Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul moldovencelor de peste Prut (20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alina, merci de sfaturi, inca nu ai intirziat cu ele, ca tarta am de gind s-o fac azi mai pe seara. Ieri m-am luat cu altele, plus ca am avut ceva de tradus, si n-am avut timp. Mi-am cumparat toate ingredientele, isi asteapta ceasul.[:D]

Imi inchipui cum iese bezeaua, moale si "vozdushnaia", e ca un sufleu, cum ziceam. [:)]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad (22.06.2004)

 

Bunatatiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am inteles ca Raluca e romanca. Dar ma gandeam ca poate in suflet se simte si ea moldoveanca nitel daca a petrecut anii de studentie acolo, si astfel ar vrea si ea sa intre in grupul nostru sa isi mai aminteaca una-alta..

 

Alina, merci de aprecieri privitor la Amelia. Majoritatea pozelor de acolo sunt in perioada in care a stat fara ghips. Speram cat de curand sa aiba numai poze din astea [:)]

 

Privitor la dulciuri de la Natali, va trebui sa astept pana dupa paste, ca mi-am propus sa tin tot postul. Sa vedem cum reusesc. Am avut multi ani la rand in care l-am tinut, pauza fiind anul in care eram insarcinata si cand alaptam parca...

Chiar ieri cand am fost in vizita la niste prieteni, desi am ajutat la taiat si pus pe platouri toate bunataturile, eu am mancat decat legume si fructe. Si foarte interesant ca nici nu simteam ca imi impun prea mult, mi se parea firesc sa nu mananc.

 

Amelia noastra s-a indragosit de Teo de la Protv si toata ziua imi da telecomanda si zice: Hai Teu! Adica sa ii pun Teo( Uneori mai incurca silabele si ii zice Tui), sau trece ea de pe un canal pe altul si la sfarsit arunca telecomanda si zice: Nu-iii Teu!

 

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

 

 

 

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia parca o vad pe Amelia aruncind telecomanda ca nu poate da de Teo [:D],acum sincer si mie imi place de ea .Cind am vazut-o pe Amelia fara ghips am crezut ca sunt poze noi dupa care m-am uitat la data si am realizat ca sunt din perioada de dinaintea operatiei .Bafta cu postul ,eu am tinut o data in viata mea si atunci numai o saptamana ,mi se pare greu cind altii nu tin post .

Nati mersi de link asta merge [:D].

aici am pus pozele de la meringue.

o zi buna .ma duc sa dorm ca nu mai vad nici literele.

 

Alina si bebe Deanna 09.09.2004

poze

poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta, nu dormi?[:D]

Tocmai am bagat tarta la cuptor. Cea mai mare problema am avut-o cu albusurile, s-au intarit asa de tare la batut, incit imi era greu sa le intind cu lingura peste umplutura de lamiie. Dar m-am descurcat. Abia astept sa vad si sa gust rezultatul final [yum].

 

Acum m-am uitat la pozele tale, eu n-am pus bezeaua asa frumos deasupra, infoiata cu lingura, cum ai facut tu, ci am nivelat suprafata. Ei, sper sa nu influenteze asta gustul.[:D]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad (22.06.2004)

 

Bunatatiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sint din Moldova, stau in Moldova.

 

Eu am gasit acest subiect si 'm-am bagat' si eu in seama, crezind ca voi lua ceva informatii utile, si poate voi putea sa contribui cu ceva bun. Dar se pare ca pt aceasta este nevoie sa dau mai multe detalii despre mine, ceea ce eu nu prea am chef. Este un forum in care nu vad necesitatea sa se personalizeze atit de mult. Este chiar atit de important sa va spun ce facultate am absolvit, data nasterii, etc.? Sa inteleg ca fara aceste date nu ma pot integra?

 

Oricum, eu cred ca si fara aceste informatii, care sincer nu le cred foarte utile, as putea sa comunicam si sa impartasim din experiente. Sin t pe acest forum de 3 ani doar ca foarte rar postez...

 

Sa ne auzim de bine. Iar daca pentru intrarea in acest grup sint careva reguli, va rog, explicatimi-le si mie.

 

 

helga

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by helga

Fetelor, sint din Moldova, stau in Moldova. Eu am gasit acest subiect si 'm-am bagat' si eu in seama, crezind ca voi lua ceva informatii utile, si poate voi putea sa contribui cu ceva bun. Dar se pare ca pt aceasta este nevoie sa dau mai multe detalii despre mine, ceea ce eu nu prea am chef. Este un forum in care nu vad necesitatea sa se personalizeze atit de mult. Este chiar atit de important sa va spun ce facultate am absolvit, data nasterii, etc.? Sa inteleg ca fara aceste date nu ma pot integra?Oricum, eu cred ca si fara aceste informatii, care sincer nu le cred foarte utile, as putea sa comunicam si sa impartasim din experiente. Sin t pe acest forum de 3 ani doar ca foarte rar postez...Sa ne auzim de bine. Iar daca pentru intrarea in acest grup sint careva reguli, va rog, explicatimi-le si mie.helga


id="quote">id="quote">Olga, nimeni nu ti-a spus ca nu poti face parte din clubul nostru fara sa-ti dai obligatoriu datele tale personale. Ai intrebat ceva, ti s-a raspuns (am vazut ca Doroti ti-a dat adresa angroului).E normala curiozitatea fetelor (si a mea) ce treaba ai cu Argentina, din moment ce spui ca stai in Moldova. Din cite am putut sa observ pe acest forum, steguletul si denumirea tarii de pe linga nick inseamna de fapt tara in care sta persoana respectiva.Sa stii ca nu sintem Serviciul de Informatii, tot ce vroiam sa stim este ziua ta de nastere (ca sa te felicitam la vremea repsectiva), eventual ce studii ai, ca sa stim ce subiecte putem aborda cu tine. Chiar cind cunosti un om in realitate, tot il intrebi de una, de alta, nu incepi sa discuti cu el diverse, fara sa stii macar ceva despre el si interesele sale.Te rog sa nu te superi pe noi si pe curiozitatea noastra nevinovata, ca nu ai de ce. [:)] Bineinteles ca esti binevenita printre noi![flo]------------------Numai bine,Natalia si Vlad (22.06.2004)Bunatatiid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, a iesit artistica tarta ta [ :)] imi place cum arata coapta deja, foarte interesanta.

 

Natali, tu cand ne arati poza sa admiram si creatia ta?

 

Olga, de cand suntem in acest grup, le simt pe fete foarte apropiate de mine. Stiu ca atunci cand am nevoie pot intreba si pot scrie orice aici, pentru ca voi fi ascultata si ajutata atat cat se poate.

Dar eu nu vad cum niste oameni pot fi apropiati daca nu stiu nimic unul despre altul, daca nu poti transmite si primi de ziua ta, felicitari de la cineva care ti-e drag , daca nu poti intreba nimic, de frica ca cineva se va supara( asa cum am inteles eu din mesajul tau).

 

Poate eu exagerez, dar pentru mine acesta e un pic mai mult decat un subiect de pe forum, este locul unde am niste prietene dragi, de aici ne-am cunoscut si cu Alina si Natali, cu care mai tarziu am reusit si sa ne vedem si sa devenim prietene si mai apropiate. Crezi ca daca Natali sau Alina ar fi spus ca sunt de prin Japonia, sau nu stiu unde, am fi reusit sa ne mai intalnim?

 

Eu respect intimitatea omului, asa cum am respectat ce a spus Elena,si am inteles foarte bine cand a stiut sa ne spuna foarte politicos, ca o anumita parte a vietii ei nu e de spus pe forum.

 

Am mai spus o data mai demult, tot aici pe forum: accept fara nici o problema sa mi se spuna ca NU vreau/ nu pot sa raspund la intrebarea asta decat sa fiu ignorata sau sa mi se raspunda in doi peri.

 

In plus nu mi s-a parut ca datele pe care noi le-am scris in listuta sunt ceva care ar insemna: " ne bagam in viata omului" . Aceste date au fost cerute pe parcurs, tinand cont de intrebarile care apareau de fiecare data cand apare un membru nou: intrebari firesti care apar atunci cand discuti cu cineva.

 

Nu esti obligata sa raspunzi la intrebarile noastre, esti binevenita sa scrii oricand si ce vrei tu...

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

 

 

 

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Fetelor multumesc pentru aprecieri, sunt fericita ca si fiecare mamica cind ii spune cuvinte frumoase despre puiul ei. Da, Lucian practic e copia lui tata, dar sper ca urmatorul bb va semana si cu mine, ca de altfel nu degeaba ma chinui la nastere [xx(]

 

Davinaid="blue"> multumesc frumos de poze step by step, dar mai am o intrebare ce fel de praf pui in albusuri (in engleza). Noi vom zbura aproximativ 16 ore. Chiar ma gindeam ce voi face in avion cu Lucianca si cum il voi schimba, caci in avion nu e masa de schimb pu bb. Ma gindeam sa-i cumpar pampersi, citisem eu ca sunt ca chiloteii, se imbraca ca chiloteii dar au si lipici prin parti astfel ca poti sa-i scoti repejor. Va fi cam greu una singura asa mult timp de zbor, mai ales ca el acuma nu sta locului o minuta. Dar vreau mai repede la MD si voi rezista eu. Cert este ca voi fi stoarsa de puteri cind voi ajunge, si din cauza schimbului de fus orar, dar cred ca ai mei vor avea grija de Lucian ca eu sa ma refac.

Nataliaid="blue"> asteptam cu nerabdare pozele de la meringue.

Liliaid="blue"> bravo pentru vointa care o ai , sa tii toate posturile. Dar Vali tot tine post? Am incercat si eu sa-l convertesc pe Dan ca sa tina post si ce crezi a tinut maximum o saptamina, dar mai mult nu putea. Si oricum l-am dus la impartasit (pentru prima data in viata lui), ma rog totul depinde ce se educa in familie.

Stiu cum sa tii post cind ceilalti prin imprejur nu-l tin, insa si aceasta face parte din post (sa nu te duci in ispita).

 

Pupici si o zi buna (eu mai revin, ma duc sa-mi adorm puiul.)

 

[mamica] Karinaid="size2">id="red"> mamica lui [copil] LUCIANid="size2">id="blue"> (23 februarie 2005)

 

Oare cit avem?id="blue">

 

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...