Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris


Recommended Posts

E foarte buna oferta Carrefour intr-adevar. Am cerut si eu de la o agentie si mi-au trimis cu 200 euro peste.

 

Am verificat si oferta Marox insa ea nu apare disponibila pe site cand selectionez tara, Romania.

 

M-am mai documentat cu privire la vreme si noiembrie pare a fi luna grea, rece, cu ploi. Urmatoarea perioada la care ma gandesc este cea de Pasti, in aprilie.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...

Nu cred ca vei avea probleme cu orientarea la Paris. Totul e foarte bine semnalizat. In statiile de metrou si RER gasesti harti foarte clare.

 

De la Disneyland la Paris mergi tot cu RER care e ceva intre tren si metrou. Disneyland e capatul liniei asa ca nu trebuie decat sa te urci in orice RER gasesti in statie si ajungi in Paris[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, dak am reusit sa bantui prin Paris cu copiii si cu mama...vei reusi si tu! Este extrem de eficient transportul cu metrou si RER...au harti in fiecare statie, puncte de informare...tre doar sa stii engleza sau franceza...eu incepeam fraza in franceza, continuam in engleza si sfarseam bolborosind in romana si tot se prindeau ce vreau (intr-o situatie deznadajduita cand nu reuseam sa ma descurc deloc mi-a facut Dumnezeu cuib si mi-a scos in cale romani). O singura zi pentru Paris...e putin rau. Fa o plimbare cu autobuzul special ce te poarta prin oras sau cu vaporasul pe Sena.

 

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

 

grati.ela72

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Anculina Posted - 21/02/2009 : 11:42:31

 

Buna!

Ne ducem la sfarsitul lui martie la Paris.

Cu masina.

Ne-am rezervat apartament la Resort Disney Land, mergem cu pitica noastra de 5 ani, o ducem la Disney Land.

Sunt interesata de orice sfat de la cineva care a mai fost acolo - eventual tot cu masina - .

Despre drum, hotel, preturi, Disney Land, ce nu trebuie sa ratam sa vedem in Paris...

Orice!

Multumesc!

 

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...