Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotia m-a inselat


Recommended Posts

quote:Originally posted by Rufus
quote:Originally posted by ruxij

Nu stiu de ce, dar eu il banuiesc putin pe geo ca a venit la impresionat gagici pe aci. Scuzele mele daca ma insel si suferinta omului e reala.


id="quote">id="quote">[:)] Am vazut o emisiune la tv. (aia cu Andi Moisescu) in care se introducea conceptul de erou trist, ati vazut-o? Adica cica gagicile acum sunt impresionate de flacai frumosi dar tristi...cu probleme de toate felurile...Scuze pentru divagare, eu nu cred ca geo asta urmareste, dar nu m-am putu abtine sa va spun!poze multe cu noi"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
id="quote">id="quote">Cam la asa ceva ma gandeam :)) Geo zice "sunt un barbat frumos", sunt bine dotat (vezi diferenta de marimi), dar "of of ce grea e viata omului". Si gata, promit ca nu mai zic nimic ;))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns

"insa acum tind sa cred ca defapt pe ea nu o duruse cand faceam sex ci s-a inhibat pentru faptul ca m-a inselat sau cel putin asta cred eu acum pentru moment."

 

...stii ce? eu pot sa cred chestia asta. Pot sa cred ca a gasit momentul sa se scuture de toata murdaria. Pot sa cred si ca intr-adevar a durut-o la inceput si a vrut sa vada daca are ea o problema sau ai tu o problema (cred ca multi altii si-ar dori "o problema" mai mare). Pot sa cred si ca incurcandu-se in studiu (iarta-ma, ca nu vreau sa fiu deloc ironica) pe urma n-a gasit cum sa-ti spuna rezultatele.

 

Pot sa cred ca faptul ca te-a inselat a apasat-o atata incat ti le-a spus acum pe toate si poate ca s-a simtit asa de usurata ca nu i-a mai pasat pe moment cum te afecteaza pe tine.

 

Era un citat (si cred ca e din biblie ca ni l-a citit preotul la cununie), o sa ti-l reproduc din memorie: ...iubirea crede orice, iarta orice, rabda orice...

 

As zice sa o lasi sa iti arate in ce fel ii pare rau. Sa vezi daca e ceva constructiv in asta sau sunt doar vorbe. Sa simti daca are solutii care sa dezlege problemele initiale.

 

 

 

 

Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Trebuie sa mergi la doctorul Ciomu sa te ajute sa-ti refaci viata.


id="quote">id="quote">siguranta ta ma face sa cred ca te bazezi pe experienta, ai trait ceva asemanator si cunosti calea...Hai sa nu ajungem la recomandari de genul asta, Guestusid="blue">, pe cuvint ca ai umor, stai bine cu potentialul[:)] dar eu cred ca nu stii sa te exprimi, consider ca ai nevoie sa-ti slefuiesti metoda...Geoid="blue">, exista multe feluri in care poti atenua durerea si furia disimulata si eu cred ca, daca esti in stare sa-ti stabilesti limitele, chiar cu ajutorul unui psiholog - in cazul in care sotia ta nu doreste sa mergeti impreuna la un consilier matrimonial- vei putea intelege pina unde poti merge mai departe cu ea, stiind ca te-a inselat, desi in mintea ta nu poti pricepe de ce. Ei bine, daca mintea ta nu-ti da raspunsurile, incearca sa patrunzi in mintea ei.Din ce ne-ai scris tu eu am remarcat ca esti foarte "dragutz" cu ea si incerci sa-i oferi toata dragostea, asa cum crezi tu ca e dragostea. Poate esti prea "dragutz"! Poate o plictiseste aferenta ta. Poate vrea motor/actiune/filmam!Poate s-a maritat cu cineva care nu e "pocait", in speranta ca va rupe niste lanturi, niste limitari de care a avut parte in copilarie, adolescenta etc. Cu siguranta exista niste mecanisme interioare care i-au declansat comportamentul. Daca vrei sa-ti gasesti capacitatea de a trece peste aceste manifestari de protest fata de niste tabuuri (dar care iata ca s-au transformat in infidelitate!), incepe prin a te pune in pielea ei luind in considerare fiecare amanunt oricit de lipsit de importanta, la prima vedere.Propune-i sa mergeti la psiholog impreuna.Nu are nici un motiv sa refuze daca spune ca vrea sa salveze relatia si ca a descoperit ca acum nu-si mai doreste decit sa te faca fericit!Si sa nu uiti ca o actrita ii poate pacali pe ceilalti cu usurinta dar un regizor pregatit ii poate intui jocul.Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ruxij
quote:Originally posted by Rufus
quote:Originally posted by ruxij

Nu stiu de ce, dar eu il banuiesc putin pe geo ca a venit la impresionat gagici pe aci. Scuzele mele daca ma insel si suferinta omului e reala.


id="quote">id="quote">[:)] Am vazut o emisiune la tv. (aia cu Andi Moisescu) in care se introducea conceptul de erou trist, ati vazut-o? Adica cica gagicile acum sunt impresionate de flacai frumosi dar tristi...cu probleme de toate felurile...Scuze pentru divagare, eu nu cred ca geo asta urmareste, dar nu m-am putu abtine sa va spun!poze multe cu noi"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
id="quote">id="quote">Cam la asa ceva ma gandeam :)) Geo zice "sunt un barbat frumos", sunt bine dotat (vezi diferenta de marimi), dar "of of ce grea e viata omului". Si gata, promit ca nu mai zic nimic ;))
id="quote">id="quote">Stimate Rufus si RujixNu as dori sa ajungeti vreodata in viata in punctul in care am ajuns eu cu sau fara vreo vina eventuala din partea voastra. Daca totusi vi se va intampla aduceti-va aminte de acest forum si de un anumit GEO si abia atunci va veti da seama de ce drama traiesc eu in momentele acestea. Imi iubesc sotia si probabil caut sa gasesc o alta solutie decat divortul undeva in adancul sufletului meu insa nu stiu daca voi gasi forta de a trece peste toate cele intamplate. Nu pot sa cred ca dupa toate lucrurile dureros de reale pe care vi le-am povestit din viata mea, puteti sa ganditi despre mine asa ceva. "La impresionat gagici"? nu uitati ca sunt un simplu anonim fara nume pe acest forum (de rusine ca cineva m-ar putea identifica) si la urma urmei ce as avea de castigat daca nu sfaturile voastre atat de pretioase pentru mine in situatia in care ma aflu.Si la urma urmei ce mai conteaza frumusetea si dotarea cand persoana cu care ai trait timp de 9 ani ti-a facut nefacutul intr-o relatie bazata pe incredere reciproca!!!Sunt lezat si foarte dezamagit de ideile care v-au putut trece prin minte Cu stima GEOgeo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cine e doctoru Ciomu dar ca si Guestus zic zi mersi ca n-aveti copiii!!! Eu nu o inteleg pe nevasta-ta: daca iubesti cu adevarat nu poti insela.

 

Cum te-a inselat de mai multe ori cu diverse persoane, ba chiar cu ultima avind o relatie de 2 ani ma gindesc eu ca nevasta-ta e o persoana pretty shallow.

 

O relatie extraconjugala atit de lunga cu cineva arata ca e ceva intre cei doi. Mi se pare greu sa fie doar un moft. daca ea iti spune ca n-a simtit nimic pt. tipii astia, ca a fost un moft atunci mie mi se pare ca e mai nasol. hai sa te indragostesti si sa iti pierzi capul se mai intimpla... dar sa inseli for fun e inadmisibil (din puctul meu de vedere).

 

Mai am o teorie: s-ar putea ca tipa sa fi avut o copilarie f. stricta daca zici ca parintii sint mormoni. S-ar putea sa te fi ales pe tine ca si "way out" fara sa te iubeacsa. S-ar putea ca tu sa fi fost primul ei barbat (e.g a fost virgina). Ca si Madame Bovary, cind de fapt ea tinjea dupa aventura si actiune. Daca e adevarat ipoteza mea de-asta te-a inselat.

 

iti sugerez sa te muti si sa stati separat o vreme sa te limpezesti.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Trebuie sa mergi la doctorul Ciomu sa te ajute sa-ti refaci viata.


id="quote">id="quote">Aoleu... M-am tavalit de ras! Tare, tare, tare!Si lunga, din cate inteleg. [;)]Om bun, daca e adevarat ce ai scris (desi povestea pare un pic cusuta cu ata alba), eu zic sa-i dai nevestei o perioada de gratie de 6 luni, timp in care ii urmaresti telefonul si pui un detectiv particular pe urmele ei (fara sa-i spui, evident).Daca mai calca stramb, tai-o de la prajitura, ca-si bate joc de tine.Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorin,id="red"> inca mai stai pe ginduri, ce sa faci, ce sa nu faci, cind realizezi ca in timp ce tu stateai cu ochii pe pereti, gindindu-te la sex, ea facea dragoste cu altii??????? [alcool]

 

Eu cred ca nu te respecta si nu te apreciaza deloc. Daca a fost in stare sa te insele de atitea ori, iar ultima relatie sa dureze de 2 ani, inseamna ca oricind va fi in stare de asta si ii va fi foarte usor. Nu fi amagit de vorbele ei dulci. Poate acum iti cere putin timp, ca sa discute situatia cu amantul. Nu m-as mira daca in citeva zile ti-ar spune ca a decis ca vrea sa se mute cu amantul (daca tipul in cauza are unde sa o primeasca).

 

Cere-i sa va separati o perioada (nu divort, ci doar sa stati in locuri separate si la distanta) . Asa ai timp sa-ti revizuiesti sentimentele fata de ea, sa vezi unde va merge viata ta de acum inainte, cu sau fara ea, sa iti dai seama de adevaratele ei motive ... Si nu in ultimul rind (e chiar printre primele) sa vezi ce face ea in perioada asta? Unde va sta, cu cine se va intilni ... Asa va avea si ea timp sa se gindeasca ce vrea, daca e chiar hotarita "sa te faca fericit pina la adinci batrineti" si sa nu te mai insele niciodata (ceea ce nu-mi vine a crede).

 

Succes!

 

Oana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by geosorin

Sunt lezat si foarte dezamagit de ideile care v-au putut trece prin minte

Cu stima GEO

 

geo


id="quote">id="quote">

 

Ei, hai, nu te supara. Sau nu ne baga in seama. Nimeni nu isi doreste o situatie ca a ta si nici tie nu ti-o dorim. Si eu, dar mai ales fetele mai vechi pe-aici si cu nasul fin-fin, am vazut si cazuri ciudate.

Ceea ce nu inseamna ca si tu ai fi la fel. OK?

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geosorin,e trist ce ti se intampla[xx(]

 

sotia ta ,este lipsita de respect,eu nu as putea s-o iert niciodata .Ce femeie este aceasta??[vom]

de la aceasta femeie ti-ai dori copii?ce educatie le va da? ti-ai pus intrebarea?Vei vedea mereu in ea o femeie murdarita de alti barbati.

Eu cred ca are probleme grave la etajul superior,atata timp cat ea nu stie motivul pt.care te-a inselat"Sa vada cum e cu altii?"

daca o ierti asa iti va face mereu.

Fii mai indiferent cu ea,si vei vedea rezultatele.

 

Daca vrei un sfat:paraseste-o.

 

 

cezara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...