Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cea mai importanta calitate a unei neveste


Recommended Posts

ei, vezi, asa se-ntimpla cind "marfa" e cumparata cu okii inchisi. Se ia "de buna" in starea actuala, iar daca se cer implementate noi functii, trebuie gasita o modalitate de a adauga modulul in compatibilitate cu sistemul, nu? Sa nu se strice intregul pentru un moft [:D]

 

Toulouse, la ville rose

 

[roker]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Elise

[:D] cam asa , da. un laptop e portabil (la munte, la mare) si autonom da' sa upgradeaza cu module d'astea casnice mult mai greu decit un desktop... vad ca nu ma crede... inca.Elise


id="quote">id="quote"> Te-a luat in lease sau cu cash?[:D]Life`s a bitch and then you dieid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by yank
quote:Originally posted by Elise

[:D] cam asa , da. un laptop e portabil (la munte, la mare) si autonom da' sa upgradeaza cu module d'astea casnice mult mai greu decit un desktop... vad ca nu ma crede... inca.Elise


id="quote">id="quote"> Te-a luat in lease sau cu cash?[:D]
id="quote">id="quote"> buy-back... a predat-o p'aia veke....[majoreta]Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ralcat

As zice ca cea mai importanta calitate a unei neveste e sa fie suficient de "fraiera" incat sa se marite si sa-si suporte sotul.


id="quote">id="quote">pai asta-i reciproc. trebe sa se gaseasca 2 fraieri care sa se suporte unul pe altul...nu? de ce ar fi numai calitatea nevestei?Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai importanta calitate a unei neveste (nu-mi place cuvantul asta, nu stiu de ce mi se pare lipsit de respect ... "sotie" suna altfel [nunta]) este sa fie trup si suflet alaturi de barbatul ei. Restul vine de la sine ...

In mod evident si el trebuie sa fie la fel pentru a avea o casnicie fericita [:)], dar subiectul se refera doar la calitatile nevestei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise
quote:Originally posted by ralcat

As zice ca cea mai importanta calitate a unei neveste e sa fie suficient de "fraiera" incat sa se marite si sa-si suporte sotul.


id="quote">id="quote">pai asta-i reciproc. trebe sa se gaseasca 2 fraieri care sa se suporte unul pe altul...nu? de ce ar fi numai calitatea nevestei?Elise
id="quote">id="quote">Nu va inteleg. De ce sunt ... fraieri?![ups]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am fost cam dura in exprimare cand am zis "fraiera", dar asta am simtit in momentul respectiv. Si iaka ceva explicatii: in general pe umerii nevestei pica mai multe responsabilitati intr-o casnicie: pentru cresterea copilului ea face mai multe compromisuri profesionale, gospodaria pica mai mult pe ea cand vine akasa de la munca si pe langa asta trebe sa stii si sa te pui in valoare, sa ai grija de tine si nu doar pentru tine, dar si pentru ca domnul sa nu se jeneze/plictiseasca cu/de nevasta lui.

Cel putin astea sunt observatiile mele din casniciile cunoscute.

Jos palaria in fata doamnelor care au reusit sa-si educe sotii sa le fie egali si in gospodarie nu doar in vorbe.

 

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e un exemplu tipic de calitatzi care se transforma in defecte de-a lungul timpului: pentru ca daca eram Wonderwoman, da, probabil se obisnuia cu ideea ca mi-e drag sa gatesc pentru el, sa fac menajul pentru el, sa fiu frumoasa pentru el si sa aduc si bani in casa ca sa ne distram impreuna, si un cazul asta lui ce-i mai raminea de facut?

Sa accepte, desigur.

 

nu ca n-as fi vrut sa ma dau peste cap in primul an, dar n-am fost in stare.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...