Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cea mai importanta calitate a unei neveste


Recommended Posts

Am citit cu interes subiectul despre "cel mai mare defect al unei neveste" - as fi curioasa care e cea mai importanta calitate, dupa parerea voastra. E important sa fie frumoasa? Sa fie desteapta? Sa fie gospodina? Sa fie buna la pat? Sa gateasca bine sau sa flateze bine orgoliul masculin? Este adevarat ca fetele bune ajung in rai, fetele rele unde vor ele? Este mai relevant [vampa] sau [curat]? [url="http://spaces.msn.com/elisse4u/"]Elise[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sint sigura ca majoritatea raspunsurilor vor fi...

"sa le imbinam pe unele cu altele" si uite asa se obtine retetea fericirii.

Adica, stiti voi, vechea poveste: "doamna in societate, gospodina acasa, geisha in pat, socio-psiholog in camin etc"

Si totusi...ce este mai important?

Putem respinge ideea ca o femeie este plina de defecte ca nevasta doar pentru ca nu-i place sa stearga praful si pentru ca o doare in cot de sosetele sotului?

Este el, sotul, mai bucuros sa gaseasca o mica gospodina zimbitoare fauritoare de confort sau isi cauta o partenera surprinzatoare careia ii poate ierta orice defect de "menaj", odata ce implinirea lui se regaseste in alte dimensiuni?

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danielaid="red">, era "cea mai importanta" nu "cele mai importante 20 de calitati"....[:D]

 

Evident, e o mare problema daca sotia e lenesha.

Dar daca ar fi urata sau proasta, situatia ar fi mai dezastruoasa decit daca ar fi lenesha?

Sau compatibilitatea sexuala ar fi de preferat inteligentzei?

La asta ma refer....

 

Bineinteles ca fiecare om e o combinatie unica a acestor calitati - dar care credeti ca e esentiala?

Fara de care dintre ele nu se poate trai?

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa raspund si io: sa fiu sincera sunt curioasa ce raspunsuri vor fi, fiindca eu stiu un tip, sta pe aceasi strada cu noi, are o sotie oarba, o frumusete de fata, si o iubeste ceva de speriat, sunt un cuplu minunat.

 

Acuma eu cred ca e ca zicala:"fiecare sac cu petecul lui".

 

Calitatea unei neveste este sa fie aceea de "a fi descoperita" de cel care cauta o asemenea calitate [8D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de Elise

Am citit cu interes subiectul despre "cel mai mare defect al unei neveste" id="blue">- as fi curioasa care e cea mai importanta calitate, dupa parerea voastra.E important sa fie frumoasa?NU, frumusetea nu face mare lucru pe termen lung.id="blue">Sa fie desteapta?DA, oricine poate spune ca da.id="blue">Sa fie gospodina?Nu, de la caz la caz se pot gasi metode de lucru.id="blue">Sa fie buna la pat?Nu exista "buna la pat", exista interesata, maleabila, curioasa, inocenta, vesela, potrivita etcid="blue">Sa gateasca bine sau sa flateze bine orgoliul masculin?Chiar conteaza "mincarea"? Chiar conteaza "orgoliul masculin"...hhahhhaaa, ba da, conteaza....va tachinam doar.id="blue">Este adevarat ca fetele bune ajung in rai, fetele rele unde vor ele? Din pacate este adevarat, exista exceptia: fetele rele care sint bune pot face sa mearga niste lucruri pe care fetele bune care sint rele nici macar nu le pot realiza si atunci nici unele dintre astea nu ajung nicaieri...oare ce am vrut sa spun?id="blue">Este mai relevant [vampa] sau [curat]?Este mai relevant: sapa, sapa, pina dai de apa.Oricit de stupid ar parea: daca nu treci prin iad, nu poti ajunge in rai, oricit de lungi si zbatatoare are fi genele tale, ca sa nu mai zic de alte "extremitati"....Deci, puneti mina pe lopata, indiferent ce inseamna asta..id="blue">Elise


id="quote">id="quote">Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lena

Acuma eu cred ca e ca zicala:"fiecare sac cu petecul lui".Calitatea unei neveste este sa fie aceea de "a fi descoperita" de cel care cauta o asemenea calitate [8D]


id="quote">id="quote">Exact asta vroiam sa zic si eu...cea mai importanta calitate a unei neveste este sa se potriveasca cu sotul. Daca sint facuti unul pentru altul, altceva nu mai conteaza.Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

lenaid="red"> si forteid="red">... [cool]Danielaid="red"> - cine nu pune mana pe lopata e de aruncat? [:D]Adica... ok, poti sa ai gene lungi.... da' daca nu ai si maini lungi sa prinzi tava care iese din cuptor, tot degeaba. Nu?Elise


id="quote">id="quote">pai... da' discutam de nevasta aici sau de iubirea vietii noastre, perechea sufletului, floarea albastra?E important sa delimitam lucrurile.Asa cred eu.Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...