Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul moldovencelor de peste Prut (20)


Recommended Posts

Alina, asa frumusesti de deserturi ai pus recent in albumul tau si taci milc? [neand] Imi place la nebunie cum ai ornat tortul diplomat, bravo ca ai avut atita rabdare!

Tarta cu lamiie am inteles ca e o reteta traditionala americana, nu? Imi place mult cum arata in sectiune, ador tartele cu multa umplutura [pofta] si biscuitii sint tare frumusei.

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad (22.06.2004)

 

Bunatatiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata!!

Iaca tup si noi pe aici.

In primul rind, bine ca a aparut Rodicaid="red">, ca deja o dadusem in interpol, si desigur ca pot sati zic pe nume, pur si simplu eu din cursu 1 sunt dorotiid="red"> si mam obisnuit sa mi se zica asa si sa zic la oameni pe nik.Ia de aici un [pup] si nu fi suparata pe mine te rog.Da unde e faimosu mobil, de ce noi nul vedem?

Alina(Davina)id="red"> incerc sa iti zic si eu despre machiaj ceva, deci eu am urmat niste lectii si acolo stiam asa, ori dai crema intii si dupa aia fonul de ten, ori amesteci fonul de ten cu crema si dupa aia il dai pe fata, se aplica cu burete, dar poti si cu virful degetelor sa-l intinzi, anticearcanele obligatoriu peste fon(apropo cearcanele sunt de 2 tipuri, mai inchise, adica nu se inflameaza pielea ci doar se schimba culoarea, in asa caz ajunge doar fonul de ten, le ascunde,sau doar anticearcanul daca nu pui fon de ten, dar mai sint atunci cind sunt inflamate cu culoare sau fara, uite atunci merge anticearcanele peste fon).Apio se pun celelalte,creion contur ochi, rimel, fard, creion contur buze, ruj, luciu de buze, fard de obraji.Inca ceva e bine sa dai fonul de ten si pe git, sa nu diferentieze culorile fata-git.

Cit priveste risipa de cosmetica pe mine ma aliniati in rindul intii, ca acum o luna am aruncat o gramada de cosmetica cu termen trecut, aproape pline toate, imi venea sa pling, atitea masti, mai inscurt am cheltuit bani degeaba cindva.

Hai ca cu machiatul am terminat.

Alinaid="red"> da ce flacau ai mama, sa-ti traiasca!!Si tortul era frumos, da cred ca si gustos!

Luciaid="red">, aseara citeam despre rulada ta si ma rideam in fata PC si vine sotu sa vada ce rid, citeste el si unde face, da ce rizi crezi ca tu nu tot asa o faceai?Si la mine cuptoru e cu draci si am ars citeva ori cite ceva!

Lilia id="red">si tu disparuta?Pai cum asa?

Mamanatiid="red">(sper ca nu te superi cati zic asa ca mie asa mai tare imi place) cum te simti?Nu prea dai pe la PC, ori pe DC?

Nataliaid="red"> ce bine ca flacaul tau a invatat singur a merge, eu imi aduc aminte ca fratemiu nu dorea nici in ruptu capului sa mearga la 1an si ceva, si lam invata eu cu lenta.

Corneliaid="red"> da la tine cum burtica?Ai terminat fructele?Nu miai zis ce gust aveau.

Alionaid="red"> cind vii in Moldiva? Nu ne intelegem de o intilnire?

Elenaid="red"> tot s-a perdut.

Taneaid="red"> imi pare bine ca te distrezi, da vezi si tu nu indoi batu mai tare.

Hai ca va pup pe toate si va zic o zi buna la toate!!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

doroti_5 [gravi] 31+ si [fetita] Natalita-Elenaid="blue">

evolutia bebe

foto mami pina la bb si dupa

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaka si eu.. sa nu ma dati disparuta, sunt pe-aici, va citesc mereu dar nu apuc sa scriu. Or, nu am timp, or am timp si mi-e lene...

 

Asa multe s-au spus ca nici nu stiu la ce sa ma refer intai( asta ca sa ma invat minte sa scriu mai des si la timp)

 

Intalnirea de la Chisinau...

Am avut emotii cand asteptam si cand m-am uitat la poze. Aveam impresia ca deja va cunosteam, ca am mai vazut fetile voastre de o suta de ori, asta pentru ca ma va simt foarte aproape de mult timp. Mi-as fi dorit sa fiu si eu la asa o intalnire.

 

Premergator..

Fiecare are optiunea lui, s-a discutat mult si pe DC la un subiect( poaet si mai multe) eu insa sunt total contra. Si din cate stiu toate mamicile care au avut de a face cu probleme ortopedice, stiu ca ortopezii sunt contra lor( cel putin in Romania)La noi se exclude din start premergatorul, din cate stiu eu, dupa ce vom face recuperare, nu vom avea voie nici sa o sustinem in fundisor sau pe picioare, va trebui sa o lasam sa faca asta singura( cam ce povestea Natali) si mi se pare corect.

 

Laura Stoica..

Vreau si eu cantecele ei... Cand am auzit ca a murit nici nu stiam exact cine e, cu atat mai mult cantecele ei. Dar m-a impresionat mult drama ei, am plans si m-am surprins cantand de cateva ori: Un actor grabit si Vreau sa ating o stea.. dupa ce le-am auzit la TV..

M-a atins la suflet asa cum ma atinge orice moarte stupida care vine cand persoana e mai plina de viata.. ca si a baiatului de 16 ani omorat de copac pe 13 martie...

 

Ma bucur pentru performantele copilasilor vostri..

Atat pentru Alex care e flacau adevarat ( si ce mic e in poze, am zambit cand m-am uitat) cat si pentru Laura, Deanna, Vladut si tot ceilalti.

 

Machiaj.. sfaturi nu prea pot da ca eu ma machiez foarte foarte rar. Si mie mi-au expirat o buna parte dintre ele.Dar eu folosesc mai mult pudra.

 

Bunataturi...

Fie-va mila, fetelor, ca eu tin post. Mai aruncati si voi cu niste poze si mancaruri de post. Eu mi-am facut o colectie de retete de post, dar tot mai bine daca as vedea si exemple de la voi...

 

Nu mai stiu ce sa mai spun. Mai revin daca imi amintesc ceva.

 

 

 

 

 

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

 

 

 

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, eu nu am zis ca nu e bun(fond de ten-muss de la maybeline), dar pur si simplu, cred ca nu mi se potriveste mie. Imi cam usuca fata, desi ma dau cu o tona de crema hidratanta inainte. Desi mai mult de juma de zi nu e necesara pudra. Dar am inteles ca fondul asta de ten, e mai mult ptr ten normal, dar eu il am mai mult gras.

Lilia ce bine ca ai aparut!Ti-am trimis PM cu piesele Laurei Stoica.

 

 

 

[sofer]Alinaid="red"> si [bonjovi]Alex Andreiid="blue">(22 noiembrie 2003)id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca iar ma bag.

Alina are dreptate, nu la toate tipurile de ten merg aceleasi produse, chiar si la 2 persoane diferite cu tenu ambele gras poate la un sa mearga un produs, la alta nu acelasi produs, nu numai de tipul de ten depinde ci si de sensibilitatea tenului la anumite ingrediente.id="Comic Sans MS">id="purple">

 

doroti_5 [gravi] 31+ si [fetita] Natalita-Elenaid="blue">

evolutia bebe

foto mami pina la bb si dupa

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Va scriu si eu repede, repede da la serviciu. Sa nu va suparati pe mine dar eu totalmente sustin teoria Nataliei si a Liliei referitor la premergator. S-a vorbit mult despre asta si nu mai spun si eu de ce sunt inpotriva.

Alina, mie mereu nu-mi ajunge timp sa ma machiez. Asa ca mi-am luat de la Artdeco ceva, 3 in 1, care il folosesc ca fond de ten si pudra si anticearcan si o aplic deasupra unei creme hidratante.

 

Raluca, bine ai venit! Speram sa te simti bine printre noi.

 

Doroti, nu ma supar ca imi spui mamanati, imi place, dealfel nu-mi alegeam ID-ul asta. Am vrut sa scriu ieri dar ma simteam foarte obosita de cadeam de pe picioare. Nu am citit toate mesajele postate de voi.

Sper sa apar si deseara,

Pupici la mamici si burtici.

Nati 18+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

De la ultimul meu mesaj n-ati mai postat nimic. M-am saturat de lucru. Numai ma apuc de munca si mii somn, cum il las cum imi trece.[:D] Cred ca e de la lene nu de la graviditate. Si obosesc mai repede.

Fetele din Bucuresti! Posibil sa fac o calatorie la Bucuresti in legatura cu serviciul in Mai. Daca vin, sper sa ne intilnim.

 

Va pup pe toate,

Nati 18+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va spun "pa" pana luni!!!!

Am facut pizza si a iesit super buna, nu ma asteptam ca va iesi atat de multa, dar nu e nimic, ca vom avea ce manca pe drum. Sa fiti cuminti, si sa fiti mai active, sa am ce citi cand ma intorc!

Mai am cate ceva de aranjat si mergem la nani, ca maine la 5 plecam!

[pup]

 

 

 

[sofer]Alinaid="red"> si [bonjovi]Alex Andreiid="blue">(22 noiembrie 2003)id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mamanati

Buna fetelor,De la ultimul meu mesaj n-ati mai postat nimic. M-am saturat de lucru. Numai ma apuc de munca si mii somn, cum il las cum imi trece.[:D]


id="quote">id="quote">Hehe, aici te inteleg perfect, eu la fel patesc, cind e vorba de lucru in general[:D]
quote:Fetele din Bucuresti! Posibil sa fac o calatorie la Bucuresti in legatura cu serviciul in Mai. Daca vin, sper sa ne intilnim.
id="quote">id="quote">Ce mult mi-ar placea sa ne vedem! Cit timp o sa stai si prin ce zona?------------------Numai bine,Natalia si Vlad (22.06.2004)Bunatatiid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...