Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Si totusi...viata nu e cum o credeam...


Recommended Posts

Draga Alexmona,

 

Vai, ce ma bucur ca ai facut o schimbare...imi salta inima de bucurie pentru tine si..iti tin pumnii draga mea...fii tare..stiu ca depui un efort de rasturnat munti...tine-te bine.

 

Al meu, parca, parca incepe sa reactioneze...ieri nu l-am sunat deloc la servici si spre seara ma suna el, vroiam tare mult sa vorbesc cu el, dar l-am lasat sa sune, abia dupa ce a sunat a treia oara, am raspuns. Hm, parca nu mai era asa grabit si iritat ca vorbeshte cu mine, m-a intrebat ce-am facut ziua, i-am zis ca ma grabesc si ca vorbim altadata...

 

Alexmona, Cicin, credeti-ma, sunt un om prea bun la suflet uneori si imi place sa fiu asa, that's the real me,nu-mi place sa jignesc, nu-mi place sa incomodez, dar cind vad ca sunt calcata in picioare pentru asta, m-apuca dracii si-atunci imi schimb atitudinea si culmea e ca...nu trece mult timp si apar efectele, sunt apreciata. Acum nu mai inconjor sa-i spun ce nu-mi place la el, e-o zic direct, in ideea ca sa inteleaga ca nu ma sperie, ba dimpotriva m-ar putea avantaja, un eventual divortz sau separare. Acelashi lucru il arat si prin gesturi,uneori limbajul corpului face mai multe decit un discurs intreg.Uneori e mai eficient sa nu spui nimic si sa inspiri muuulta incredere in sine.

 

Alexmona...doar eu stiu prin ce chinuri trec...dar nu arat nici macar sa ma omori si observ ca l-am uimit un pic...si un pic pentru mine acum e de ajuns, cel putin volanul incepe sa se mishte in directia opusa.

Cred ca si tu faci progrese...el este indignat...pai asta e doar inceputul...ehehe...lasa-l ca va vedea el. Si sa stii ca si eu daca ash vedea-o pe pocitura aia, i-ash smulge parul de pe cap, scorpia!

 

Sa-ti mai spun...mai fac intoarceri in timp sa-mi aduc aminte primele intilniri, ce i-a placut la mine, cu ce l-am fermecat, ce atitudine aveam, ce stare de spirit ii insuflam...asta ma ajuta sa-mi revin...bineinteles ca oamenii se schimba de-a lungul timpului, insa sa stii ca noi avem ashii cei mai multi in mana, noi ii cunoashtem de mai mult timp, le stim slabiciunile, durerile, modul de a gindi, trebuie doar sa ne folosim de ceea ce avem si sa renuntam la sentimentele astea de dezamagire, tradare, disperare, care nu fac decit sa ne intunece ratiunea.

 

A...si inca ceva...ca sa-ti durerea mai mica, nu-i asculta vocea, nu-l privi in ochi(asta pentru viitor)...e cea mai buna modalitate de a rupe efectul lui asupra ta... la mine merge de minune.

 

Te pup si mai scrie, eu cred ca voi face o calatorie in New York pentru 2 zile.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga FLEUR ,

sper sa fii bine si sa se rezolve problemele.

deocamdata eu nu mai stiu mare lucru despre al meu sot.

Tare mi-as dori ca toate problemele sa dispara , dar din pacate ele inca exista si ma lupt din rasputeri cu ele.

Cicina , te inteleg cand spui ca viata aici te-a schimbat .Te schimba alte mentalitati si alt tip de civilizatie .E foarte frumos in aceasta tara , dar mie , sincer mi-e tare dor de ACASA.Acolo e ce am mai bun , fiul meu , parintii , prietenii si de ce sa nu recunosc iubirea ...cel putin din partea mea e inca iubire.

Vreau sa mai vorbim ...imi face tare bine si-ti multumesc.

Va multumesc tuturor celor care imi scrieti.

Va pup

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost o perioada, la inceput,(poate numai cine a trait poate sa stie)cand abia asteptam sa vin acasa, si atunci cand aterizam pe aeroport, parca aveam fluturasi in stomac si primul lucru care l-as fi facut,daca eram singura sa pup pamantul unde m-am nascut. Am vrut de doua ori sa ma reintorc definitiv, mi-am luat gandul.

Traiti-va viata fetelor ca e scurta.Iubirea neimpartita e umilitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexmona...fii tare...noi suntem linga tine.

 

Cicina,

 

Ai dreptate, societatea in care traim e bolnava, nu mai mai sunt pretuite valorile morale de altadata.Sunt putini oameni deosebiti iar acelor ce sunt le vine foarte greu sa supravietuiasca printre ceilalti.

Si mie mi-a fost dor de casa foarte mult, pina m-am intors prima oara...acum imi este dor doar de mama, tata, si rude, in rest...nimic.

Parerea mea e ca esti un om fericit ca nu te-ai casatorit cu acel el de altadata care acum e un dobitoc, sau , poate a vrut doar sa te impresioneze, nefiind adevarata povestea cu balerinele.

Am fost si eu in Italia, Venezzia, Mestre. E foarte frumos, curat si daca ai noroc sa intilnesti persoane deosebite de origine italiana, atunci te ajuta cum pot ei sa te descurci.Ai cunostinte de acolo?

Simt o tristeze adinca in vorbele tale, cred ca sunt mai multe adunate acolo, in sufletzelul tau. Asa suntem noi, femeile, traim mai mult cu inima, suntem mai mult suflet decit trup.Ai grija de tine si nu uita ca totul depinde de modul nostru de a gindi, de a vedea lucrurile. Iluzia si adevarul merg mana-n mana si ne afecteaza in mod egal.

Va pup pe amandoua!!![flo][flo][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele ,

se pare ca incep sa se vada rezultatele...

Merge foarte des la parintii mei si la abietelul nostru ...le spune ca ii este dor de noi...

Asta , zic eu ca e bine.

Sper sa se rezolve problemele.Deocamdata mai stau in Italia cu prietenii mei .ma ajuta mult .

Sunt tare draguti , dragii de ei.

Fleur , cum iti mai merge???

Sper din tot sufletul sa fie bine.

Cicina , m-as bucura sa tinem legatura .Simt multa intelepciune la tine.

Va pup

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, eu sant acum in Italia pentru ca stau se 3 ani cu o persoana speciala, e italian, in sfarsit mi-am gasit jumatatea, cu care am un raport excelent. Santem amanti, amici , frati, vorbim foarte mult despre absolut orice.E foarte greu sa gasesti astfel de persoana. Nu ca nu certam si noi, dar din nimicuri, avem de gand sa imbatranim impreuna.Ceva ne lipseste, un copil.De aceea am intrat pe acest forum, pentru a incerca ultima tentativa.

Fleur, tu cum mai esti cu el? Stau si ma gandesc la o chestie.Si tu si Alex va iubiti sotii.Eu am suferit din dragoste(poate ca asa e dat de la D ca femeia sa sufere)dar pot sa-ti spun ca acum, cu cel care stau e o altfel de iubire, poate mai profunda pentru ca am invatat sa na cunoastem incetul cu incetul si nu putem sta prea mult departe unul de altul.Discutand cu el despre voi, mi-a spus ca barbatul nu intotdeauna are curajul sa infrunte astfel de situatuii ca a voastra, si alege mai totdeauna calea gresita.

Dar nu e nimic pierdut, orice sut e un pas inainte.

Alex, cum putem lua legatura, trimite-mi un e-mail.

Eu luna asta decid cand vom merge acasa la ai mei, mi-ar face chiar placere sa ne intilnim.

Capu' sus fetele, "fatevi valere".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexmona, tine-te bine,

 

Sa stii ca vor fi momente in care, vazind ca te comporti altfel, va intinde si mai tare situatia si respectiv nervii tai, ca doar nu e prost si nu scapa din vedere varianta ca faci vreo shmekerie. Asa a fost prima reactie al sotului cind am inceput sa actionez, dar m-am tzinut.

 

Cicina...ma bucur foarte mult pentru tine...oare un astfel de om nu merita toata asteptatarile si suferinta de pina acum.

 

Sa va ajute Dumnezeu sa aveti copii!!!!!!!![flo][flo][flo]

 

Fetelor, mi-am atins sotul si parca, parca se vad shanse pentru un nou inceput, dar nu stiu daca il voi putea ierta. Ma gindesc de multe ori ca daca a facut-o pina acum, nu va ezita s-o faca si altadata si nu-l mai pot privi cu aceeashi ochi. Imi imaginez mereu ca m-a schimbat cu o curva si ...poate sunt prea orgolioasa...mi-e scirba de el si nu ma cred in stare sa-l iert. M-a tradat in cel mai greu moment si din ce in ce mai des ma gindesc la divort.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, mai da-i o sansa. Si nu te mai gandi la aceea, nu merita sa-ti incarci mintea cu "lucruri inutile", poate ca si sotului i-a facut bine lectia, dar cum barbatii sant orgoliosi nu vor recunoaste niciodata.Incearca sa uiti pentru moment, vezi cum se comporta el, si daca mai calca in strachini, PA.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexmona iti multumesc mult pentru sfaturi si incurajari.Imi pare rau ca si tu treci printr-o situatie asemanatoare ca amea.As vrea sa stiu ce sfat bun sa-ti pot da ,ca sa te pot ajuta dar nu cred ca sunt eu cea mai in masura la capitolu asta.Dar iti pot spune ceea ce imi spun si mie zilnic:ca cea mai mare bucurie si realizare este copilu iar tu trebuie sa fii sanatoasa ca sa-l poti creste mare si sai oferi zilnic zimbetul tau (sa nu vada ca esti trista)sa va jucati impreuna sa mergeti la plimbare. Sa incerci sa te bucuri de orice lucru mic din viata ta.

Sa ai grija de tine si de baietelul tau si sper sa ca infinal o sa fie bine.Pina atunci insa multa radare si nervi de otel dar sa nu te sacrifici pina la nesfirsit,meriti sa fii fericita,iubita, o viata avem si trebuie sa ne bucuram de a.te pupic('[pup]')

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...