traiasca Canada si Quebecul[canada] ii pregateste o zi surpriza la pitica mea, sper sa-i placa, tre sa fac invitatiile acum.....[biz][cheers]

 

Voiam sa va impartasesc si voua bucuriile mele de azi,....ieri am fost la acvariu a fost tare bine- benevolez de cate ori am timp ca sa mai practic franceza si sa fac ceva care-mi si place sa-mi ridice moralul- am o gramada de [foto], sper sa-mi gasesc tipm intr-o zi sa le pun si pe net

 

Voiam sa mai scriu, dar mi-am propus ca azi nu ma plang de nimic[hippi]

 

[pup][pup]de la fete

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spor la condus, sa vezi ce bine o sa te simti cand o sa ai carnetul luat...

 

Tare grea si relatia voastra, asa din ce povestesti tu pare ca nu ati apucat sa va cunoasteti foarte bine, sa stati impreuna, sa vedeti de fapt cum ar fi viata de cuplu casatorit. Pare ca voi ati stat mai mult separati inainte de casatorie, el mai mult plecat, cred ca fiecare dintre voi (poate in special el) si-a facut o imagine gresita cu privire la cum este celalalt, a vazut numai acele aspecte pe care vroia sa le vada si care i-au convenit... cred ca asta se intampla la inceput in orice relatie dar pe masura ce partenerii se cunosc devine mai bine. Doar ca voi ati descoperit de fapt ca sunteti foarte diferiti dupa ce v-ati casatorit, el probabil ca a minimalizat multe aspecte din caracterul tau si le-a considerat lipsite de importanta si de-asta a sperat sa dispara si tu sa te schimbi...

 

Referitor la reactia cu sarcina falsa... nu stiu cati ani avea el atunci, dar mie mi se pare o reactie dura, in nici un caz nu trebuia sa faca asa. Chiar daca tu ai fi uitat sa iti iei pastilele, nu arunci cu reprosuri in astfel de momente, din nou, mi se pare egoist din partea lui, cum adica el nu era pregatit, de ce nu si-a pus problema cum te va afecta si pe tine asta. In fine, nu stiu daca mai conteaza acum sa despici firul in patru.

 

Voi doi pare ca v-ati indepartat foarte mult si de fapt nu mai comunicati pe nicaieri, poate tu ti-ai dori sa mai comunici, dar cred ca el nu, te-ai intrebat ce va mai leaga de fapt?

 

Ce pregatesti pentru ziua printesei [:)]? O sa aveti si acasa musafirasi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kehleyr ai dreptate, nu cred ca ne-am cunoscut prea bine, iar casatoria a fost asa ceva care a venit cumva de la sine, ca mergeau actele de Canada si trebuia luata o decizie, m-a luat valul si am acceptat, vorba vine acceptat ca nu a fost o cerere concreta, ci ceva de genul ca de la ambasada asteapta un raspunsul si ar trebui sa ne casatorim.....iar casatoria a fost cu cantec ca el avea buletin intr-un alt oras unde lucrase si era singurul loc unde am putut face casatoria ca de la mine la 'tara' nu e bine, iar la el in oras nu se putea, asa ca am facut-o acolo, am avut exact 12 zile, concediul lui sa facem asta....ca sa nu mai zic ca ai lui au fost foarte suparati ca facem nunta acolo, singurul lor baiat si face nunta departe....si fiindca nu am putut aranja sa nu asteptam alea 10 zile, ne-am casatorit joia, ca sambata a plecat inapoi in Franta....imi aduc aminte ca dupa ce depusesem actele,asteptand alea 10 zile sa mergem la starea civila, am plecat o zi la un lac cu ceva prieten de al lui, si ne tot plimbam pe acolo, eu tot asteptand doar doar o sa ma ceara in casatorie asa mai romantic[bang][bang][bang] dar ...poate sunt eu prea romantica....nu face bine la sanatate atata romantism nu? ce-i aala?

 

si da mi-as dori comunicare dar nu am cu cine, si pt ca comunicarea e ca si inexistenta acum, el ma mai intreaba cate ceva eu ii raspund eu il intreb si zero....tacere absoluta, singurul lucru care-l scrie regulat e sa ceara poze noi cu Stephie, sa-mi multumeasca pt ele, si sa se minuneze de cat i-a crescut fetita, dar comunicare zero, si mai mult decat ca nu comunica cu mine ma doare ca nu comunica cu Stephie, nu-si da seama cat sufera ea dupa el, cat ii duce dorul, si cred ca atunci cand isi da seama ca-l striga in van, dupa ce pupa microfonul se duce si se pune langa Toto, care doarme sub birou, il mangaie frumos, mai i-l si pupa cateodata si apoi ii spune ca-l iubeste si ca Toto e prietenul ei...cand o mai intrebi ce o sa faca la gradinita ca nu e buna sa faca aia zice ca nu-i bai ca ajuta toto sa faca, si tot el o ajuta sa-si traga pantaloni....[:D][:D][:D][:D]

 

poate ca nu stie sa comunice/ ce sa comunice, i-am sugerat subtil de niste cantecele, poezii, istorioare dar ori nu intelege, ori nu vrea, ori se face ca nu aude....Stephie a ajuns la varsta la care itzi raspunde la intrebari atat cat stie, deci s-ar gasi un mijloc de comunicare, eu practic toata ziua cu ea, si o intreb cate luna si-n stele....dar mai mult de atata nu pot face, nu-i reprosez nimic, e la latitudinea lui, dar imi pare rau ca nu comunica cu ea, iar daca eu ma detasez incet incet si incep sa-mi vindec ranile sufletesti chiar daca e dureros si de lunga durata, nu-i pot cere asta copilului, ba chiar as incuraja relatia dintre ei dar nu stiu cum [bang][bang]

 

el ii cere tot timpul sa-si spuna poezii sau cantecele, dar daca el nu comunica cu ea ea nu realizeaza inca ce se intampla si nu are o cheita gata cum intra tati pe fir intoarcem cheita si spunem cantecele...

 

de fapty pornisem sa scriu altceva, intre timp m-am luat cu Stephie, ma duc sa fac o baie si daca nu adorm apoi mai scriu

 

Alice tot am vrut sa-tzi scriu dar am uitat de cartele, ca astia de la Quebec sunt hoti, m-a tinut cartela fix 7 min, cartela nu are nimic dar e sistemul de taxare diferit aici, si eu cu cartelele care le foloseam la Toronto, de aici vorbesti max 20 min, asa ca sa traiasca NECC-ul....ce-tzi fac piticele? le place la scoala/ gradinita?

 

Nu stiu ce pregatesc de ziua printesei, fiind pe buget limitat, oricum le impart si raspart tot ma duce la o suma care nu o am in calcul, asa ca nu stiu, o sa fie Pastele inainte sper ca poate gasesc oferte bune la ce as vrea sa fac, sunt in cautare de un tort acum, nu stiu sa-l fac eu sau sa-l cumpar, asa ca inca forez, eu nu prea ma stiu la torturi si mi-e frica sa nu stic ceva si sa o dau in bara, pe de alta parte unul mare cumparat ma costa enorm, si nu sunt nici asa bune.....mai forez, astept idei daca aveti, si va astept la noi.....[pegeam][grup][berica][mamica][papica][q][si-eu]

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte ce voiam sa va zic, cer cu parerea

 

deci caz: stau la 3, ultimul etaj pe colt, nimic interesant in asta, sunt mii de persoane care stau in pozitia mea, intr-un oras relativ safe, intr-un cartier cu un melange de imigrantii si quebecosii

 

ideea[alcool][alcool] lu Osi e sa pun un drug la balcon ca daca vine cineva si intra peste noi in casa[bang][bang][bang][alcool][alcool][alcool], la asta mai adaug ca balconul are usa dubla, are si geam , exista un alt geam care da in balcon si care nu e termopan, exista usa de la intrare care se tine in iala, ca acasa, si mai exista asa zisa iesire de incendiu , cu usa la bucatarie, care da tot in niste scari afara, intr-un fel de laconas la care am geamul de la bucatarie, care il mai si las deschis demulte ori, deci ar putea intra cineva linistit.

 

Acum nu stiu poate ca vorba aia pana nu ai patit-o nu sufli in iaurt, dar totusi mi se pare exagerata ideea, sa traiesc cu frica ca-mi intra cineva in casa prin usa de la balcon cand are si atatea alte posibilitati sa intre in apartament, sa ma apuc sa pun druguri cu lant, cand oricum in septembrie ma mut in alt apartament...ha la parter sa vezi atunci cate o sa mai ceara sa-mi mai pun, eventual nici sa nu deschid usa de la balcon ca vine dusmanul de clasa....

 

imi tot reproseaza decand a plecat ca nu fac asta, mie mi se pare o idee absolut tampita , dar as vrea sa va cer parerea , oare el e dus cu pluta sau eu ca nu-mi i-au masuri de precautie?

 

ar mai fii dar data viitoare, dezbaterea muncii in familie care singur singurel o face, nu da inapoi, in momentul in care apare nevasta ea face tot el tre sa se relaxeze/odihneasca cum zice soacra-mea, sau are de lucru la calculator- cum zice el, dar in momentul in care se intoarce la viata de celibatar hop ca le face si inca cu drag....adica nu stiu sigur cat el si cat al lui tatic, cert e ca intr-o zi imi spunea ca a avut tachu-ri din astea domestice: curatenie, spalat haine....he he he dar in familie le face nevasta, singurel neavand de ales tre sa si le faca, nu? poate ca eu nu inteleg nimic din toata chestia asta, fiind mai mica si mai proasta si mai de la tara...dar sunt si barbati invers care le fac pe toate oare cum o fi prietenu lu vara-mea care el spala, el face mancare si toate alea, ca ea e cam pe langa cu din astea[bang][bang]

 

Va urez o zi buna , ma duc sa ma culc

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...