Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul moldovencelor de peste Prut (20)


Recommended Posts

Trezirea [batetoba] [aerob] [:D]

 

So, 'neata. Cum va simtiti, ce noutati?

La noi cred ca vrea sa mai rasara fre-o doi dinti. Mi-a dormit hulubita tare rau noaptea asta, se trezea la fiece jumate-o ora. Cum ii puneam "dentinox" pe gingii cum se linistea si adormea.

 

Nataliaid="blue"> - me imi place mult gustul ruladei, si lui Valer i-a placut. numai ca nu inteleg, la tine in poze e o rulada mai scunda si cafenie, pe cind la mine s-a premit una de un metru si alba [:D] sa inteleg ca a ta e dupa alta receta, ceva cu cacao sau cioco?

 

Cit despre cuptorul meu, e cu toane, daca se cere de copt ceva la 170-180C pot sa spun ca abea se incalzeste, mereu dau focul mai tare. si, cind se cere mare, arde. insa de data asta nu am apucat sa dau mai incet, ca savuram laptele condensat (ramas pe pereii cutiei) cu cafea [:D].

 

Alinaid="blue"> - aparatul vostru nu are regim de pozat din mers? eu cred ca are, ia sa-l puricesti si o sa gasesti. Se primesc pozele destul de reusite si frumoase. Cu astfel de regim poti sa fotografiezi si cum ninge.

 

Penru memories, cel putin filmati fata, peste citezva zile deja nu o sa mai fie asa.

 

Tin sa mai descriu inca odata ce si cum e cu machiajul:

1 - crema hidratanta. peste 5 min sterg surplusul de crema (daca e nevoie) cu un stergarel de hirtie

2 - aplic fonul cu buretele udat cu apa apoi stors. aici vreau sa precizez ca nu e un burete ca la pudra, ci e "gupka", mai elastic. sper ca intelegeti de care merge vorba

3 - nu tottimpul luceste, insa prefer sa dau si cu pudra, pielea pare mai "barhatnaja"

4 - rimel, "teni", ruj si "s pesnei v period" [:D]

 

ultima tada cind am urmat aceste etape a fost de craciun. cred ca va dati seama cum mi se perde bunatatea de cosmetica.id="black">

 

-------------------------------

Bucate [pofta]

[8**]Luciaid="orange"> mamili lu [zana]Laurasid="red"> (4 oct 2005)

 

"...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum si la scoala tot nu ma duc!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alina, eu sunt dependenta de fond de ten, mai bine zis fata mea e deja dependenta![:(]Nu pot sa ies afara fara sa ma machiez, m-a vazut ieri Natalia fara nici un fel de machiaj, si cred ca s-a speriat oleaca![ups]

Eu cand ma grabesc il intind cu degetul, dar cand am mai mult timp la dispozitie, pai atunci ma joc cu buretel. Si cu unu si cu altu imi iese normal. Acum mi-am luat unu de la maybeline, nu lichid, gen spuma. Dar totusi raman fidela unui lichid.

 

[sofer]Alinaid="red"> si [bonjovi]Alex Andreiid="blue">(22 noiembrie 2003)id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia, ce inseamna rulada scunda, ca n-am inteles? [:I] Daca e in contrast cu a ta lunga de un metru, apoi de unde stii cum a iesit a mea, doar in poza e o felie? Si unde vezi tu cafeniu aici? Eu vad doar marginea, si asta e pentru ca s-a rumenit la copt.

Reteta e aceeasi, cu lapte condensat, oua, faina si bicarbonat.

 

Alinka, nici chiar asa, sa ma sperii, ce vorbesti[:D]. Intr-adevar, aratai altfel, parca erai o fetiscana de la liceu. [:)]

 

La cosmetice am uitat sa scriu, si eu aplic crema de zi sub machiaj, obligatoriu de fiecare data.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad (22.06.2004)

 

Bunatatiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Ma mai tineti minte[:D]? Sintem bine, doar ca a dat o lene in mine de aia mare-mare, dupa un WE plin. Simbata am fost la medic si am asteptat de la 9 si abia la 12 ne-a primit, apoi la coafor, apoi cautat cu disperare pantaloni. Dupa-masa am fost in vizita la socrii mei, au facut o intilneala cu parintii mei si nasii nostri, asa ca mincat si baut engros. Duminica, cu greu trezit, ajuns la intilnirea cu fetele, vazut-placut-plecat, cautat telefon, cu greu decis care, apoi am fost la o matusa a sotului care stie croitorie ca adunasem o punga intreaga de reparat-cusut, iar la socri s-o recuperam pe Paula. Luni am lenevit mai toata ziua, ieri am fost la o prietena in vizita scurta, facut niste cumparaturi pt casa si `iar n-am reusit sa ajung pe DC.

Vreau sa spun si eu drum bun la fete, sa ajungeti cu bine!

Alina, eu aplic mai des fonul de ten cu degetele, il intind bine. Pudra folosesc dupa, doar daca nu acopera bine. Anticearcan nu folosesc. Crema folosesc de zi, o aplic dimineata dupa ce ma spal pe fata.

Lucia, Paula a avut un premergator. Medicul a spus ca e ok, chiar in Israel (ea e evreica), el ar fi recomandat de medicii ortopezi. Accidente din cite stiu se intimpla cind lasi copilul nesupravegheat, noi, slava Domnului, nu am patit nimic. Si desigur ca e la libera ta alegere, dar pot sa te asigur cu tot cu premergator n-am stat cu fundul in sus[^]

Raluca, imi pare bine ca ti-a placut orasul nostru! Si eu mi-am cunoscut sotul basarabean in Cluj, deseori ridem ca uite ce drum a trebuit sa facem ca sa ne gasim[fuga]

Nati, felicitari pt asa cadou! Si pe mine nu ma prea lasa inima sa fac ochelari scumpi, mai ales ca una-doua si tot ajunge Paula la ei...

Doroti, am si eu o rugaminte. Eu m-am inregistrat pe d cind mi-a facut PAula prima data febra si nu am avut timp sa ma gindesc la nick, daca poti sa-mi zici pe nume, pliz!

 

mai revin,

 

 

 

 

Rodicaid="red"> si PAULAid="red"> (02.09.04)

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rodica, si eu si sotul sintem amindoi ochelaristi, de aceea Vlad are tabu la ochelari de cind a aparut pe lume. Nu-i atinge, doar se uita la ei, le zice "ca" si se indigneaza cind ii scoatem, vrea neaparat sa-i punem la loc, asa percepe el normalitatea lucrurilor, se pare.[:D]

Deoarece ochelarii sint pentru noi vitali si indispensabili, preferam sa cumparam ceva de calitate. Sotul acum 4 ani a dat o jumate de salariu pe ei[alcool], anul asta isi schimba doar lentilele, altfel ramineam lefteri.[:D]

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad (22.06.2004)

 

Bunatatiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Balbina

se indigneaza cind ii scoatem, vrea neaparat sa-i punem la loc, asa percepe el normalitatea lucrurilor, se pare.[:D]


id="quote">id="quote">

 

[:D]scumpul de el!

Eu trebuie sa-i port doar cind ma uit la tv si uneori nu sint atenta cind ii scot, spre deosebire de Paula care ii inshfaca imediat si incearca sa si-i puna pe nas si atunci incepe fugareala prin casa...[bang]

 

 

 

Rodicaid="red"> si PAULAid="red"> (02.09.04)

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by MamaElei
quote:Originally posted by Balbinase indigneaza cind ii scoatem, vrea neaparat sa-i punem la loc, asa percepe el normalitatea lucrurilor, se pare.[:D]
id="quote">id="quote">[:D]scumpul de el!Eu trebuie sa-i port doar cind ma uit la tv si uneori nu sint atenta cind ii scot, spre deosebire de Paula care ii inshfaca imediat si incearca sa si-i puna pe nas si atunci incepe fugareala prin casa...[bang]
id="quote">id="quote">Mami, dupa atita vreme si tot nu te-ai invatat minte?[:D] Astia de la fabricile de ochelari ar trebui sa-si testeze productia pe copii, atunci ar fi siguri ca e rezistenta la orice fel de solicitari[:-)))]------------------Numai bine,Natalia si Vlad (22.06.2004)Bunatatiid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ralucasimarius

Salut fetelor,nu sint basarabeanca dar am facut facultatea acolo. USMF-Farmacie. Am terminat in 2004. Vreau sa va spun ca a fost cea mai frumoasa periada a noastra. De atunci nu am mai reusit sa ajungem dar anul asta neaparat mergem. Imi este dor de parcurile din Chisinau, de cartierul Botanica unde toamna este superb, de "chiflele de mai", morcovul coreean, magazinul Unic, Greenhills, strada Puskin, de Malina Mica, clatitele cu brinza dulce si cele cu visine si smintina.... Hai ca devin melancolica. Am si o cumatra acolo. 3 ani am stat in Malina si dupa, in Botanica la caminele studentesti. Pe sotul meu, roman l-am cunoscut acolo. A facut UTM- arhitectura. Ce sa va mai zic....A fost superb. Am atitea amintiri frumoase.....[q] Offffffffff, nu am vrut sa pling, dar mereu ajung la asta cind imi amintesc anii de facultate. Am fost si la Geamana, am facut un Paste acolo.[biz]


id="quote">id="quote">Buna!Imi pare bine ca ti-a placut aici.Cum se numeste sotul tau si cind a absolvit, ca sotul meu tot UTM Arhitectura si Urbanism a absolvit, poate se cunosc?doroti_5 [gravi] 31+ si [fetita] Natalita-Elenaid="blue"> evolutia bebe foto mami pina la bb si dupa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata europencelor!

of ca tare greu mai merge DC ...cred ca e activitate mare [:D]

Multumesc de lectie cum se aplica fondul de ten .Luciaid="blue"> eu m-am aprovizionat si cu bureti [;)] din aia de care zici .Pe Deanna am filmat-o la Craciun cum dansa in rochie de craciunita hihi ...trebuie sa mai facem ca asa de repede creste si se schimba ..

Alinaid="blue"> eu ma gindeam sa-mi iau de la maybilline spuma pentru obraji dar daca zici ca nu e buna o sa mai fac cercetari .

Rodicaid="blue"> ti-ai gasit pina la urma mobil ?Ce nazbitii mai face Paula ?

Nataliaid="blue"> scumpi ochelarii dar stii ca dai un ban si ei un lucru calitativ.Super ca Vladut nu se atinge de ei ,cum ai reusit o asa performanta ?[:D]

mai am o intrebare pentru mamicile cu bebei ...noua medicul ne-a zic ca la 1 an jumatate sa nu-i mai dam lapte,apa cu biberonul ca se vor strimba dintii ...si desteapta de mine am uitat sa intreb din ce sa-i dau ? voi cum le da-ti laptele ?

v-am pupat si va doresc o zi buna.

 

Alina si bebe Deanna 09.09.2004

poze

poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...