Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

El o inseala???


Recommended Posts

quote:Originally posted by daniela_b

M-am intrebat mai mereu de ce unele persoane au tendinta de a arunca vina exclusiv asupra partenerului si sa reactioneze copilareste, asemenea prietenei tale.Din postarea ta, Nadiaid="blue">, nu-mi pot face o parere deoarece nu cunoastem conditiile de stres pe care le intimpina sotul respectiv.. In unele cazuri, lipsa apetitului sexual este declansata de o surmenare impotriva careia organismul ia atitudine prin "ocolirea" actiunilor cauzatoare de pierderi de energie. Pur si simplu.Prietena ta este nedelicata daca inainte de a-si pune alte intrebari, sare cu o concluzie seaca "ma inseala si basta, stiu eu..." si o amenintare declarata verbal " mai bine renunt la sex!".In perioadele incarcate ale cuplului, trebuie sa gasim un pic de intelegere pentru partener. Sa-l banuim si sa-l punem la colt nu e constructiv.Eu as merge mai departe si as spune ca si daca ar fi adevarat ca ne inseala, astea nu ar fi solutii.Sa-l ascultam, sa-l ajutam si sa-i preluam din stresul zilnic (acolo unde se poate..)...asa mai merge!Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


id="quote">id="quote">Domn'le, ce sa zic, o parere de femeie ca asta...mai rar...Daca toti am fi asa intelepti...[cool]poze multe cu noi"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va multumesc ptr. raspunsuri! Eu am incercat s-o calmez, i-am spus si eu de stress, etc., pentru ca eu, sincer, nu prea-l vad pe el a fi genul care insala, dar ea era tare suparata! Poate a fost mai mult frustrare in supararea ei de ieri. O s-o sun mai tarziu sa vad ce face si daca a vb. cu sotzul ei.

Va pup!

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...