Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul coafezelor - stylistelor ( 2 )


Recommended Posts

Mersi mult Doris pt raspuns...m-am gandit si eu la aceasta varianta dar tendinta mea e sa ajung la acea nuanta de blond iar daca imi fac un ciocolatiu nu va fi dificil sa ajung la blond?Nu oricum va trebui sa-l decolorez pentru a trece de la ciocolatiu la blond?Eu as vrea sa merg spre deschidere si nu stiu cum....nici sa nu arat ca scapata de la vreun centru de zglobii....[:)]Mersi mult,mult,mult...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 117
  • Creat
  • Ultimul răspuns

vai ce tarziu v-am descoperit bang[bang] vinerea viitoare este balul bobocilor si vreau ceva suvite nu stiu ce...sa fiu ceva mai spcial.eu sunt bruneta si am tenul fpoarte deschis m-am gansit la niste suvite blonde care se la fac castanii.

ma ajuta careva va rog din tot sufletu k niste sfaturi.eventual va trimit si poze daca ma puteti ajuta.pe pm ar fi cel mai bine daca imi pueti scrie

va pup pe toate.

andrea

 

deya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

fetelor, nu stiu daca ma puteti considera ca facand parte inca din club, dar eu zic ca sunt o aspiranta.

incep si ei niste cursuri de coafura-frizerie si manichiura-pedichiura, acum pe 20 nov.[hia]

sunt bucuroasa si curioasa totodata sa va vad la ce as fi talentata.

 

Doris-Alina, vad ca esti "pe felie" cum se spune. Imi plac frezele pe care le-ai facut si prezentat aici. Esti o profesionista.[cheers]

As avea si eu o intrebare si nu numai pt. tine, ci pt. toate/toti care stiu cam cat ar putea sa coste deschiderea unui salon de frumusete?

Tinem legatura.[:X]

 

 

deja nu mai pot scrie ca trage copilul de mine[:D]

 

mamitza lui papitza[baietel]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu o intrebare la voi dragelor, ma paste gandul de-ami deskide un un salon de cosmetica si coafura, dar eu am cunostinte doar in domeniul cosmeticii/ manekiuri, pedikiura dar despre coafura nu stiu mare lucru, imi puteti da sfaturi/ linkuri pt aparatua si produse... nu as vrea sa ma arunc aiurea si nu stiu cum sa procedez

 

va multumesc

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna seara fetelor,de cand caut si eu un sit ca asta!

Am si eu o intrebare,defapt,am nevoie de ajutor.Sunt o incepatoare in meseria de coafeza si as avea nevoie de niste sfaturi pt. a comanda produsele de vopsele,nu stiu ce se poarta si ce ar trebui sa am in salon(cele mai folosite culori).

Dafapt revin in tara dupa 5 ani de plecare si nu cunosc prea multe in dorinte clientilor de aici.

Va multumesc![nl]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Am citit cu

 

 

 

 

Buna!Am citit cu interes ce s-a scris si am vazut ca parerile sunt contradictorii in privinta suvitelor.Eu am par saten si sunt tunsa ca Alesandra Stoicescu de la Antena1.(nu chiar asa exceptional).Ma gandeam sa ma tund mai scurt si sa il franjurez mai mult,dar dilema apare in alegerea culorii.Ciocolatiu cu suvite blonde subtiri sau aramii?Imi este teama ca dau niste bani si suvitele blonde s-ar putea sa nu imi iasa.Coafeza a fost sincera data trecuta simi-a spus ca o sa imi iasa un blond culoarea vantului turbat.Daca ma vopsesc numai ciocolatiu,mi se pare prea banal.Ce ma sfatuiti sa fac?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ajutor!!!!

 

Dragelor..am nevoie de ajutor..am postat intrebare la "Femina intim" sub genericul "Intrebare pentru blonde"..si cred ca mai avem putin si ne muta moderatorii la sectiunea "prieteni dintotdeauna), sa facem un .."club al blondelor"..

 

Am/avem (si noi blondele) o problema care solicita ajutorul vostru..al profesionistelor..Suntem frumose, blonde, proaspat vopsite si aranjate..dar..dupa cateva spalari, blondul se duce, incet si sigur..nu mai are "luciu" ...Cand mergem la coafor, tipele de acolo ne dau dupa spalat cu un "shmac" violet-albastrui pentru reflexe argintii..Am concluzionat sa solutia minune se numeste "L'eau d'argent"..dar..ca ar fi de fapt un preparat (un violet de gentiana cu albastru de metil??!!)...Problema este ca nimeni (nici un salon) nu vrea sa o vanda, cu pretextul "uz profesional".

 

Acum cateva zile am avut o "tentativa" de clatire cu violet de gentiana..in ideea ca-mi recapat reflexele argintii...dar pe fostele suvite (care nu mai sunt de mult, dar tot ele se decoloreaza primele..) am iesit MOV!

 

Acum, dupa ce m-am lalait 100 de randuri, vine intrebarea:

 

CUM SE PREPARA ACEA SOLUTIE MIRACULOASA? Care-i proportia de..solutie-apa?!

Ne ajutati si pe noi (blondele)?

 

Pupici,

Mama_lui_Alex

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...