Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sot/Sotie vs. Mama&Tata - Update!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Jocelyn,

 

nu cred ca e o alegere radicala de genul "ai o barca in care incap numai 2 persoane pe care le poti salva, pe cine alegi sa iei cu tine?"

...dar sunt momente in care faci asemenea alegeri.

In prima mea casatorie, incheiata de altfel, am simtit tot timpul ca interesele si nevoile familiei din care provenea "mnealui" cantareau cu mult mai mult decat parerea mea. Si nu e OK. E frustrant.

Eu cred ca pe sot/sotie si copil trebuie sa ii faci sa se simta cei mai importanti pentru tine.

Si am auzit asta chiar de la mama mea; asa ca ei inteleg (sau ar trebui) sa inteleaga cam cum stau lucrurile...

 

 

 

Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de context, dar in principiu as alege propria mea familie...adica sotul si copiii.

 

Si sint convinsa ca ai mei ar intelege, asta e si scopul pentru care ne-au facut si crescut - sa ne facem viatza proprie, nu sa fim niste anexe ale lor la batrinetze.

 

La rindul meu ma straduiesc sa am copii ca sa ii invatz sa "zboare" singuri, nu sa-i tzin legatzi de mine.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Asta cu alegerea sot si alte rude este deja discutata...acum sa dezbatem subiectul sot/sotie...rude...si animalul casei? pe cine alegeti?


id="quote">id="quote">pai, Guestus, daca as gandi in perspectiva, evident ca as alege broastele de Florida, ca alea traiesc 200 de ani. [:D]Asta relatie durabila....Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...