Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Perle d`ale socrilor (3)


Recommended Posts

Imi pare rau ca am descoperit abea astazi subiectul , ca e tare bun de "descarcat" Soacra mea ,fata de toata lumea ,afiseaza o fata de femeie de treaba , dar in realitate e o barfitoare si o scorpie...Am stat o perioada la ei (vreo 2 ani ) , la inceput totul a fost bine , dar apoi , nu stiu probabil s-a schimbat relatia ei cu sotu'(meu ) si bineinteles ca m-a gasit pe mine tap ispasitor.Mi-a spus-o de nenumarate ori ca are impresia ca se cearta cu el din cauza mea.Ultima faza care mi-a facut-o cat am stat la ea , s-a suparat ca l-am intrebat pe R. daca vrea ceai mi-a zis ceva e genul asta :"In primul rand ce-l intrebi tu daca vrea ceai , daca vroia ceai, R. imi spunea si ii faceam!"Atunci am inteles ca ea vede in mine o rivala care vrea sa-i ia ceva ce ii apartine...i-am spus sotului ca daca nici dupa asta nu vrea sa ne mutam , eu o sa ma mut singuta .Asa ca ne-am mutat.Dupa ce ne-am instalat ,am invitat parintii pe la noi si soacra-mea plangand , abea ajunsa la noi: "G. te rog frumos sa ai grija de el si sa nu-l certi! " Atunci am repezit-o , i-am spus ca nu cred ca m-a auzit vorbindu-i urat si daca n-o fac , n-o fac pt ca il respect , nu pt ca imi spune ea .Au mai fost multe alte discutii si m-a facut sa inteleg ca nu contez de fiecare data cand "ne invita" pe la ea "R. nu mai vii ma pe la mine ?" sau la masa "R. hai sa mananci , ca am facut X !"Am incercat sa-i deschid ochii sotului , dar el o tine una si buna ca asa vorbeste ea si ma intreaba daca am auzit-o vreodata spunand altfel.Ultima ,nu pot sa-i zic perla pt ca e prea nevinovat termenul ,erau pe la noi si venind vorba despre copii ( ne dorim de 3 ani , dar din toate investigatiile a reiesit ca , cauza ar fi oligoastenoteratospermia sotului )ea spune "Pai sa incerce R. cu alta fata sa vada daca respectiva ramane..." si apoi continua "si daca vrea sa-l tina , R. sa-l recunoasca" M-am blocat si imi pare atat de rau ca nu am fost mai pe faza sa-i dau o replica pe masura prostiei pe care a spus-o.Eram hotarata ca daca mai eschide cumva subiectul sa o intreb daca asta isi doreste pt noi.

Oricum mi-am schimbat atitudinea fata de ea , sunt mult mai rece...O las sa vorbeasca si eu iau o mina de parca nu ma intereseaza ce spune.Si stiti ce ? Functioneaza.Cum deschid gura sa spun ceva ea le spune celor din jur ( de regula socrul si R. )sa faca liniste.N-o mai pup eu atata in c... , consider ca e cazul s-o mai faca si ea ( ca s-o iert ).Mi-am promis sa fiu mai pe faza si la urmatoarea prostie pe care o debiteaza sa i-o intorc.

 

Va [pup]

 

Mary

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Doamne ce ma enerveaza si pe mine soacra-mea.

As umple si eu cateva pagini cu mizeriile ei, dar va zic numai una.

Facea sotul naveta Brasov-Rupea, cu trenul, 60 min pana la serviciu. Se scula la 4 dimineata sa ajunga si 'sarita' mi-a spus ca trebuie sa ma trezesc si eu sa-i incalzesc ceaiul ca nu se poate sa mearga nemancat la servici (ca el asa-i invatat).

Si inca una: "Cum adica copil! Daca va hotarati sa faceti copii, inainte trebuie sa ne intrebati pe noi. Poate noi nu suntem inca pregatiti![bang][bang]"

Aoleuuu am vrut sa ma descarc, si mai tare m-am enervat.

 

 

 

Mari & Bianca(18.07.2004)

 

Oamenii uita ce ai zis sau ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta.

 

http://community.webshots.com/user/viermisor100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by viermisor

Si inca una: "Cum adica copil! Daca va hotarati sa faceti copii, inainte trebuie sa ne intrebati pe noi. Poate noi nu suntem inca pregatiti![bang][bang]"


id="quote">id="quote">Deci,asta-i tare de tot,pe bune...[:-)))][:-)))][:-)))]FloriNoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

Eu nu stiu decit doua versuri de cintec de jale pentru soacre acre (pentru alea dulci, nu...)dar, in compensatie le poti repeta la nesfirsit:E cam asa....Strofa:[roker]Deee ceee ai pleecaaaat....Deee ceee ne-ai lasaaaaaaaat...BisRefren ( featuring sau backing vocals):[roker]Atit de tirziu? Dubi-du-bap[pk]Atit de tirziu?Dubi-du-bap[pk]...Hai, bis...Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


id="quote">id="quote">[:D]E tare buna cantarea de jale!![:D]Claudia si [copil] Alexandra ( 8 iunie 2004)--------------------------------------------Poate ca, pentru lume, tu esti o persoanaDar pentru anumite persoane tu esti toata lumea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

Eu nu stiu decit doua versuri de cintec de jale pentru soacre acre (pentru alea dulci, nu...)dar, in compensatie le poti repeta la nesfirsit:E cam asa....Strofa:[roker]Deee ceee ai pleecaaaat....Deee ceee ne-ai lasaaaaaaaat...BisRefren ( featuring sau backing vocals):[roker]Atit de tirziu? Dubi-du-bap[pk]Atit de tirziu?Dubi-du-bap[pk]...Hai, bis...Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Mersi Daniellaid="red">.Stiam io ca nu ma lasati la greu.O s-o repet bine sa nu incurc versurile.Dca nu gasesc pe nimeni de featuring, o sa bag un solo ca n-am incotro.[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]id="purple">id="Comic Sans MS">Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sã te inseli, decât sa fii pesimist si sã ai dreptateid="red">id="size1">id="Comic Sans MS">Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)id="Script MT Bold">id="size4">id="blue">Avem si POZE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mumyca,

 

si eu am de a face cu o "soacra de-adevaratelea" cam tot de 8 ani. Si in atia ani am ajuns eu la concluzia:

 

- NU ai cum sa o multumesti pe soacra. Oricat de multi saci o sa cari tu la tara, oricat de buna, draguta o sa fii cu ei, oricate cadouri le-ai face, oricat de frumos o sa te porti cu sotul/copilasul tau, o sa se poata MAI BINE, si FIUL LOR MERITA MAI MULT.

 

Asa ca dragelor eu am incetat sa fac cel mai mic efort de a fi cea buna-draguta-zambitoare.

Si soacra mea spune:

- Asa sunt eu, mama, nu pot sa nu spun adevarul: ce fusta urata ti-ai luat, eu nu as purta asa ceva, ce urat te-ai tuns, mie nu-mi place cum ati aranjat camera/casa, fata de masa e murdara....

Orice observatie va trece prin cap, n-a scapat-o!

 

Ei bine fetelor, da si-a gasit nasul: nu iert ABSOLUT nimic, imi spui tu una iti spun eu una si mai si!

 

- Nu va place fusta? Am obesrvat ca sunteti f "moderna", v-ati mai cumparat ceva in ultimii 30 de ani?

- Nici tunsoarea mea, o sa vin la dvs in cartier sa ma tund cu 30.000 cum va tundeti dvs, cum ati dat 150.000, si nu ati cerut banii inapoi?

Acum ii e si frica sa ramana singura cu mine, desi eu i le spun si de fata cu altcineva.

 

De revelion: eu am gatit pt toata lumea, masa mare, eu mai mult in picioare si pe la bucatarie, si ea gaseste sa se planga:

- Vai, papusa, asa mese faceam si eu in tinerete. mai trece un timp...vai papusa ...nu-s ce alta prostie.

- Stiti, pe mine ma cheama Cristina, asta daca de atatia ani nu ati observat, si va rog sa-mi spuneti asa de acum inainte!

Sa vedeti ce tacere de gheata s-a lasat, chiar si mama mea a zis ca-s cam dura!

Si daca zice ceva...cum parca dvs va placea adevarul, si eu oricum nu mint!

 

Asa ca draga mea, tu vezi-ti de familia ta, de copilas si de sot si nu incerca sa le intrii sotilor in voie ca oricum nu vei reusii asta niciodata.

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Ultima ,nu pot sa-i zic perla pt ca e prea nevinovat termenul ,erau pe la noi si venind vorba despre copii ( ne dorim de 3 ani , dar din toate investigatiile a reiesit ca , cauza ar fi oligoastenoteratospermia sotului )ea spune "Pai sa incerce R. cu alta fata sa vada daca respectiva ramane..." si apoi continua "si daca vrea sa-l tina , R. sa-l recunoasca"
id="quote">id="quote">

 

[:0] [:0] [:0] [:0] [:0] [:0] [:0][:0] [:0] [:0]

 

SUNT INGROZITAAAA !!!!id="Comic Sans MS">id="size1">

 

[:0] [:0] [:0] [:0] [:0] [:0] [:0] [:0]

 

Catrinel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...