Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

El o inseala???


Recommended Posts

Buna! Prietena mea e distrusa, e convinsa ca sotul ei o inseala. A venit de dimineata pe la mine, suparata tare; ea zice ca sunt vreo trei saptamani de cand sotul ei nu a facut dragoste cu ea si pare ca nici nu a bagat de seama; ea a incercat aseara sa vb. cu el, dar el nu a vrut sa vb. despre asta, spunand ca-i e somn si i-a intors spatele si s-a culcat. Ea atunci i-a spus ca mai bine renunta definitiv la sex, asa macar se stie de-o parte, ca nu se va mai intampla si atunci macar nu mai asteapta. I-am spus sa ia ea initiativa si a zis ca de cate ori ea a incercat el a refuzat-o. Nu stiu cum s-o ajut, i-am spus ca poate el e doar obosit si stresat, dar ea o tine una si buna ca ea simte ca el o inseala. Imi pare tare rau ptr. ea, ca stiu cat de mult il iubeste si ca ar face orice ptr. el... Voi ce credeti? O insala sau e oboseala si stress??? ____________________________ Winners don't quit; quitters don't win.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu stiu ce sa spun, ar trebui sa insiste sa vorbeasca cu el, poate are probleme serioase, poate... poate... nu mai functzioneaza. Na ca am spus-o. [:D]

 

 

Povestea nasterii principesei noastreid="blue">

 

Danielaid="orange"> si principesa Iid="red">Sid="blue">Aid="purple">Bid="maroon">Eid="purple">Lid="green">Lid="blue">Aid="red"> [copil] (5 iunie 2005)

 

Poze cu ingerasul lui mami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

El are aproape 40 de ani, are aceeasi varsta cu sotul meu... e drept ca fiecare organism are "ceas" propriu... dar da-mi voie sa pun o intrebare tampita: e posibil sa poata doar o data pe luna? Sau cand il lasa-il lasa de tot???

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca prietena ta cam pune raul in fata:)

Daca se intampla o dat sa nu faca love 3 saptamani..o fi barbatu' stresat si nu il lasa barbatia sa vorbeasca despre asta[:D]

spune-i sa posteze daca se fac 3 luni[bang] si nimic-nimic.

nu zic ca nu e frustrant,dar nici motiv de divort,mai ales ca se intampla prima data.De cat timp sunt casatoriti?au copii?-parca nu-mi vine a crede..

 

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the

moments that take our breath away.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca nu e neaparat vorba de inselat.ni se intampla si noua sa nu facem ceva 2 sapt si avem nitel peste 20 amandoi,dar bietul om la 40.si oricum comunicarea este esentiala.unui barbat ii este foarte greu sa vorbeasca deste problemele de erectie.

sa mai insiste in a vorbi cu el,poate chiar sa ii spuna ca ea banuie ca o inseala si asa poate el va fi mai deschis.

 

eu nu cred ca ii lasa de tot pe barbati,numai ca de la o varsta nu mai au erectii dese si nici sustinute![:D]

 

http://photos.yahoo.com/selfguide1

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;128/st/20050422/n/Matei/dt/7/k/ac60/age.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand un barbat isi inseala nevasta, nu-i musai sa nu se mai culce si cu ea. Ba, as spune, e interesant sa ai doua in acelasi timp.

Problema este, cred, in alta parte; ori nu mai poate, ori nu-i mai trebuie nevasta de nici un fel (lucru care nu exclude, deci, inselatul...). Si, spre deosebire de o femeie care, teoretic, poate face sex fara placere, un barbat nu poate, pentru ca...nu are cu ce. Nu-l ajuta "prietenul".

Oricum ar fi, problema este serioasa si atitudinea prietenei de suparare fatisa, fara sa stie despre ce e vorba, nu e cea mai indicata. Pentru ea, desigur.

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cre ca schimbarea brusca a "frecventei" (si la propriu si la figurat) e un semn ca se intimpla ceva.

Dar eu nu m-as hazarda sa conculizonez ca sigur ma inseala.

 

Nu e unica posibila cauza.

 

In plus, asa cum spunea si Rufus, un barbat poate sa insele pe toate drumurile fara sa te neglijeze deloc, din contra, tinind cont ca "nou venita/nou venitele" aduc pentru el un "wind of change".

 

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intrebat mai mereu de ce unele persoane au tendinta de a arunca vina exclusiv asupra partenerului si sa reactioneze copilareste, asemenea prietenei tale.

 

Din postarea ta, Nadiaid="blue">, nu-mi pot face o parere deoarece nu cunoastem conditiile de stres pe care le intimpina sotul respectiv..

 

In unele cazuri, lipsa apetitului sexual este declansata de o surmenare impotriva careia organismul ia atitudine prin "ocolirea" actiunilor cauzatoare de pierderi de energie. Pur si simplu.

 

Prietena ta este nedelicata daca inainte de a-si pune alte intrebari, sare cu o concluzie seaca "ma inseala si basta, stiu eu..." si o amenintare declarata verbal " mai bine renunt la sex!".

In perioadele incarcate ale cuplului, trebuie sa gasim un pic de intelegere pentru partener.

 

Sa-l banuim si sa-l punem la colt nu e constructiv.

Eu as merge mai departe si as spune ca si daca ar fi adevarat ca ne inseala, astea nu ar fi solutii.

Sa-l ascultam, sa-l ajutam si sa-i preluam din stresul zilnic (acolo unde se poate..)...asa mai merge!

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In general cand doi oameni stau impreuna o perioada de timp ajung sa se cunoasca foarte bine, sa stie fiecare pe ce frecventa e celalalt.

 

Daca prietena ta crede ca sotul ei o insala acest lucru ar putea fi adevarat cam in proportie de 90% (excluzand doar o personalitate foarte paranoica).

 

 

[biz][biz]

 

In afara de lipsa activitatii sexuale vor mai fi cu siguranta si alte semne care o pot pune in garda.

 

 

Daniella, id="teal"> mama lu'Alexis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...