Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cea mai importanta calitate a unei neveste


Recommended Posts

Lenaid="blue">, intr-un fel am spus-o cu amuzament...multi barbati sint foarte toleranti cu iubitele, si mai toleranti cu amantele si in paralel extrem de exigenti cu sotiile.

Sincer cred ca, ****cu cit tii mai mult la cineva, cu atit ai asteptari mai mari.

Dragostea pentru sotie/sot si familie este diferita de dragostea pentru iubita/iubit si amanta/amant.

Cind iubesti o iubita, o idealizezi si se prea poate ca unele dintre defectele ei evidente sa ti se para niste "quelque choz-uri" picante, ea isi arunca hainele pe pereti si se joaca de-a "lasa-ma nu ma lasa..." insa e funny, ti se pare ca e o "artista", spui...ce nostim, asa e ea...Omg, imi vine s-o maninc ce dulce e cind isi da ochii peste cap si scoate limba...

La fel si cind e vorba de iubit, cu modificarile specifice.

Cind iubesti o amanta/amant, ai anumite "cerinte" in cadul relatiei si desigur ti se pare suficient sa fie ademenitoare/ sarmant, sa faca jocuri cu mreje, sa iti exploreze adincimile si asperitatile masculine sau trasaturile feminine acolo unde e cazul.

Deja casatoria e cumva altfel de angajament.

Vi s-a intimplat vreodata sa cunoasteti un om simpatic si care sa va binedispuna, sa simtiti ca in compania lui va cresc aripi, dar din clipa in care devine sa zicem...asociat la firma sau partener de afaceri sau pur si simplu ajunge sa va repare teava de la chiuveta, sa-l priviti cu alti ochi si sa aveti asteptari mai mari de la acesta?

Ce intervine?

Doar e vorba de acelasi om?

Intervine implicarea si factori importanti care tin de aceasta.

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns
daniela b da intr-un fel ai dreptate, dar atunci cand iti privesti sotia ca pe iubita de dinainte, intervine acelasi grad de tolerantza, aceasi atractie spre "nebuniile"si "papadiile" ei...[:)] asta o spun cu cea mai mare sinceritate, altfel intram in categoria "casniciilor de forma" unde dragostea chiar nu isi are rostul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lena

daniela b da intr-un fel ai dreptate, dar atunci cand iti privesti sotia ca pe iubita de dinainte, intervine acelasi grad de tolerantza, aceasi atractie spre "nebuniile"si "papadiile" ei...[:)] asta o spun cu cea mai mare sinceritate, altfel intram in categoria "casniciilor de forma" unde dragostea chiar nu isi are rostul.


id="quote">id="quote">Bineinteles, ca sa nu mai zic ca "teoria mea" spune ca toate formele de dragoste catre cele trei "categorii" sa le spunem asa ( scuze, nu intelegeti ca le pun in tipare), se pot contopi intr-un fericit caz in care el/ea simte toate acestea pentru o singura persoana. La acest "ideal" vreau eu sa ajung.La acest "ideal", va indemn pe toti/toate sa ajungeti.Cu mare drag va doresc sa si reusiti. ( suna siropos, recunosc dar e adevarat!)Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

Lenaid="blue">, intr-un fel am spus-o cu amuzament...multi barbati sint foarte toleranti cu iubitele, si mai toleranti cu amantele si in paralel extrem de exigenti cu sotiile.


id="quote">id="quote">Nu as spune asta.Eu nu cred ca sint o exceptie.Din ce am vazut si observat si din proprie experienta si din al altora, ar fi exact invers.In sensul ca barbatii tind sa fie toleranti cu sotiile, sau invers, nu sint exigenti cu acestea.si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

daniela, nu poti avea 300% din nimic, nici macar din relatia perfecta: in cazul fericit in care cineva reuseste sa le combine, ar fi doar 33% sotie, 33% amanta, 33% iubita - procent nesatisfacator oricum.Ceva de genul nici cal nici magar....Elise


id="quote">id="quote">ce-i corect e corect[:)]...relatie perfecta nu exista asa cum nu exista perfectiune pe Pamant, tindem doar spre ea, insa ne poate "parea" perfecta, sau mai bine zis, ne simtim ca intr-una considerata de noi "perfecta".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cea mai importanta calitate a unei neveste?

 

sa aiba norocul unui barbat care sa-i aprecieze calitatile si sa-i suporte defectele

 

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.id="blue">[floare3]

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your yearsid="purple">" Abraham Lincoln

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

daniela, nu poti avea 300% din nimic, nici macar din relatia perfecta: in cazul fericit in care cineva reuseste sa le combine, ar fi doar 33% sotie, 33% amanta, 33% iubita - procent nesatisfacator oricum.Ceva de genul nici cal nici magar....Elise


id="quote">id="quote">Eu sint idealista. De cele mai multe ori, din aceasta cauza in loc sa obtin 300% am obtinut 0%, pur si simplu nu mi-a reusit acel 33,33333%, insa am constatat de fiecare data ca nu vreau putin. Vreau totul sau nimic. Asa cum inteleg eu totul, asa cum inteleg eu nimicul.Dintre cal si magar, aleg sa fiu zebra! Si ca sa nu fiu o simpla zebra, mi-am pus o bulina mare si rosie in piept, in dreptul inimii si am purtat un tricou pe care scria: "Atentie, a se manipula cu grija"[8**]Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniela b foarte bine, daca asa esti tu...sigur exista si pentru tine un idealist sau cineva care sa se "topeasca" dupa idealisti!![:)]

 

uite hai sa-ti zic o povestioara mica, aveam o prietena in facultate, "frigider" era poreclita, ca era mai serioasa, mai putin sociabila, mai rece la avansurile baietilor...vreau sa-ti spun ca si-a gasit pana la urma pe cineva care o iubeste neconditionat, ba mai mult pana la luna si inapoi[:)] si o iubeste pentru "stilul" ei nu pentru altceva!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...