Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Perle d`ale socrilor (3)


Recommended Posts

Eu cu soacra nu ma cert pentru simplul motiv ca nu prea ne vedem.

Pe singura ei nepoata (copilul are aproape 3 ani jumate) a vazut-o de 2 ori:la o luna si la 1 an jumate.Cica nu poate sa-si lase animalele singure.Precizez ca are ditamai viloiu si personal aferent,dar face pe taranca.Se pare ca este o noua moda printre cei bogati,trecuti de o anumita varsta.

N-a venit la nunta noastra ,nici la botezul copilului pentru ca parintii mei sunt doar profesori.Alta precizare:si ea a fost profesoara,dar a renuntat ca sa stea acasa sa aiba grija de animale.

Ultima isprava:ne-am hotarat sa luam copilul sa plecam noi in vizita (aveam o saptamana de concediu).Am anuntat vizita cu vreo 2 saptamani inainte.S-a declansat nebunia:pleaca si ea o singura data pe an la cumparaturi in Dubai,si tocmai acum ne-am gasit sa venim?Ce-o sa zica lumea?

Pentru asa ceva isi lasa animalele singure,pentru nepoata nu .

Cum o trece prin Bucuresti (si trece se pare macar de 3 ori pe an) fara sa-si vada nepoata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Soacra mea e femeie de treaba, am mai spus-o, dar tocmai m-a scos din sarite cu o "presupunere" de-a ei si anume:

fetita mea de 3 ani jumate a facut Herpangina o boala virotica nasoala cu febra mare, varsaturi si rosu in gat cu afte. Si soacra mea insista (dar insista frate, de ma face sa o iau razna) ca de-aia a facut fata febra mare si rosu in gat, ca am dus-o la Mac cu o zi inainte si sigur a baut ea acolo suc rece!

 

Degeaba i-am explicat eu cu toate argumentele posibile (inclusiv poze de pe net cu un gat inrosit si cu ulceratii) ca nu faci febra aproape 40 de la un suc rece, si in cateva ore, degeaba!!! O tine pe-a ei...

 

Se uita la mine nevinovata si zice: e tare rece sucul ala, of of!!!

 

UUfff!

 

Dara si Darisor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o perluta:

in timp ce era sub supravegherea lor am gasit-o pe fiicamea molfaind un chistoc de tigara...cand am intrebat-o pe soacra de ce lasa fata sa mestece chistocul ala stiti ce mi-a raspuns:"ca poate fata simte nevoia de nicotina!!!!" la un an si 5 luni????????[bang][bruta]

 

jo [hippi] si alexandra [testoasa]

 

***************

"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, dar daca la 1 an si 5 luni ii da sa mestece tutun (sau nicotina, in fine) la 5 ani ii da hasis??????

In situatia data socrela mea ar fi vazut fata doar in poze!!!!!!!!!

Cum este posibil asa ceva????????? Si tu nu i-ai spus nimic???

Nu, ca faza asta mi se pare cea mai "tare".

Cand vezi atatia inconstienti parca te imbolnavesti si tu!

 

Carolyne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai asta am si facut...mi-am luat copilu' imediat de acolo.

din nefericire suntem vecini si inca nu avem gard intre proprietati.

totul a culminat cu o cearta i-a navalind peste mine si eu dand-o afara.

acum e liniste si pace. [:D]

ea vede fata de la distanta at. cand e prin curte cu mine. (poveste e la clubul nurorilor ca efectiv nu am mai rezistat!

 

mi-am adus aminte si de alte perle printre care:

eram la acte.eveniment important in viata noastra.cand tipa ne zicea "cetate blbla bla ei in casatorie pe cetateana xulescu?"...se aude socru-miu "ASA-O CHEAMA???SI EU NU AM STIUT!"

atunci a aflat.

dar 3 ani de zile pana mai acu 2 saptamani ei tot nu imi spuneau pe numele meu ci altfel.si le-am zis-o pana la ura verde in fata ca pe mine ma cheama altfel si daca nu imi vor spune pe numele meu eu nu le raspund!.

 

 

jo [hippi] si alexandra [testoasa]

 

***************

"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu soacra-mea nu m-am inteles niciodata,dar sint o fericita pentru ca locuim la 20jde mii de km distanta...

O perla de care imi aduc aminte: ii trimite fi-su poze cu asta mic(primele poze) si ii da tel dupa aia sa afle daca i-au placut.Raspunsul ei" ah,are nasul turtit"...am crezut ca pic jos,el care are cel mai perfect nasuc din lume.In fine,probabil din cauza asta pana acum(asta mic are un an jumate) nu am primit nici un capetzel de atza de la ea pentru unicul nepotzel..

 

id="purple">

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici[bibe](27 Nov 2004)

Christinel[copil]

New Zealand

Osama

 

Cine da din coate...departe ajunge...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mate, las-o sa vb. Ca am vazut pozele si trebuie sa recunosc ca are un nasuc absolut Perfect!!! Si absolut adorabil! Sa va traiasca Christinelul si sa fie sanatos!

 

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...