Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viitoare mamici din Cluj


Recommended Posts

quote:Originally posted by impreuna

Revin cu mai multe detalii ca am timp [alcool]Imi pare rau sa vad ca sunt si persoane dezamagite de clinica, dar parerile mi se par exagerate. Daca ar fi fost asa, sa fie mizeria care a fost descrisa, personalul sa se poarte in asa hal, va spun cu mana pe inima: clinica ar fi fost demult inchisa.Am observat o propaganda "anti-Nanu" a spitalelor de stat care isi pierd pacientele, pentru ca prefera sa plateasca cu chitanta pt niste servicii net superioare la privat, decat sa indese spaga in buzunarele personalului medical de la stat, unde traiesti la mila lor.Sa va spun pe larg parerile si experienta mea:- curatenia nu este o problema, totul este dezinfectat de cateva ori pe zi. Pana acum nu am auzit de nici un caz care sa contacteze de acolo vre-o infectie. Pe cand in spitalele de stat mor copii din cauza asta.Acolo nu intra nimeni cu pantofii si cu hainele de afara, trebuie sa isi ia halate si pantofi dintre cei din dotarea spitalului (sus in saloane, nu jos unde se fac controalele).- toaletele sunt intretinute si ingrijite- hainele de la nastere sunt spalate si dezinfectate in spital, nu le pune nimeni la pachet pline cu sange sa le iei acasa ca amintire.- in afara de secratara (care nu mi-a placut) toti au fost super-draguti. Inclusiv moasa, chiar daca unii o considera mai repezita. N-am vazut sa se poarte urat cu vre-o pacienta, de mine a avut mare grija, o data m-a dus acasa cu taxi pt ca nu ma simteam bine, cand stateam la perfuzii vedea sa povestim sa nu ma plictisesc (si nu avea altceva de facut) sau imi aducea reviste sa citesc. Dr si-a dat mereu interesul, puteam povesti orice, imi explica tot ce nu imi era clar. S-a vazut ca se straduia sa faca totul ca la carte. Pentru ca am avut probleme cu sarcina la inceput, nici macar n-a vrut sa-mi ia bani, prima oara cand am platit a fost pe la vre-o 5 luni, cand deja situatia mea era stabila. Daca l-ar fi interesat banii mai mult decat starea pacientelor ar fi fost fix invers.Asistentele sunt niste dragute si isi fac mai mult decat meseria: pe langa faptul ca sunt tot timpul langa tine cand ai nevoie, sau supravegheaza copiii, poti sa le rogi orice si te ajuta cu cea mai mare placere. Mie imi faceau inclusiv masaj...Plus ca cei apropiati aveau voie sa ne viziteze la orice ora.Eu am nascut in acelasi timp cu o buna prietena, sotii nostri veneau acolo in fiecare seara, stateam in salon (unde eram noi 2) la povesti, jucam carti, n-aveam nici o treaba (atata timp cat nu ii deranjam pe ceilalti). Asistentele ne rugau doar sa le spunem cand pleaca, sa inchida poarta:)Plus ca stai linistit stiind ca nimeni nu asteapta nimic de la tine (o atentie, un pliculetz, o acadea:)Despre profesionalism am scris in mesajul anterior, nu are rost sa mai repet.In concluzie pt mine a fost o experienta frumoasa si oricand as repeta-o. Fiti sigure ca daca ar fi fost probleme acolo, cum am spus, clinica era inchisa.Stiu ca au avut controale peste controale si nu au gasit nereguli. Singura chestie e care au gasit sa se lege a fost faptul ca laboratorul de analize nu e destul de inalt (cel mai important lucru intr-un spital:))))Flaviaid="purple"> (sotie si mamica fericita)


id="quote">id="quote">id="Andale Mono">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetele hai sa fim serioase.....nimeni nu stie dinainte ce se va intampla intr-un spital oricare ar fi el.Adevarul e ca daca ,nu ai probleme cu sarcina,nasterea e ok ,binenteles ca spui ca a fost super la Stanca,Gine,Nanu.

Eu am nascut acum 4 ani si ceva la Gine,nasol de tot.Dr meu care este superenumit si se dau toate de ceasul mortii sa dea de el nu a venit la nastere.Pe urma am mai cunoscut fete care au patit la fel.Toaletele erau groaznice,locurile unde faceai dus ce sa mai zic nu aveau nici macar perdele.In schimb dr de la neonatologie au fost super.

Acum o sa merg la Stanca....pana am ajuns la un dr de aici ,am fot la acelasi dr de acum 4 ani ...care mi-a gresit diagnosticul rau de tot de am fost ingrozita ceva timp.Asa ca am plecat de la el.

Am ales Stanca ca nu am avut unde sa ma duc si deocamdata dr e ok.ramane de vazut ce va fi pana la sfarsit....

Nu plec cu ganduri negre la nascut..Sper sa am mai mult noroc de data asta.

Monica 33/44[gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, burtici...

 

Micaalsa, mersi de urari si sa stii ca am avut nenorocul nu numai sa aud, dar sa si VAD destule...

Flavia, ma bucur ca nu consideri aceste 2 cazuri, intamplate in doi ani, definitorii pentru aceasta clinica. Bineinteles ca si medicul conteaza mult...fiecare speram ca am facut alegerea corecta...As putea avea, te rog, numele celor carora li s-au intamplat aceste nenorociri? Daca nu vrei sa le postezi pe forum, trimite-mi un PM please.Mersi...[pup]

Monica, probabil ti-ai dat seama din mesajele mele anterioare ca sunt perfect de acord cu tine! Iti doresc o nastere usoara si sa ne povestesi si noua cum a fost...Ce medic te supravegheaza? [pup][pup][pup]

Si apropos de remarca Flaviei: "eu nu m-as risca", parerea mea este ca toate riscam ceva cand decidem sa avem un copilas. Important este sa fim monitorizate si supravegheate corespunzator pe tot parcursul sarcinii, iar la nastere sa avem parte, atat de personal medical calificat si conform asteptarilor fiecareia, cat si de mila si norocul pe care ni le da Cel de sus!

 

Va pupicesc pe toate

 

Oana [gravi]11+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Si eu voi naste in Cluj la GineI cu Dr. Muresan.Puteti sa-mi spuneti ce conditii sunt acum in Gine?Ca acum 2 ani cand l-am nascut pe Alesio era cam jegos pe acolo....[xx(]La bai, dusuri era jale....

Ce am vazut frumos si bine pus la punct a fost sala de operatii....dar acolo stai numai cateva zeci de minute[:D]....restul zilelor stai pe sectie....

 

Pupici!id="orange">

 

Ioana[gravi](25+)id="limegreen"> &id="maroon">[pirat] Alesio(08.10.2004)id="purple">

Pagina Alesioid="blue">

Povestea bazuculuiid="green">

Fotomodelul nostruid="red">

Poze Yahooid="brown">

Ingerasul mic din burtikid="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BitaGabita: Eu am ales sa nasc la Stanca cu dr. Sbirciu Mihaila.

Cum te simti ca mai ai putin, putin? Iti spun ceva...cand mergi la clinica, sa nu cumva sa te gandesti la toate prostiile pe care le-ai vazut pe acest forum si sa te apuce oarecum panica...oricum Nanu e medic bun si nu te lasa el sa patesti ceva...nici pe tine nici pe bb....Sa ai o nastere usoara, usoara...ca io mor de frica cand ma gandesc la nastere! [pup]

 

Pufymic, nu mai stiu care dintre fete spunea ca au inceput renovarile la Gine1. Si eu asa am auzit, insa nu am fost recent pe acolo sa vad. Ai avut cezariana la prima nastere?

 

Gagici, va pup.

 

Oana [gravi]11+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asiza id="red">ce m-as bucura daca s-ar aranja macar un pic clinica aia pana nasc eu....ca era de groaza acum 2 ani....

Da, prin cezariana am nascut prima data(vezi povestea bazucului dc vrei detalii[:D])....si acum tot cezariana va fi.

 

Pupici!id="orange">

 

Ioana[gravi](25+)id="limegreen"> &id="maroon">[pirat] Alesio(08.10.2004)id="purple">

Pagina Alesioid="blue">

Povestea bazuculuiid="green">

Fotomodelul nostruid="red">

Poze Yahooid="brown">

Ingerasul mic din burtikid="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pufymic

Asiza id="red">ce m-as bucura daca s-ar aranja macar un pic clinica aia pana nasc eu....ca era de groaza acum 2 ani....Da, prin cezariana am nascut prima data(vezi povestea bazucului dc vrei detalii[:D])....si acum tot cezariana va fi.Pupici!id="orange">Ioana[gravi](25+)id="limegreen"> &id="maroon">[pirat] Alesio(08.10.2004)id="purple"> Pagina Alesioid="blue">Povestea bazuculuiid="green">Fotomodelul nostruid="red">Poze Yahooid="brown">Ingerasul mic din burtikid="limegreen">


id="quote">id="quote">Ioana, sa-ti traiasca bazucu' si sa va bucure in continuare...super povestea...[pup]Oana [gravi]11+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana id="red">multumim![pup]Iti doresc sa ai si tu un bb care sa te bucure cum ne bucura Alesio pe noi!

 

Fetelor intrebarea mea era: s-a mai modernizat/igienizat/aranjat Gine I?

 

Pupici!id="orange">

 

Ioana[gravi](25+)id="limegreen"> &id="maroon">[pirat] Alesio(08.10.2004)id="purple">

Pagina Alesioid="blue">

Povestea bazuculuiid="green">

Fotomodelul nostruid="red">

Poze Yahooid="brown">

Ingerasul mic din burtikid="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asiza n-as putea sa iti dau detaliile cerute pt ca sunt confidentiale. Daca ai posibilitatea, probabil la spital au evidentele si se poate verifica. Plus alte cazuri cu intamplari nefericite.

 

Monica tu parca aveai probleme cu coloana si preferi cezariana? Cum e, ce zice medicul?

 

Fetelor, tuturor care urmeaza sa nasca, indiferent de loc si medic, va doresc nastere usoara si copii sanatosi si mancaciosi [pup]

 

Flaviaid="purple"> (sotie si mamica fericita)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...