Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sunt sotii vostri?


Recommended Posts

Trebuie sa recunosc si eu cum imi este sotul![:D] Dar in acelasi timp, cum am ajuns eu, in relatia pe care o avem.[:D]

 

Este un tip comod, tare comod, dar in acelasi timp, nu imi cere nimic. Deci, daca vreau sa fac ceva, fac, daca nu, nu.

Este in continua miscare si vrea el sa le faca pe toate, sa se implice in orice (mai putin in casa). Asa ca nu stiu nici unde se plateste telefonul.

Daca il apuca spumele si simte nevoia sa se descarce il las sa se manifeste, dar il ignor si incep sa ma gandesc la altceva ca sa nu ma enervez. Lui ii face placere sa se certe cu oricine. Mie, insa, nu. Asa ca, din spirit de conservare, nu ma implic. Dupa ce i-a trecut ma cauta sa ma pupe.

Este un tip extrem de loial si chiar naiv. Aici as avea comentarii, dar il las ca pana la urma tot n-as revolva nimic.

Are suflet bun, dat e rau de gura. Simt, cand i pare rau, dar nu vrea din orgoliu sa recunoasca.

Nu il intreb niciodata daca ma lasa sau nu sa fac ceva. Fac si gata! Cand are comentarii, zic ca el si fac ca mine. Nu incerc sa-i argumentez ceva pentru ca, in general, stiu ca oamenii vor sa aiba dreptate, asa ca nu am de ca sa intru in polemici inutile.

 

In concluzie, desi as avea in fiecare minut motive de cearta si scandal, eu am liniste si armonie.

 

Mi-am adaptat sfatul unei cunostinte care e psiholog si care spunea ca: daca iubesti o persoana si vrei sa fii cu ea, atunci trebuie sa ii accepti toate bubele si sa inveti sa le ignori sau sa ajungi sa nu le pui la suflet. Altfel, vei ajunge sa ai numai cearta si necaz, iar cand cearta ajunge serioasa si constanta, oricat l-ai iubii tot vei tine minte cuvintele grele pe care apuca sa ti le spuna, la fel si el, si asta nu mai e viata.

Sa te obisnuiesti sa te certi inseamna sa renunti la liniste si cand nu ai liniste nu mai ai nimic. Iar dragostea fara respect este egala cu zero!

Eu nu-i dau apa la moara, tocmai pentru ca stiu cum este. Am stiut de la inceput si am acceptat, deci daca ne-am certa ar fi vina mea.

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

 

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

noi astazi implinim id="red">id="size2">5 ani,suntem fericiti si diseara sarbatorim[pahar].Au fost in 5ani si greutati dar mai multe au fost clipe fericite,care ne-au ajutat sa trcem pe toate.Avem un baietel de 3ani care ne umple viata si ne lumineaza zilele[copil]

 

DANA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...