Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori....(14)


Recommended Posts

Neata, inginere! Azi fac eu cafeluta? [cafea][cafea] Din pacate, n-am apa la birou [:(] si trebuie sa mai astept. Oti, nu intra in panica! katik, te-ai mai odihnit? Eu de 2 seri ma culc la 22.30.......si parca incep sa ma trezesc si eu mai odihnita....insa este foarte cald in casa, ma trezesc fleasca, sotul nu vrea sa doarma cu usa deschisa spre hol....si pana dimineata se face o caldura si un aer inchis in dormitor..... Ieri mi-am cautat pastile Gerovital H3 pentru durerile de spate si nu am gasit, poate mai caut astazi la o alta farmacie. va pupicesc, sa fiti cuminti! Iepumic [iepu] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=61c2re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare zboara timpul asta ceva de groaza. anca mie imi prinde tare bine o cafea desi azi noapte andra s-a trezit doar de 3 ori, dar alex a vrut sa ne jucam de la 6.30. eu te inteleg cu firma ca si noi suntem in aceeasi situatie. am zis sa incercam 1-2 ani si daca nu merge o lasam balta. e greu sa renunti mai ales ca avem contracte semnate. castigam mai mult, dar muncim mai mult. nu am renuntat nici la primul job asa ca stam tare putin impreuna si ce e mai importamt satm tare putin cu copiii. intr-un fel asi vrea sa renuntam dar ne e greu. si munca asta e ca un drog. eu am vorbit cu bona sa vina doar dimineata ca sa stau eu cu pustii mai mult caci nu am incotro dar nu prea ma descurc. e bine totusi ca stau acasa si lucrez si nu merg la birou. daca ma uit in urma vad ca am facut multe dar sincer cel mai tare ma bucur ca am 2 copii. eu pe alex l-am facut la 26 de ani. asi fi vrut ca andra sa vina mai repede dar mi-a fost greu sa renunt la munca. e bine ca ai inceput sa te mai odihnesti putin. te pup kati deci doar ne faci pofta? pana una alta am facut crema de zahar ars. mi-am luat si ceva foi de placinta dar nu are cine sa curete merele. poate ai timp azi sa ne dai reteta. cu dormitul dimineata eu nu am nici o sansa. daca nu ma trezesc alex nu merge la gradi, apoi trece somnul si ma apuc de lucru. sper la un pui de somn pe la ora 14 dar andra nu e de acors si uite asa vine seara si eu sunt franta. astept sa cresca strumfita mea si nu ma mai plang. acum fug sa bat cateva snitele pt alexucu caci ii plac calde. mi-a lasa bona cartofii curatiti pt piure. pupici tuturor nico, mami de [zana]Andra 09.08.2007 si [bonjovi]Alex 21.07.2003 [url="http://www.flickr.com/photos/9282960@N06/"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetele, in sfarsit ajung si eu putin pe forum! azi dimineata ma dusei sa imi fac analizele, dintr-o mana n-a venit nici o picatura, atunci s-a dus asistenta dupa colega ei, a venit aia, si m-a strans cu cureaua asa tare de am simtit ca mi se face rau pana n-a bagat acul, cand a mai inceput sa vina si putin sange am mai apucat numai sa zic "mi rau" , am ametit dintr-odata, parca totul s-a invartit cu mine, cred ca mi-a scazut tensiunea ft mult ca n-am mai fost buna de nimica, m-au asezat pe pat intinsa, mi-au ridicat picioarele, a mai venit inca o asistenta, una imi lua tensiunea, alta imi tinea picioarele, alta fugea dupa un pahar cu apa...intr-un final mi-am revenit, a venit si dr sa vada ce e cu mine, in sfarsit au reusit pana la urma incet-incet sa umple vreo 3 siringi, dar cu chiu cu vai. maine sun sa vad de rezultat. apoi am venit acasa, am luat micul dejun si am baut o cafea...am fost cu Luca pana in oras de i-am cumparat cizme lui Marc, dupa-masa am dormit, nu m-am simtit azi prea in apele mele... va pup si mai vb maine... Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia, ai grija de tine. poate te odihnesti bine la noapte. nico, n-am vrut sa va fac pofta dar chiar n-am apucat. am copii atomici, ce sa fac si parca s-au inteles sa ma termine zilele astea. nici acu nu va scriu reteta ca cred ca krisztina a pus mina pe caietul cu retete ca nu il mai gasesc la locul lui. pune mina pe tot ce este hirtie, caiet ca trebuie sa scrie si sa deseneze "lucruri importante"[:D][:D][:D] o sa caut aici pe forum ca de aici o am de la una din timisorence poate o gasesc. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a fost scrisa de danitin: Prajitura cu mere 3 oua se bat usor cu 2-3 linguri de zahar, cu telul sau furculita, timp de 2-3 minute, nu e nevoie de mixer. Se adauga 1 pahar (200 g) de iaurt simplu (sau sana, kefir, lapte batut), se amesteca bine. Se rade pe razatoarea mica coaja unei lamii, se stoarce sucul din lamiie, se adauga in compozitie coaja maruntita si sucul. Intr-un alt vas se amesteca 1,5-2 pahare faina (200-250 g) si o lingurita de bicarbonat de sodiu sau praf de copt. Se curata de seminte si codite vreo 500-600 g mere. Se taie merele bucati mai mari. Se amesteca bine toate trei compozitii. Merele trebuie sa fie predominante, aluatul abia sa le cuprinda.Se toarna aluatul intr-o tava ca pentru friptura, in care se asterne in prealabil hirtie de copt unsa cu un pic de ulei sau unt. Se niveleaza cu lingura si se baga in cuptorul preincalzit, se coace mai intii la foc mare vreo 10 minute, dupa aia la foc moderat pina se rumeneste (cam inca 20-30 minute). Sursa: DC Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza trupa!!!! trezireeeeaaaaa![aerob][aerob][aerob][aerob] apoi cafea(sau invers[:D]). am dormit si eu azi-noapte, am avut o singura pauza la 3 si apoi la 6.45 trezirea de tot. s-a trezit si robi evident la 7, a mai mincat o tura si acum, la 8.23 s-a trezit din nou si l-am culcat la loc ca e intuneric si urit, ce sa facem asa de dimineata, plus ca era somnosors rau. ma apuc de calcat ca nu mai are d-l sotz camasi[bang], tare n-am chef dar poate o sa calc numai una, pe miine, apoi vine we[cool] sa aveti o zi buna! astept sa va treziti! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de o saptamina ma lupt cu o criza de fiere,deabia de ieri am mai imbucat ceva de regim si incerc sa ma pun pe picioare.Se pare ca durerile de stomac tot de acolo veneau,eu am si o gastrita veche si s-au adunat toate.Andrei e bolnav,cu febra,ieri mi-a vomat de citeva ori,offf m-am saturat de boala.Inca n-am trecut pe antibiotic,astept sa vad daca se imbunatateste situatia azi. Sanatate multa la puiuti si voua.[pup] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...trezit si savurat deja cafelutza! Kati, saru-mana pt reteta, mi-am salvat-o , cred ca trebuie sa fie tare buna, eu credeam ca e cu mere rase, m-am mirat ca e si iaurt in ea. Al meu Luca obisnuieste sa se trezeasca dimineata pe la 4 si are chef nu stiu de ce, numai sa doarma nu.Marc a dormit in camera lui toata noaptea, si la 7.20 ne-a dat desteptarea. eu ma pun sa aspir si apoi poate plec cu Luca la bisericuta aici in apropiere se intalnesc mame cu copii sub 3 ani, cu Marc am facut asta pete 1 an si i-a placut, a invatat si el cuvinte din cantecele, s-a jucat cu copii, de asta cred ca nu i-a fost greu deloc la gradi... se mai socializeaza si copii si devin independenti. Si la noi e timp urat afara, innorat. Nu am gasit locuri libere pt weekendul viitor la nici un hotel, e cam tot ocupat, mai ales ca e si vacanta saptamana viitoare...asa ca, vom face numai o excursie de dimineata pana seara, dca vremea ne permite si nu ploua. Kati, cum merge innotul (unde faceti, in Dacia? am auzit ca e fain acolo), dansul, engleza? ce mai povesteste Krisztinuta? Ioana, voi ce mai faceti? pupici si o zi buna tuturor! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, multa sanatate si tie si lui Andrei... ma gandeam ieri la tine, fiindca vorbeam cu o vecina si o intrebam de scoala, si al ei merge acum in cls I, si mi-a zis ca primele 2 saptamani a fost groaznic, pana s-a obisnuit copilul, deci asa le merge tuturor...al meu Marc imi zice ca abia astepata scoala...he he eu i-am zis acolo nu te mai duci tu sa te joci, acolo trebuie sa inveti, dar e mic si nu intelege. [pup] si sa va faceti bine! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...