Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-a luat mult sa treceti peste o despartire?


Recommended Posts

ei, culmea, deloc! am stat impreuna 5 ani, urma sa ne casatorim in acel an si... scartaia tare de tot relatia! Asa ca am ciocnit un pahar de sampanie si ne-am despartit! Si ma gandeam cu groaza ca o sa sufar! N-am suferit nici o secunda! Poate fiindca suferisem destul inainte!! dar, dupa ce am hotarat ca ne vom desparti, m-a ajutat foarte mult sa ma gandesc la ce voi face "cand voi fi libera" (fara angajamente personale)?!! Si, cum m-am mutat, mi-am luat carti si o luna nu mi-a mai trebuit nimic! Inca ceva: am anuntat toti prietenii despre despartire si le-am interzis sa-mi vb. despre el sau sa-i dea info despre mine! Si, a mers! fii bun, daruieste, intelege...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Acum imi dau seama ca, daca iti pregatesti mintea, poti sa nu suferi deloc! Trebuie sa te gandesti la alte lucruri placute, sa-ti stergi orice amintire despre el, momente, situatii si va fi extrem de usor! Sa cunosti oameni noi, sa faci lucruri inedite, sa fii tot timpul in priza! Iar, cand iti vei aminti de fostul, aminteste-ti cat ai suferit! Si-ti va trece !!!! pup fii bun, daruieste, intelege...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o poveste destul de frumoasa parerea mea ne-am intalnit prima data intr-o tabara el dintr-un capat al tarii eu din altul iubire mare scrisori, telefoane vizite reciproce, suferinte de adolescenti, pana la urma distanta normal ca si-a spus cuvantul eram doar niste copii totusi! Dupa 7 ani (timp in care nu am stiut nimic unul de altul) ne-am intalnit amandoi in capitala dintr-o tampenie ... am avut o relatie frumoasa timp de mai bine de doi ani, aveam impresia ca asa a fost sa fie , nu-mi venea sa cred ca ne-am intalnit o relatie reusita toata lumea ne spunea ca ne potrivim etc. In final distanta si-a spus din nou cuvantul eu am terminat facultatea si a trebuit sa plec din Buc. el avea un loc de munca stabil! Ultimele luni din relatie au fost un cosmar pentru mine...mi-a fost greu sa accept ca renunta asa usor! Ideea e ca nu stia ce vrea pana la urma, l-am ajutat eu si i-am spus ca nu vom mai vorbi niciodata, am crezut ca o sa fac o criza ca o sa mor ...de unde m-am simtit eliberata si la cateva luni m-am casatorit cu sotul meu! El ma tot suna si ma dadea peste cap cel mai bine e sa pui piciorul in prag si sa mergi mai departe! Decat o groaza fara de sfarsit mai bine un sfarsit cu groaza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Nu.a fost mai greu pana m-am hotarat sa ma despart de el.Dar in momentul in care am zis "pana aici a fost" am trecut mai departe fara sa ma mai gandesc si am fost/sunt si acum fericita ca am facut-o. Practic in ceea ce ma priveste am fost despartiti cu mult timp inainte de a o face faptic,chiar daca inca mai traiam in aceeasi casa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca neaparat treci peste, sau daca o parte din tine ramane prinsa in momentul ala, poate incarcand inca sa inteleaga, sa mai schimbe ceva, sa mai traga de timp.... s-a intamplat de multisor, viata a mers in continuare, eu am mers in continuare, chiar si fara johnnie walker, dar inca nu m-am lamurit cu exactitate asupra acestui fapt..... Deea si bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pai au trecut aproape 3 ani si... nu mai e la fel de greu ca in prima zi, dar nici mult mai bine. Eu nu cred ca atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva iti trece vreodata de tot. O bucata din suflet se rupe si ramane un gol. Rana aia doare si iti aminteste tot timpul... Sau poate sunt eu anormal. Amu dreptu-i ca intre timp nici nu a aparut altcineva si nici nu va avea posibilitatea sa apara vreodata (din motive obiective), poate si asta ma tine pe fundul gropii. Life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
quote:
Originally posted by ymcar
Pai au trecut aproape 3 ani si... nu mai e la fel de greu ca in prima zi, dar nici mult mai bine. Eu nu cred ca atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva iti trece vreodata de tot. O bucata din suflet se rupe si ramane un gol. Rana aia doare si iti aminteste tot timpul... Sau poate sunt eu anormal. Amu dreptu-i ca intre timp nici nu a aparut altcineva si nici nu va avea posibilitatea sa apara vreodata (din motive obiective), poate si asta ma tine pe fundul gropii. Life stinks
de ce spui ca nu poate aparea nimeni?? [url="http://community.webshots.com/user/ana_maria222"]Pozeeee[/url] [url="http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=552156140&security=lfYVqr"]Mancarica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...