Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotia m-a inselat


Recommended Posts

Stiu ca iti este ft greu. Eu desi ne-am despartit fizic (2 saptamani) nu imi pot imagina sa fie cu altcineva nici acum.

In schimb,desi de multe ori e depresiv (si se gandea la moarte) il incurajez si ii spun:

 

Bucura-te ca esti sanatos, ca ai prieteni langa tine, ca ai parintii care sunt alaturi. Ce vrei mai mult? De mine ai scapat, esti ok, poti sa gasesti pe altcineva, poti sa faci ce vrei tu. Cati oameni pot asta??? Gandeste-te cat de multi au necazuri de boala, de altele si ar vrea sa aiba posibilitatea unei alegeri. Sa mori?? Pt ce? Aiurea? E de rahat asta....nu e ceva de netrecut.

 

Numai tu poti sa alegi acum, probabil cand te mai linistesti. Gandeste-te bine, cu toate coordonatele voastre, cum vezi viitorul impreuna.

 

Linisteste-te, capul sus si INAINTE.[flo]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Io vin cu o gluma: conform studiilor, oamenii se impart in 3 categorii:

- 33% dupa ce fac dragoste se mai alinta, saruta, etc

- 33% dupa ce fac dragoste se intorc cu spatele si dorm

- restul dupa ce fac dragoste se imbraca si se duc acasa [:D]

Aku pe bune, doar tu, Geo stii daca poti ierta sau nu. E o situatie tare delicata si nu oricine poate face asta. Eu dac-ash fi in locul tau ash ierta-o (l-ash ierta). E drept ca e dureros, dar poate ca intr-adevar vrea sa se schimbe si ca te iubeste cu adevarat. Si apoi 9 ani nu-i poti pur si simplu arunca la gunoi, mai ales ca va iubitzi. Si apoi mai bine sa-ti para rau ca ai facut-o decat ca n-ai facut-o?? de ce sa nu va mai dati o sansa???

 

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai mah Lore, da-o'n ma'sa, kiar asha sa fii prost la nesfirshit? Cite porcarii nu se fac in numele iubirii? Auzi, shi prima oara la putzin timp dupa casatorie...Nah, dupa nejte ani mai zici ca s-a dus pasiunea shi vrei ceva nou, ipotetic vorbind, da kiar dupa casatorie...

Io n-ash ierta in nici un caz, ash elibera-o, ca se pare ca in "temnitza casniciei" nu-i e bine.

 

Io shi plozii turbulentziid="Comic Sans MS">id="blue">

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Geo, nu s-a sfarsit lumea, sunt femei garla, care merita sa fie iubite si apreciate de sotii lor...totusi e greu de crezut cum e posibil... dar uite ca e posibil...

 

stii experienta ta imi aduce aminte de ceea ce a patit fratele meu in prima lui casnicie. In opinia mea persoanele care fac asta sunt de cele mai joasa speta, nu cred ca trebuie sa mai lupti pentru ea, nici nu merita sa suferi, eu zic sa te scuturi bine de tot si sa ii multumesti celui cu care sotia ta te-a inselat pentru ca asa te-a facut sa vezi slabiciunile, daca ea a putut face asa timp indelungat inseamna ca pentru ea casatoria e doar un joc, pentru care ea nu are nici o urma de respect, si daca tot ai prins-o la mijloc nu a mai putut nega.

 

Hai sa iti spun povestea fratelui meu, s-a casatorit din mare dragoste, el o iubea extraordinar de mult, ea f. fitoasa, el ii implinea toate poftele, ea nu stiu cat de mult il iubea, desi ii zicea ca da, insa faptele vorbesc.....s-au casatorit fiind studenti, el a ajutat-o mult in timpul facultatii ii facea toate proiectele, in fine au terminat facultatea, s-au angajat amandoi.... s-au mutat in orasul unde aveau joburile, pana atunci statusera cu parintii ei, tipa avea un amant de aproape la inceputul casatoriei lor si fratele meu nu stia nimic, ea tot timpul era obosita, acasa nu facea nimic, tin minte ca fusesem o data la ei si in toata bucataria erau numai cescute de cafea intoarse cu fundul in sus, si mormane de haine murdare in cada, s-a dus maica-mea sa le spele, ca doamna inginera nu vroia sa isi rupa unghiile, tipa isi tot ghicea probabil vroia sa vada ce viitor va avea ca amantul, fratele facea mancare, curatenie, si ea tot timpul era la prietene, cu cafelute....maica-mea nu i-a zis nimic ca fratele meu probabil i-ar fi sarit in cap.

In fine casnicia lor a durat 7 ani, si cum s-a sfarsit, nici nu mai avea relatii cu ea, pe motiv ca ea era stresata, obosita cu serviciul, si o gaseste intr-o seara cu capul in cuptorul aragazului si cu gazele aprinse, vroia sa se sinucida..... atunci au discutat f. serios despre relatia lor, si fratele meu a aflat ca ea are un amant de ani buni, si era gravida in 3 luni cu el... fratele a introdus divort... insa a urmat o perioada in care a suferit ca un caine..... a venit acasa, si a stat incuiat in casa o saptamana timp in care a plins si a slabit enorm.... mama in tot acest timp l-a sustinut f. mult si ea a suferit mult.... apoi incet incet s-a vindecat, si-a refacut viata cu o femeie serioasa au si copii mari acum, au trecut 17 ani de atunci si acum daca il intreb rade.... zice mereu prost mai mare ca mine n-ati vazut...

 

Ce vreau sa iti spun cu asta este ca asemenea persoane nu se vindeca niciodata cu inselatul si motive pot gasi cu gramada. Daca vrei o viata sanatoasa si o femeie normala eu iti zic sa rupi pisica in doua.

Si sa iti mai povestesc cum a ajuns persoana in cauza, f. rau, nici amantul nu a luat-o de sotie, ea a ajuns o alcoolica, da ai citit bine o alcoolica notorie, si copilul ei mi-e mila de el.

 

Sa iti ajute Dumnezeu

 

Loma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo, sa te ajute Dumnezeul tau sa treci cu bine peste asta.

Parerea mea este ca ea nu te-a iubit de la inceput(te-a inselat imediat dupa). Probabil s-a maritat cu primul care a cerut-o de sotie, ca sa scape de sub tutela parintilor.

Nici pe la mijlocul relatiei nu si-a revenit.

Nici acum, macar.

Atunci, de ce sa mai stai cu ea?

Iarta-ma ca sunt dura, dar asa gandesc eu.

 

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004

http://community.webshots.com/user/fiquelle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am hotarat sa plec intr-o mica vacanta ca sa ma pot detasa si sa fac un refresh in mintea mea, sa vad lucrurile asa cum s-au petrecut sa imi privesc de departe viata pe care am trait-o atata timp cu o persoana care am crezut ca este defapt alta decat cea pe care o cunosc acum.

 

Intre timp vreau sa va spun ca am avut si o tentativa de sinucidere, dar imi dau seama, asa cum o spunea cineva mai sus, ca viata este prea scurta si merita traita. Sper ca dupa aceste zile pe care le vo-i petrece departe de ea sa ma regasesc pe mine insumi si sa pot sa iau o decizie inteleapta in ceea ce ma priveste pe mine.

 

geo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu tentativa de sinucidere este cea mai mare prostie pe care poti sa o faci.

 

si stii de ce?

 

pentru ca ne nastem singuri.

murim singuri.

 

toti ceilalti, care intervin in diverse forme pe parcurs, sint optionali.

ne putem lipsi.

si de nevasta, si de parinti, si de prieteni, si de copii.

poti sa ai o alta nevasta.

alti prieteni, alti parinti adoptivi.

poti sa faci alti copii.

 

dar, toate astea, doar daca traiesti si mergi mai departe.

 

o alta viata nu o sa iti mai dea nimeni.

niciodata.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by geosorin

Am hotarat sa plec intr-o mica vacanta ca sa ma pot detasa si sa fac un refresh in mintea mea, sa vad lucrurile asa cum s-au petrecut sa imi privesc de departe viata pe care am trait-o atata timp cu o persoana care am crezut ca este defapt alta decat cea pe care o cunosc acum.Intre timp vreau sa va spun ca am avut si o tentativa de sinucidere, dar imi dau seama, asa cum o spunea cineva mai sus, ca viata este prea scurta si merita traita. Sper ca dupa aceste zile pe care le vo-i petrece departe de ea sa ma regasesc pe mine insumi si sa pot sa iau o decizie inteleapta in ceea ce ma priveste pe mine.geo


id="quote">id="quote">MAI BAIATULEid="size3">id="red">Eu ti-am povestit de timpenia pe care am facut-o, nu ca sa o pui si tu in aplicare.Nici o femeie nu merita asemenea sacrificiu. Asta am vrut sa-ti spun in postarile mele. Ma faci sa ma simt vinovat ca ti-am povestit.calin-alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAI BAIATULE

 

Eu ti-am povestit de timpenia pe care am facut-o, nu ca sa o pui si tu in aplicare.

Nici o femeie nu merita asemenea sacrificiu. Asta am vrut sa-ti spun in postarile mele. Ma faci sa ma simt vinovat ca ti-am povestit.

 

draga, lasa omul sa decida SINGUR ce vrea sa faca .poate o iubeste atat de mult incat e " mai bine cu rau decat fara rau"

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...