Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cea mai importanta calitate a unei neveste


Recommended Posts

quote:Originally posted by Elise
quote:Originally posted by daniela_b

off-topic : si nu e minunat????[bonjovi]


id="quote">id="quote">cam prea blond pt. gustul meu: uite aici (offtopic daca mai era cazu' sa spun! [iartama])Elise
id="quote">id="quote">of, iar off-topic...io ziceam ca daca nu e minunat sa nu fii pe gustul zugravului meu ( ca despre altii nu ma pronunt...n-am nimic impotriva sa fii zugrav sau ...orice altceva sau asa cum scrie pe diploma mea de liceu : prelucrator prin aschiere (sau aschietor prin prelucrare, nici pina azi nu stiu, mi-am pierdut diploma ...) sau orice alta meserie. Cred ca e necesar sa precizez ca ma refer strict la zugravul meu caruia ii plac unghiile de la picioare date cu sidef alb, vara cind te bronzezi...[:)], asa e fantezia lui...poate sa fie oricum ea, dinsa, nevasta.. dar daca are unghii ca alea descrise mai sus, pentru el e perfecta!!!!Deci nu ma refeream la Bonjovi, abia acum am observat ca aia inseamna acel emoticon, el l-am pus ca-mi placea cum flutura pletele lui in vint, credeam ca inseamna COOL.Trebuie sa fiu mai atenta ...id="size1">Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by diplodocus

Hop si eu..Cea mai importanta calitate a unei neveste e sa nu incerce sa-si schimbe sotul( ca oricum nu o sa reuseasca[:D])dupa casatorie.IOANA si Luca-Mihneaid="red">


id="quote">id="quote">Te refereai in a-l schimba fizic (asta-i f. usor[:D])sau moral??[;)]-treaba-i mai grea dar nu imposibila.Hai c-am glumit, ca stiu la ce te refereai[:)]Daniela, asta-i al doilea pe care-l aud ca se uita prima oara la degetele de la picioare dar nu la oja ci la forma degetelor si a unghiilor[alcool][:D]Primul a fost partenerul meu, am ramas socata cand mi-a zis[batcap]dar bucuroasa cand a zis ca am trecut testul[:D]------------------------------------------------------------------------------ Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum. id="Lucida Console">id="navy"> poze Liseberg-Göteborg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cati barbati se gandesc cu adevarat la calitatile "de nevasta" ale nevestei lor. M-am casatorit recent si chiar mi-am intrebat sotul la momentul cererii de ce vrea sa se casatorasca cu mine cu mine. Am fost f. uimita pt ca mi s-a zis ca sunt singurul personaj cu care poate sa doarma in acelasi pat, si ca asta-i semn de predestinare [:D]

 

Si eu care credeam ca-i din cauza ca-s gospodina, ca am 'spe facultati, ca-s buna la pat ... [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o nevasta trebuie sa aiba urmatoarele calitati, doar cu una nu faci fata..

 

1)sa stie sa fie nevasta

2) sa stie sa -i fie si amanta, sa-l inteleaga ca o amanta..

3)sa-i fie tot timpul "foame" de el, sa-l satisfaca sexual( asta include tot inclusiv oral etc..)si sa-l conduca cu ochi salbatici in pozitiile ei preferate.

3)sa-i trezeasca suspiciuni ca sa-l tina tot timpul in jurul ei..

4) sa fie deschisa si sa accepte orice fel de conversatie fara sa judece sau sa faca pe lupul moralist ca le stie ea pe toate..

5) sa fie tot timpul fresh, sa nu se ingrase, apropos , eu sa fiu barbat cit de mult mi-as iubi nevasta nu m-as excita daca ar fi mai plinuta decit e normal, frumusetea femeii il inspira pe barbat..

6) sa nu-i fac capu mare cu trebuile casei, cit de obosita e ea ca afacut mancare, spalat , calcat etc...e normal, din moment ce te-ai maritat e datoria ta sa le faci, nu-i scoti lui ochii pentru asta..

 

ceea ce spun acum e valabil pentru barbati:

femeia e ca o vioara si daca maestrul e bun suna dupa cum ii place lui..

un maestru bun si o vioara ruginita poate sa o faca sa sune melodios..

 

........................

cit traiesti in viata, invata sa ierti, sa spui ca iubesti, ca vrei sa fii prieten, ca daca le spui dinaintea unui mormant, nu ma are nici un sens.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ocebine

Daniela_b, imi mentin opinia ca ideea ta este misogina. Acest site mi-a dovedit in nenumarate rinduri ca inamicul #1 al femeii in Romania este insasi femeia (nu generalizez, dar in mare proportie asta este concluzia mea). De ce insistati sa creati aceste etichete/idealuri nerealiste si va autosabotati? Pina la urma revenim la ideea de baza de drepturi ale femeii. Cit valoreaza o femeie in societate? Daca ne luam dupa modelul tau, o femeie sa masoara in metri de intelegere/gatit/curatenie/supunere/frumusete (nu neaparat in aceasta ordine). Dar asta este scara de valori universala?De ce nu ne judecam dupa baremuri individuale? De ce nu putem fii unice? De ce trebuie sa ne integram intr-un format care nu mai primeaza in lumea moderna?O femeie (si un barbat la fel) inainte de casatorie trebuie sa se descopere pe ea insasi, sa fie independenta, sa fie sigura pe ea. Nu trebuie o casnicie sa defineasca femeia. Casnicia este o completare a ambilor parteneri in masura egala.Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)People who say they sleep like a baby usually don't have one.


id="quote">id="quote">subscriu [bis][bis][bis]Toulouse, la ville rose[roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

Pai am putea la fel de bine sa discutam despre calitatile barbatilor... si cred ca n-ar oripila pe nimeni - si ce, ei nu sint oameni?!Eu stiu ca am un defect major: nu sint gospodina. M-a luat shi asha.... [:)]Elise


id="quote">id="quote">cum adica, te-a luat? credeam ca v-ati luat impreuna, nu ca te-a incarcat in masina si te-a dus acasa la el, ca pe un computer nou.Toulouse, la ville rose[roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by chatonel

 

cum adica, te-a luat? credeam ca v-ati luat impreuna, nu ca te-a incarcat in masina si te-a dus acasa la el, ca pe un computer nou.


id="quote">id="quote">

 

Chatonel,

pai... ce sa zic...[:D]... la noi cam asa s-a intimplat.

Desi nu stiu exact daca el m-a incarcat, sau eu i-am sarit in portbagaj (tind sa cred ultima varianta).

Si inca mai studiaza instructiunile de folosire.[cit]

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...