Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotia m-a inselat


Recommended Posts

am uitat sa-ti spun ceva...si eu am avut impulsul de a ma sinucide, aveam senzatia ca nu mai am pentru ce sa traiesc, ca nu mai am rost dar poate ca D-zeu mi-a luminat mintea si inima si am realizat ca am pentru ce sa traiesc, ca viata oricum este frumoasa...vezi tu, trebuie sa gasesti acea motivatie pentru care sa vrei sa mergi mai departe..orice.

iti doresc numai bine

 

Roxane

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Exista atatea femei pe lumea asta. Si barbati, de asemenea.

Viata e frumoasa, dar trebuie sa inveti sa o pretuiesti.

 

Nu te crampona de un esec. Si inca ceva, in relatiile viitoare nu pune alta femeie sa plateasca greselile actualei. Cea mai mare greseala.

 

Cu siguranta o sa-ti gasesti si tu sufletul pereche.

 

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.id="blue">[floare3]

 

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your yearsid="purple">" Abraham Lincoln

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo divorteaza,o astfel de femeie te va invenina toata viata daca stai langa ea.

Faptul ca a avut nesimtirea sa-ti marturiseasca de toate aventurile ei nu este curaj ci este crud din partea ei.

Odata ce "ti-a infipt cutitul in inima nu i-a fost destul a trebuit sa-l si rasuceasca in inima ta".Astfel de femei ar trebui arse pe rug sunt niste ordinare.Eu sunt pentru fidelitate sinu mi-as insela sotul nici daca ar veni Fat-Frumos.Avem 10 ani de casnicie.

Poate sotiei tale ii trebuie unul care sa-i dea vreo doua nu sa-i aduca flori.

Tu cauta-ti Geo fericirea in alta parte,femeia asta nu era sortita tie,cea care iti este sortita va fii a ta si vei fii fericit.

DIVORTEAZA...DIVORTEAZA...nu mai cantarii nimic,ceea ce a facut sotia ta este de neiertat.

Tu mergi mai departe,cauta fericirea ea exista,tu nu ai cunoscut-o inca,cand o vei cunoaste ai sa vezi ca a meritat.

Depaseste acest hop din viata ta cu fruntea sus,mergi inainte fara sa privesti inapoi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Geo, cine a furat mai fura, cine a mintit mai minte, cine a omorat mai omoara, cine a inselat, mai inseala. "Naravul din fire nu are lecuire".

Vezi-ti de viata ta, mergi mai departe ca sigur exista cineva, undeva, in lumea asta care sa te iubeasca asa cum meriti. Capul sus!

 

Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)id="red">

 

Catalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo, intradevar e trista povestea ta si este dureros sa traiesti asemenea dezamagire sa descoperi ca omul de linga tine nu e asa cum credeai.Ceea ce nu inteleg eu este Ce iti doresti tu acum ? ce astepti sa se intimple?dupa parerea mea si inainte de a descoperi ca te insela ceea ce aveati voi se numea un simulacru de casnicie (scuza-ma ca am fost asa dura)erati mai degraba prieteni buni , colegi de camera dar numai soti nu, spun asta in conditiile in care spui ca relatiile fizice erau asa cum erau.Esti sigur ca inainte de marea descoperire erai fericit in aceasta casnicie, ce aveai de fapt? o sotie care te iubea dar nu dorea sa faca dragoste cu tine, crezi ca e normal?.Chiar si in conditiile in care ai putea trece peste toate cite ai descoperit iti doresti intradevar sa te intorci la ce ai avut.Stiu ca suna dur si nu vorbesc prin prispa unei persoane care nu stie ce inseanna dezamagirea ,suferinta, am si eu povestea mea, ceea ce vreau sa spun e ca dupa ce te mai linistesti poate ca ar fi cazul sa te intrebi ce vrei si ce te face fericit.Inteleg foarte bine ce simti, stiu cum e sa ai sentimentu ca totul se naruie in jurul tau, ca nu mai poti suporta atita durere dar sunt convinsa ca dupa ce te vei linisti si vei putea gindi obiectiv vei gasi si solutia pentru toate problemele.Cit despre tentativa ta de sinucidere inteleg ca deja ai inteles ca nu e bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo eu in locul tau as divorta ,ea nu te merita.Faptul ca nu a vrut sa faca dragoste cu tine e ciudat.De ce nu a vorbit cu tine despre ce o supara .Eu una nu m as fi multumit cu atat de putin.E normal ca intr un cuplu sa simti iubirea celuilalt facand dragoste,nu ajunge numai vorbe e nevoie si de o demonstrare.Faptul ca te a si inselat de cateva ori inseamna ca nu te a iubit cu adevarat .Eu te sfatuiesc sa ti refaci viata .Din punctul meu de vedere ea este murdara sufletestesi nu as ierta o ,mi as gasi pe altcineva si mi as incepe o viata sexuala activa .AS recupera totii ani in care nu prea ai facut sex,DEja ptr ea a devenit un obicei prost sa te insele ,si nu stiu ce leac va avea.SUCCES in continuoare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toti

 

 

Dupa cum va spuneamn urma sa imi iau un concediu. acum sunt in vacanta, sunt ok . dau filmul inapoi ca sa vad ce a fost in viata mea timp de 9 ani. am tot timpul la dispozitie. si sper sa iau decizia la intoarcere.

 

nu am acces la internet unde ma aflu acum si nu v-am putut raspunde dar multumesc pentru mesajele voastre

 

 

 

Geo

 

geo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Resalut tuturor.

 

Sunt din nou acasa si vreau sa va spun ca mi-am luat decizia. Am derulat toate amintirile pe care le am cu ea si pot sa va spun ca sunt dezgustat total de ceea ce am trait impreuna cu ea, toate fazele peste care am trecut cu vederea si le-am inghitit. Acum imi pare rau ca am indurat atata timp situatia in care ma aflam. Credeam ca merita. Insa acum perdeaua care imi acoperea ochii s-a dat la o parte si toata dragostea pe care am avut-o pentru ea s-a transformat intr-un imens dispret.

 

Voi merge din nou in romania peste vre-o doua saptamani ca sa introduc divortul. Acolo dureaza mult mai putin timp si eu acum vreau sa scap cat mai repede e ea pentru ca nu mai suport sa stiu ca sunt legat de ea.

 

Pentru moment nu simt nevoia sa imi refac viata, poate ca sufletul meu cere liniste o perioada de timp. Nu pot sa stiu cat va dura, dar vreau din toata inima sa recupar timpul pierdut din toate punctele de vedere.

 

geo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...