Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-a luat mult sa treceti peste o despartire?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns
de obicei ma indragostesc repede(de persoana potrivita) si daca ne despartim suferinta trece tot la fel de repede, dar durerea e atat de intensa incat imi vine sa-mi smulg inima din piept, desi imi spun ca mai sunt si altii la momentul respectiv nu-mi pot efectiv imagina ce rost mai are viata mea.Asta e, caracterul nu mi-l pot schimba cat as incerca eu sa privesc obiectiv situatia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
aseara am vazut filmul Amantul pe PROCinema.... si cand am vazut topicul m-am gandit sa intru sa va impartasesc si voua.... Da! mi-a fost foarte greu si mi-a luat f. mult timp..... intre timp am cunoscut pe cineva, apoi pe altcineva cu care m-am casatorit, si sa nu ma intelegeti gresit am tot ce imi doresc in aceasta relatie.... dar... sunt momente in care ma gandesc la El.... ma intreb cum ar fi fost... iar dupa filmul de aseara am plans.... gandindu-ma la noi, cei de acum 6 ani.... Deni mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Da. Adica inca nu mi-am revenit. Dupa o relatie de 17 ani poate e explicabil. Mai ales cand n-am inteles cum fostul meu a reusit sa se cupleze cu o tipa cu un an mai mare ca el, cu un copil, taranca, mai urata ca mine, pe care el insusi o numea "o vaca linistita". Probabil ca as fi reusit sa inteleg mai usor daca ar fi avut ceva in plus fata de mine! Daniella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mie mi-a luat vreo 2 ani sa trec peste prima dragoste... nu spun prima relatie, ca a fost un simulacru de relatie, de fapt. Si mi-a luat, probabil, asa mult pentru ca il tot vedeam...cind aparea, cind disparea, si daca n-as fi pus eu piciorul in prag asa am fi tinut-o si in ziua de azi. 2 ani am tot comparat toti oamenii cu el si nu iesea nici macar unul bine din balanta asta. Dupa ceva timp am realizat ca, de fapt, ii compar cu visele mele, si cu iluzia a ceea ce imi imaginam ca e el. Nu cu adevaratul exemplar. "The real thing" se imbata ca un porc la toate carciumile... si urmarea avid tot ce purta fusta. Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...