Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viitoare mamici din Cluj


Recommended Posts

E greu sa te ia altcineva la 32 de sapt, dar poti incerca la Stanca, sunt medici buni acolo si cred ca de-abia asteapta sa mai renunte cineva la Nanu in favoarea lor.

In plus, de o vreme buna fetele din Cluj au fost si au vazut sau au aflat ce se intampla la clinica privata si acum majoritatea celor care nasc acolo sunt din alte localitati. Eu cand am fost acolo, am fost singura din 7 care eram din Cluj.

In alta ordine de idei, daca totusi ramai la Clinica Nanu cere neaparat sa nu stai in ultimul salon, al 3 lea, ca ala e de fapt in sala de nasteri, te desparte doar un geam, si vezi si auzi tot ca la cinema. Asta tot din categoria conditiilor care te fac sa te simti bine acolo. Cand am nascut eu, in salonul respectiv erau 2 tipe, una care facuse intrerupere si alta care avea cerclaj si in luna 7 mai sa piarda copilul, si se uitau din intruneric la mine cum ma screm si ce-mi fac aia asa de socate ca m-am apucat de ras.

 

 

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Gabita, am ajuns sa nasc la Nanu pt ca pe dra mea fiind pensionata de 3 ani de la Stanca si cu cabinet privat din 1990 n-au mai lasat-o cu mamicile la Stanca brusc si dintr-o data. Si atunci cu 1 luna inainte de nastere mi-a spus ca am de ales: mergem la Nanu care a chemat-o cu mamicile acolo sau merg la Stanca dar la Fulga Florescu. Deci cum nici nu s-a pus pb. sa nasc cu altcineva decat dra mea, si nu am avut de ales, am mers la privata. Nici ea nu mai avusese acolo decat 1 nastere, care a sfarsit cu cezariana ca n-a putut coopera cu mamica care s-a ascuns pe sub paturi si-a facut isterie, nu a stiut cum e cu nasterea naturala acolo si cu moasa. Experienta mea a facut-o sa schinbe si abordarea si sa-si impuna propriile reguli, ca doar nu moasa conduce medicul ci invers.

Nu o lungesc, ca iar ma enervez :)

 

 

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...