Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori....(14)


Recommended Posts

Buna fetelor! Hai ca ma alaturai voua la invitatia lui Iepumic. Profesie: inginer deci se potriveste. Stare civila: casatorita cu una bucata inginer si produs una bucata copil frumos de sex feminin ce a implinit pe 2 octombrie 3 ani. Deplasata din familie pentru 3 ani in Irlanda de Nord UK cu probleme de serviciu. Stare sufleteasca: suferinda dupa cele doua iubiri ale mele care imi lipsesc asa de mult. Meteo NI: ploua (nu ca ar fi vreodata altfel!) Ultimul eveniment: noaptea trecuta Halloween si a fost super! Pasouni: a despica firul in patru si a gasi solutii atunci cand nimeni nu mai gaseste nici una. Va pup fetele si merci de invitatie Iepumic!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ziua buna fetele, pe unde sunteti? tuinea, bine ai venit, sa-ti traiasca fetita si sa fiti sanatosi cu totii!!!trebuie sa-ti fie tare greu departe de familia ta! Kati, cum va merge? Krisztinuza a aflat? sotul tau cum e sufleteste? Miki, voi sunteti acasa? mai bine celui mic? Ai mei s-au trezit azi dimineata la 6, asa ca Luca s-a culcat pe la 12, dar Marc e nerusinat de obosit si am fi vrut sa plecam cu ei la chirmez la 14...na ca a reusit sa-l trezeasca si pe Luca...of ca rau e sa ai acasa si barbat, si copii (la noi e zi libera azi)...stres pur. va pupicesc si va doresc o zi buna! Ioana, nazdravanul tau ce mai face? Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumes frumos pentru primire! Pentru tusea urata la copil poti sa faci baie cu bete de marar care ajuta la desfundaea cailor respiratorii, pe piept pentru a ajuta mucozitatile sa iasa ma bine terci de mamaliga cu spirt si pus pe piept in multe tifoane dar il incerci intai pe obrazul tau sa-l poti suporta. Se bea ceai de tei care este calmant cu busuioc si cu cateva picaturi de tinctura de propolis. Daca nici atunci nu se linisteste fa asa cum imi facea mie bunica si a mers si pentru fiica-mea: ceapa pusa la cuptor si cateva lingurite de suc de ceapa chiar si indulcit si terci de mamaliga cu zahar si cu mult unt (ii spuneam lapte de boulet). Eu eram mai mult orientata catre partea naturista ca si cu medicamentele astea nici nu mai stii ce sa le dai copiilor. Mult succes si sanatate la puiut! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci Tuinea...si eu sunt o naturista, si i-am pus deja varza, mamaliga pe piept, o sa-i fac cateva inhalatii cu ceai, ca ieri la doct i-a facut o inhalatie, de a plans asa de mult saracul ca a adormit. Nu mai suporta nici sirop sa-i dau. Marar nu am acum de unde saiau, ca e tot orasul inchis, e sarbatorea mortilor pe aici, dar trebuie sa mai am pe afar ceva prin ghivece. Sper sa fac ceva si sa nu-l mai vad asa ca sufera. va pup miki-mami de trei muschetari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am realizat ca nu esti in Romania! Acolo totul se gaseste mai prin vecini, mai pe la piata! Mii de scuze! Poti sa-i faci chestia cu ceapa la cuptor si aia calmeaza tusea. Eu mi-am facut chiar acum vreo trei saptamani ca ma inebunise tusea de Irlanda. Am facut sucul cu miere ca sa-l iau mai repede. Multa sanatate! Curaj, stiu ca nu etse nimic mai rau pe lume decat sa-ti fie puiul bolnav! Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, bine ai venit. Noi ne-am mai intersectat la un subiect, eu stau putin mai bine, doar cu sotul departe si sincer dupa prima perioada de 13 saptamani fara amandoi am facut tot posibilul sa nu mai stau departe de ea prea mult. Ca 1-2 saptamani este ok, dar mai mult nu, asa ca ma chinui cu ea singura acum. Mai este pe aici un subiect care se numeste Targoviste, eu mai scriu pe acolo ca sunt din Moreni. Miki, sanatate piticului. Anca, ai si tu dreptate e greu si asa, dar e bine ca ai cu cine te mandri [;)]. Katik, condoleante. Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki, si noi am avut tusea asta urata,(eu ziceam ca tusesc ca un caine) da si eu tot ambroxol le-am dat. da stii ce? vad ca dr nostru le-a cam dat catorva vecine de-ale mele reteta si au putut sa isi ia de la farmacie inhalationsgerät, si nu imprumutat, ci de tot...si as vrea si eu, dar cred ca da numai in cazuri de bronsite mai dese...vad ca aici cam fac copii inhalatii, eu nu am facut cu ai mei, dar altii zic ca numai asta ii ajuta. ceaiul de ceapa, da e bun la tuse, dar sa vrea micutul sa bea ca alor mei n-as putea sa le dau nici cu forta. sare calda pe piept e buna la tuse, incalzeste sarea si pune-o intr-un ciorap sau saculet si apoi pe piept. sanatate multa! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna inginerele! Mai intru si eu din cand in cand pe forum ca la servici unitatea e la reparat de vreo 2 saptamani (nu se oboseste nimeni sa rezolve problemela mai repede mai ales ca pentru fiecare interventie sau bani e necesara deplasarea la Constanta ( de exemplu chiar daca trebuie inlocuit un bec trebuie apelat serviciul de achizitii din Constanta ca asa e la bugetari sau ma rog semibugetari cum suntem noi.Acasa nu prea am avut acces la calculator pentru ca am avut probleme cu netul sau nu avut loc de sotul meu asa ca intru si eu cand pot pe forum . Hcclara, metoda cu sarea pe piept am folosit-o si eu de cate ori fiica mea avea accese de tuse si intradevar a avut efect.Cateodata mai foloseam si aparatul salin . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2"]poze1[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/smolei_2004/"]poze munte 2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, bine-ai venit la noi!!!!!!!! Ma bucur ca mi-ai acceptat invitatia, o sa-ti placa pe aici, sunt sigura. Ce specializare inginereasca ai??? da-ne mai multe detalii sa te treaca fetele in listuta. Sa-ti traiasca fata!!! Doamne, nu stiu cum rezistati si tu si Oti departe de casa, printre straini! Tot e bine ca sunteti amandoua in aceeasi situatie ca va puteti incuraja reciproc. CHiar am auzit azi dimineata ca Germania si-a deschis portile pentru ingineri din Europa de Est....dar ce sa fac acolo daca sotul ar trebui sa fie somer?? Eu una.....prefer aici acasa, cu toata nebunia, nesimtirea si lucrurile care merg prost dar cu toti prietenii (si asa putini) langa mine. Fetelor, dar de linusa ce mai stiti????????????????????? aurora, ce bine ca mai dai un semn de viata! Iepumic [iepu] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=61c2re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...