Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Pe Sully din Monsters Inc. il gasesti la Disney Studios. Si recipientele pe care trebuie sa le umpli cu energie tipand in ele. Si nu-i chiar asa usor sa le umpli complet.[olala] In legatura cu Buzz Lightyear, nu numai ca exista o atractie unde il ajutati sa il impuste pe Zurg, dar puteti sa si mancati la Pizza Planet...
Multumesc de informatii, e mare fan Pixar, chiar acum se uita la Monsters Inc si am si citit cartea acum vreo jumate de ora :)).Deci musai sa fie Pixar...bine, ii plac si restul, Peter Pan,cred ca i-a citit sotul cartea de 100 de ori, Pinocchio si ceilalti dar astia parca mai mult. Avem toate filmele Disney asa ca sigur o sa ii recunoasca si o sa se bucure de ei acolo. Inca o intrebare...artificii sunt in fiecare seara sau numai in weekend? Noi o sa fim acolo de duminica pana martea. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful. If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent. If he is both able and willing, then whence cometh evil? If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi vom pleca pe 17 mai. Cine mai merge pana atunci e invitat sa povesteasca / dea detalii. Fomalhauti, stiu ca trebuie sa dau de baut dar tu ar trebui sa scrii totusi un ghid al vizitatorului la Disneyland, cred ca ai scoate banuti frumosi din asta... Imi mai spui si mie, te rog, de cand cobor din RER la Disneyland cum ajung la hotel Santa Fe? Multumesc frumos,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Focurile de artificii nu sunt tot timpul. Din cate stiu eu sunt in fiecare noapte numai intre 15 iulie si 31 august, aproximativ. De fapt, cred ca incep in week-end-ul inainte de 15 iulie, anul asta probabil pe 11. Nu stiu daca inainte de asta sunt focuri de artificii in week-end. Pe site nu s-a afisat inca programul (parca este afisat pana in mai). Mai sunt si in anumite zile speciale, cred ca azi - St.Patrick, de Halloween si in perioada sarbatorilor de iarna. Mai vreau sa va dau o informatie: pe langa cazare+intrare in parc mai exista demipensiune si servicii "extra" cum ar fi spectacolul Buffalo Bill, dejun/cina cu personaje Disney, sarbatorirea zilei de nastere. Spectacolul este dragut, celelalte nu le-am incercat. Scrie ceva despre ele pe site si pot fi cumparate si prin DerTour sau Neckermann (prin operatorii din Romania) si pe net. Spectacolul costa sigur mai putin decat "la fata locului".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, cand iesi din gara RER, vezi o gramada de autobuze parcate in diferite locuri. Si in fiecare loc scrie incotro merge autobuzul care opreste acolo. Pe o statie vei vedea scris "Santa Fe, Cheyenne". Stai acolo si vine autobuz pe care scrie mare "Santa Fe". Nu te poti rataci la Disneyland.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns! Chiar si fara artificii va fi frumos :). Spectacolul ala e in franceza nu? Noi nu l-am ales ca nu ar avea Aidan nici un interes daca nu intelege...Se poate intra cu masina pana la hotel nu? Sau lasam masina afara din parc? Nici nu pot sa imi imaginez cum sunt hotelurile astea in parc si cum e accesul la ele. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful. If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent. If he is both able and willing, then whence cometh evil? If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hotelurile nu sunt in parc, sunt in "statiunea" Disneyland (care seamana si ea a parc de distractie). Tocmai am citit pe undeva ca "statiunea" adica hotelurile+parcurile au o suprafata totala cat 1/5 de Paris. Mi se pare exagerat, dar oricum este vorba de un mic orasel, tot plin de distractii. Noi nu am fost niciodata cu masina, dar stiu ca fiecare hotel are parcare si mai e o mare parcare a parcului. Oricum, nu are rost sa te deplasezi de la hotel la parc cu masina fiindca faci tot atat. Adica, zona pietonala este o "scurtatura". La Buffalo Bill (spectacolul) nu e prea mult de inteles. Adica, are un "subiect", dar in principal este vorba despre cowboy, indieni, cai si vaci...Oricum, la Disneyland cam totul este si in franceza si in engleza. Cel putin....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Mergem si noi in iulie la Paris. Fetita mea (8 ani) si eu suntem tare "excited about" Am vrea sa mergem o zi la Disneyland, am verificat preturi la hotelurile din jur si sunt ... cam mari, cu toate ca au inclusa si intrarea. Pare mai avantajos sa cumpar bilet online pe site-ul lor ca e 36 euro/persoana. ce voiam sa va intreb : cu RER-ul se ajunge pana la intrare in Disneyland sau mai e de luat vreun autobuz, ceva? Noi o sa ajungem cu trenul in gara de est si ma gandeam sa caut un hotel care e aproape de gara. Aveti idee cum e zona? Am citit cateva "reviews" pe la doua hoteluri de acolo si mentionau ca zona n-ar fi safe si nici bine sa te prinda noaptea pe acolo. Unul chiar zicea ca e asa o atmosfera "eastern european" acolo. Ma poate ajuta careva, va rog?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nasuc
ce voiam sa va intreb : cu RER-ul se ajunge pana la intrare in Disneyland sau mai e de luat vreun autobuz, ceva?
ajungi la fix...mergi cam 100m pana la intrarea in parc. Zona de Nord e mai trista...de Est nu stiu nimic in sensul asta. mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08) http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tonia_Antonia si Grazi.ela [pup] Deci pe langa gara nu-i recomandabil... cu toate ca tare imi placea ca faci doar cativa pasi de la/spre tren sau metrou. Ma apuc sa caut hoteluri (cat de cat acceptabile ca pret, mai ales ca nu stam in hotel, decat sa dormim si dush). Orice sugestie/recomadare de hotel in Paris e bine primita. Va multumesc mult!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...