Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotia m-a inselat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by geosorin

Raspunsul la intrebarea ta este un categoric NU, fiindca nu m-as mai putea atinge de ea. Dar totusi as vrea sa stiu care este sensul intrebarii tale.geo


id="quote">id="quote">Foarte bine faci. Asa minimalizezi sansele sa te prosteasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga geo si sorin

 

problema ta e foarte grava ... sa fiti impreuna de atatia ani si ea sa si-o traga in draci cu altii asta ma duce cu gandul la doua chestii

1. tu nu ii puteai satisface nevoile ei

2. nu o cunosteai sa realizezi ca de fapt ea nu ducea lisa de sex si mai ales ca se intalneste cu altii ... tu unde erai in acest timp ???? [biz]

 

din cate am vazut eu (cam tarziu) ai avea cateva solutii: sa te apuci sa scrii poezii - si asa perioada contemporana duce lipsa / sa te apuci de baut, dar ai grija cu toate accizele astea s-a cam scumpit

 

si care ar fi cea mai adecvata

 

cui pe cui se scoate - adica sa te apuci sa cunosti femeile, sa le cunosti sentimentele, nevoile, poate si ceva cursuri de sex nu ar strica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nicolungu

draga geo si sorinproblema ta e foarte grava ... sa fiti impreuna de atatia ani si ea sa si-o traga in draci cu altii asta ma duce cu gandul la doua chestii 1. tu nu ii puteai satisface nevoile ei 2. nu o cunosteai sa realizezi ca de fapt ea nu ducea lisa de sex si mai ales ca se intalneste cu altii ... tu unde erai in acest timp ???? [biz]din cate am vazut eu (cam tarziu) ai avea cateva solutii: sa te apuci sa scrii poezii - si asa perioada contemporana duce lipsa / sa te apuci de baut, dar ai grija cu toate accizele astea s-a cam scumpit si care ar fi cea mai adecvata cui pe cui se scoate - adica sa te apuci sa cunosti femeile, sa le cunosti sentimentele, nevoile, poate si ceva cursuri de sex nu ar strica


id="quote">id="quote">[ups]http://www.sfaturiortodoxe.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vada cum e cu altii? Scuza-ma Geo dar e o scuza deloc pluzibila.Eu sant femeie si as cauta alt motiv.Ce sa-ti spun, intr-o copie trebuie sa existe dialog, altfel problemele(si sant multe)nu se pot rezolva.Eu, ma stiu pe mine, l-am inselat pe primul sot ca nu-l iubeam.In timp ce faceam dragoste (din cand in cand)ma gandeam la persoana pe care o iubeam.Dar o astfel de legatura nu functioneaza si biinteles eu am pus capat. Dupa mai multe incercari de a-mi face o familie(pentru ca toti vrem sa ajungem la acest varf)am gasit persoana cu care santem prieteni, frati, amanti si tot ce vrei tu, datorita dialogului.Unii barbati si unele femei(nu generalizez)nu le place sa se descopere definitiv fata de partener(orgoliu),dar va spun ca sinceritatea uneori doare dar vindeca.Curaj, valuteaza si decide.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga nicolungu,

 

Merci pentru sfaturile tale pretioase dar necunoscand personajele din cele povestite si nici caracterele lor, poate pe viitor ar trebui sa fii mai atenta cu ce spui ca sa nu faci mai mult rau decat bine.

Eu am ajuns la concluzia ca daca un barbat sau o femeie e nascuta din fire sa sara din floare in floare si sa nu-i fie deajuns doar un partener ( a mea avand mai multi), trag concluzia ca nu doar eu nu i-am facut pe plac ci atunci toti partenerii ei ar fi trebuit sa ia lectii de sex, nu-i asa ?

Ei vezi, de aceea eu nu am sa ma apuc de scris poezii asa cum m-ai ingradit tu in cele doua solutii ale tale si sa stii ca nici de baut nu am sa ma apuc si stai linistita ca nu din cauza accizelor nu am sa fac acest lucru.

 

Si la urma urmei ce sa inteleg din ce ai spus tu ? Ca daca iubesti si incerci sa inghiti multe si te faci ca nu vezi nimic doar pentru a nu destrama o casnicie numai pentru faptul ca ai banuieli si nimic concret, trebuie neaparat sa fi luat peste picior? As vrea sa te fac sa intelegi ca intr-o casnicie se intampla multe lucruri si daca vrei cu adevarat sa mergi mai departe cu partenerul tau, trebuie sa lupti pentru a ajunge la rezultatul scontat.

In cazul meu se pare ca am fost singurul care am tras in directia buna si de aceea am hotarat sa divortez.

 

geo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by geosorin

Draga nicolungu,Eu am ajuns la concluzia ca daca un barbat sau o femeie e nascuta din fire sa sara din floare in floare si sa nu-i fie deajuns doar un partener ( a mea avand mai multi), trag concluzia ca nu doar eu nu i-am facut pe plac ci atunci toti partenerii ei ar fi trebuit sa ia lectii de sex, nu-i asa ? geo


id="quote">id="quote">Si eu cred la fel. Am vazut barbati in special care faca asta, mereu cauta....si am intrebat :DE CE? CE MAI VREI, NU AI ACASA?? evident nu a stiut ce sa raspunda, poate: din narav, sa fii spus.Ai facut ft bine, viata merge inainte, mult noroc.[flo]Eu sunt in perioada cand inca lupt dar pt ca nu are aceasta fire (nu spun ca nu se poate intampla), mai cred inca ca o sa reusesc.zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geoid="red">, nici eu nu cred ca problema a fost la tine. E clar ca ea are chestia asta in caracter. Si din pacate ma indoiesc ca se va vindeca vreodata. Iar din ce ai scris tu, am inteles ca esti un om deosebit, delicat si mi-as dori ca experienta asta oribila sa nu-ti scada incerderea in tine si sa poti merge mai departe si sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa-ti daruiasca o familie adevarata.

 

Ana Maria si Victor Stefan [bonjovi](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...