Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotia m-a inselat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutid="red">

 

 

Cred ca ar trebui sa lasi compromisurile si sa cauti dragoste in alta parte. Eu cam din aceasta cauza am trait 2 ani de cosmar, in care nu mai puteam fi eu cel care eram inainte. Timp de 2 ani nu m-a interesat alta femeie, desi am avut ocazii cu nemiluita. Incepusem sa nu mai am nici prieteni ca se saturasera sa tot auda de ea, si am vazut ca ii deranjez si m-am sigilat pur si simplu in camera mea. Nu mai aveam prieteni nu mai aveam nimic. Totul parca murise pentru mine. Multe persoane cu care faceam afaceri m-au parasit, pentru ca nu mai puteam face nimic, recuoscind in fata lor ca nu mai aveam puterea sa gindesc.

Eu ajunsesem si la o tentativa de sinucidere din cauza asta, care nu mi-a reusit din cauza familiei, ca au fost pe faza. Pentru ce!? Pentru o curva!? Dupa aia mi-am dat seama ca am facut o prostie. Stiu ca doare, dar trebuie sa iei o hotarire majora, ca ai sa ajungi sa spui "copii mei" (dar care nu sint ai tai) si sotia ta sa fie a tuturor, numai a ta nu.

Nu toate femeile sint oglinda sotiei tale. Asta este de la individ la individ. Nu trebuie sa ai fobii ca daca a facut fosta va face si actuala, sau sa faci comparatii cu fosta. Daca nu ai copii, las-o, si daca ai copii, tot las-o si ia copii cu tine.

Tu te-ai bazat pe faptul ca familia ei este pocaita si ai crezut ca este si ea. Total gresit gindit. Astea sint cel mai rau de strunit, pentru ca ele cit au stat la parinti au fost tinute din scurt cu religia, si nu au avut incotro. Cum s-a casatorit cu tine a luat-o pe cimpii, ca deodata s-a vazut libera, fara parintii ei pocaiti, si a inceput sa guste tot mai mult din ce ii era interzis. Ea nu mai are remediu. Din cauza asta asta nu va mai avea o viata normala, si nici cel care este linga ea.

Acum faci cum te taie capul. Stiu ca s-ar putea sa nu iei in considerare ceea ce ti-am spus, dar asta este adevarul, pentru ca nici eu in timpul celor 2 ani de asteptari nu vroiam sa ascult sfaturile nimanui

 

calin-alin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Calin-Alin

Salutid="red"> Acum faci cum te taie capul. Stiu ca s-ar putea sa nu iei in considerare ceea ce ti-am spus, dar asta este adevarul, pentru ca nici eu in timpul celor 2 ani de asteptari nu vroiam sa ascult sfaturile nimanuicalin-alin


id="quote">id="quote">Buna seara Calin-AlinImi pare bine de faptul ca ai dat de subiectul lansat de mine.Unele persoane de pe acest forum cred ca vorbesc baliverne si ca am venit aici sa ma "distrez"; cred ca tu esti singurul care ma poate intelege cu adevarat datorita propriei tale experiente.Nu cred ca am destula forta si putere de concentrare ca sa ma lupt cu unele remarci facute de vreo doi sau trei membri de pe acest forum.As vrea sa iti pun o intrebare:Crezi ca raspunsul urmator trimis de - IEPU - poate fi ceea ce s-a intamplat defapt? id="red"> " id="maroon">(afirmatia mea): "insa acum tind sa cred ca defapt pe ea nu o duruse cand faceam sex ci s-a inhibat pentru faptul ca m-a inselat sau cel putin asta cred eu acum pentru moment."(reactia lui IEPU)...stii ce? eu pot sa cred chestia asta. Pot sa cred ca a gasit momentul sa se scuture de toata murdaria. Pot sa cred si ca intr-adevar a durut-o la inceput si a vrut sa vada daca are ea o problema sau ai tu o problema (cred ca multi altii si-ar dori "o problema" mai mare). Pot sa cred si ca incurcandu-se in studiu (iarta-ma, ca nu vreau sa fiu deloc ironica) pe urma n-a gasit cum sa-ti spuna rezultatele.Pot sa cred ca faptul ca te-a inselat a apasat-o atata incat ti le-a spus acum pe toate si poate ca s-a simtit asa de usurata ca nu i-a mai pasat pe moment cum te afecteaza pe tine. id="red">"Ce zici tu ? Stiu si sunt constient de faptul ca in momentele acestea incerc sa ma agat de orice speranta; poate poate se mai pot aranja lucrurile intr-un anumit fel incat sa fie bine. Probabil ca perdeaua care ti-a acoperit privirea tie timp de doi ani, sa mi-o acopere si mie.Cu respect Geogeo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca poti sta cu ea si sa te gandesti ca s-ar putea sa te insele iar cu nustiu-ce instructor, sau ca te va mai suna nu stiu ce femeie care sa-ti spuna sa-ti tii nevasta acasa? Eu nu cred.

 

Nu cred ca poti sta langa o persoana in care nu mai ai incredere.

 

Zici ca esti pierdut... O sa-ti treaca dupa vreo saptamana de la despartire. O sa fii altfel.

 

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ce mi-ai scris si ma doare ca m-am revazut in postura ta. Iepu are si ea putina dreptate, dar din ce ai relatat tu la sotia ta asta este ca o astenie de primavara sau toamna, in care nu stie ce vrea de la ea, este debusolata, vrea ceva si nu stie ce vrea de fapt.

Eu am 37 de ani si am fost cu multe femei si in tot acest timp am dat de una care, parca era un facut, in lunile octombrie si noiembrie o lua pe cimpii. Vroia alte relatii, dar sa se reintoarca la mine. Cind am vazut si in al doilea an treaba asta, am pus capat relatiei. Ce faceam, ma minteam singur facind compromisuri!? Nu. Aceasta relatie am considerat-o pasagera si am decis sa fiu mai atent data viitoare.

Sa vezi ce atent am fost.

Pe femeia pentru care am suferit am cunoscut-o printr-un prieten. Pe atunci eram dansator, eram in cautare de fete pentru trupa de dans, ca sa plec in afara tarii. Pe ea am vrut sa o includ in trupa, desi nu stia sa danseze.

Am chemat-o la mine acasa sa vorbim despre dans, despre contracte, etc. Eu niciodata nu am avut relatii cu fetele din trupa mea.

Nu stiu, a fost atractie, a fost explozia momentului. Doua saptamini nu am mai iesit din casa. Cind s-a dus acasa mama ei avea bagajele ei la usa(mama ei fiind recasatorita, si ea avind un tata vitreg) si nu mai vroia sa o primeasca in casa. Atunci am hotarit sa se mute la mine. In timpul asta contractele care imi erau oferite nu erau bune si am refuzat sa mai plec. Si am continuat relatia timp de trei ani, in care eu m-am reprofilat si imi mergea foarte bine.

Dupa vreo 2 ani, ea mi-a spus ca totusi vrea sa fie dansatoare, si am invatat-o sa danseze. Dupa un an de zile, a vrut sa plece cu un contract de dans in strainatate. Nu am fost de acord, dar totusi m-a convins, si i-am aranjat sa plece undeva bine. Trei luni a durat fidelitatea, pina cind a plecat cu un client la hotel. Am aflat ca m-a inselat la 5 minute dupa ce s-a intimplat. Nu am inteles de ce a facut-o, ca bani aveam, dar totusi s-a intimplat. mereu o intrebam la telefon "de ce" si ea nu avea nimic de spus. Imi spunea ca ma iubeste, ca se intoarce la mine si ca o sa fim fericiti, si dupa un timp am vrut sa fac un compromis. Dar dupa toate aceste vorbe de iubire mai aparea cite un client ratacit pe linga ea. Si tot asa, ma durea sufletul, dar nu puteam sa renunt, ii gaseam tot felul de scuze. Prietenii cautau sa o denigreze, dar eu nu si nu. Si asa am hotarit sa-mi pun capat zilelor din cauza durerii. Eram intr-un conflict cu mine din care nu puteam sa ies. In total a durat 2 ani de asteptare in care ma chinuiam singur.

Dupa un timp am cunoscut pe cineva total diferit.

Dar sa stii ca si cind am cunoscut acea persoana diferita nu mai aveam incredere in nimeni. Nu ma simteam totusi pregatit pentru o relatie, dar acum imi este sotie [:D].

Sa stii ca nu toate femeile sint la fel. Nu trebuie sa bagi pe toata lumea in aceeasi oala.

Sa nu crezi ca nu stiu ce este in sufletul tau, si ca te zbati ca sa gasesti o rezolvare. Nu sint genul de om care sa ii spuna cuiva "despartirea este solutia".

De fiecare oara cind am vazut relatii distruse am cautat sa ii impac.

Tu stii mai bine situatia dintre tine si ea.

Este greu sa-ti dau un sfat. Eu ti-am povestit experienta mea si urmarile ei, desi este o perioada trista de care nu vroiam sa-mi amintesc.

 

calin-alin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce a facut sotia ta mie mi se pare mai mult decat tradare (nu numai a ta ca sot, dar si a unor principii morale pe care ar fi trebuit sa le aiba), mi se pare minciuna + ipocrizie.

Cred ca relatia voastra s-a bazat in fapt pe o imagine falsa pe care tu o aveai despre ea, o imagine care din pacate nu are nimic in comun cu realitatea. Daca in aceasta casnicie nu a existat nici implicare fizica, nici emotionala, nici incredere, nici sinceritate, da-mi voie sa te intreb pe ce s-a bazat aceasta asa-zisa casnicie? Ce anume vrei sa salvezi? Anii de abstinenta fortata? Anii de minciuna si prefacatorie?

Iarta-ma, dar ca femeie nu pot sa inghit "galusca" cu inselatul din curiozitate! Mai sa fie, 2 ani a tinut-o curiozitatea? Una e sa ai o aventura de o noapte si alta o relatie constanta de 2 ani, timp in care sa te prefaci si sa te eschivezi in a avea relatii intime normale cu sotul tau.

Las-o sa-si faca bagajele si let her go! Scuza-mi brutalitatea, dar daca vrei sa continui aceasta relatie inseamna ca esti masochist.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu subscriu la cele spuse de Candy.

Daca mai stai cu sotia ta cred ca esti masochist. Macar ia atitudine: locuiti separat o perioada de cateva saptamani ori nu-i mai acorda atentie deloc. Evit-o cat poti si arata-te cat mai indiferent. Desi tot inclin sa cred ca ... "naravul din fire n-are lecuire".

 

Numai bine,

 

Carolyne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Obiectiv privind lucrurile, Geo, daca ea nu s-a multumit cu tine, inseamna are nevoie de altceva. Daca a avut nevoie pina acum, va avea si in continuare.

Nevoile pot fi reprimate - dar merita sa ti le reprimi?

Cind ai o singura viata la dispozitie?

 

E injust sa isi impuna sa traiasca doar ca sa te faca fericit.

Chiar daca ar reusi sa o faca.

E injust sa te minti si tu ca ai face-o fericita.

 

Daca ramineti impreuna, va sacrificati amindoi pentru o relatie care nu va satisface.

Despartirea doare, dar uneori nu poti ajunge la fericire altfel.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[fuga]

 

nu pricep si cu asta basta!

 

Ca femeie inteleg sa cer de la sotul meu respect, dar ca sa-l am tre' sa-l castig! Simplu...legea cererii si ofertei sau "cine seamana scandal culege furtuna".

 

Eu una nu pot sa ma uit in ochii sotzului meu, sa-i spun ca-l iubesc (si, implicit ca ma gandesc la el mereu) si sa-l insel "asa, din greseala" de cateva ori.... (si am trecut de multi ani de luna de miere). Sichiar cred cu tarie ca si sotzul meu procedeaza la fel (tocmai ca el a patit ceea ce si tu ai patit inainte de ....era mea[:D]!)

 

Geo, cred ca raspunsul ti l-a dat chiar sotzia ta: te-a inselat si a doua, si a treia oara (ba chiar 2 ani) pentru ca tot se murdarise . Considera cumva ca spunandu-ti, suferintza ta va juca rol de detergent....? [bang] Si daca "omoloaga" ta (sotia amorezului) nu te avertiza? Peste 15 ani iti povestea cu nonsalanta ca " a aprofundat studiul" (cum bine spunea cineva aici) cu vreo 10-15 masculi?!?!?!?[V] Scuze...dar nu ma pot abtine!

 

Din punctul meu de vedere cine gusta prima oara din prajitura (si ii place....2 ani) va mai gusta si dupa aceea. Dar, poate atunci vei fi probabil mai batran, mai "dependent" de ea si poate si cu ceva copilashi...

 

Grea decizie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...