Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sot/Sotie vs. Mama&Tata - Update!


Recommended Posts

Si eu ajunsesem la un moment dat foarte incrancenata pe soacra mea, asteptam, habar nu am de ce, ca ea sa ma placa, sa ma accepte, sa-mi spuna ca sunt o sotie buna pt fisu pt ca bla-bla gatesc bine, muncesc mult si alte prostiute de astea.

 

Ei bine soacra mea cu cat fac eu ceva mai bun, cu atat e mai invidioasa!!!!

 

DAR de ce sa ma consum eu? Las sa se consume ea.

 

Asa ca o aud cu jumate,chiar mai putin de ureche, cand spune prostii prea mari i le tai scurt si NU ASTEPT NICI UN AJUTOR DE LA EA.

 

Asa nu am dezamagiri.

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mama!!

Vai de mama aluia de-mi vorbeste mama cum nu trebuie ca a zburat pe usa. Ce sa iubesc la un barbat care imi critica provenienta?

La cos cu el! Si asta o spun pt ca daca ar exista conflicte, le rezolv EU, nepunindu-l pe el la mijloc.Mama mea e problema mea si mama lui a lui si nu amestecam ciorba.

 

Nu stiu daca s-a inteles ceva, sint cam agresiva azi:)

 

si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by elianaandy

Da She,un pic cam agresiva pentru inceput de weekend si o zi de 1 mai:), mai ales ca barbatu-su nu a criticat-o pe mama ei de loc:).


id="quote">id="quote">pai eu am raspuns numai la intrebarea subiectului, nu am citit ce s-a raspuns.Nu stiam ca se discuta despre un caz, pardon:)O sa-mi revin diseara:)si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by elianaandy
quote:Originally posted by Oana C

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. [flo]Multumesc inca o data pentru raspunsuri.ps: vineri, pe 5 mai, o matusa batrina, ramolita si bogata, va organiza o petrecere pt iesirea la pensie a socroseniei si ne-a cam obligat sa venim; aveti vreun sfat???


id="quote">id="quote">Vad ca ai ceva impotriva intregii familii[:)]
id="quote">id="quote">Daca ele doua ar reprezenta intreaga familie, ne-am muta in China, sa nu ne mai gaseasca niciodata. [recevere]Mai e nevoie sa va mai spun si de bunica aceea? Cel putin ce zice ea nu prea ma afecteaza, pt ca Eva nu e nepoata ei.Dinainte de a se naste Eva ne tot promite ca o sa-i cumpere cartile din colectia "Dr. Seuss" ... sau macar citeva; si ca nu cumva sa le cumparam noi, ca se supara! Noi nu le-am cumparat, dar nici ea. Dupa ce s-a nascut Eva, a spus ca o sa mearga la un anticariat, poate le gaseste acolo (noi i-am spus ca inca se tiparesc). Duminica, dupa ce ne-a spus ca "a uitat sa aduca ceva pt Eva, de Pasti" (ca noi am gatit, facut masa mare pt batrinei si socri [papica][pahar]), bunicuta ne-a spus ca atunci cind era fiica ei mica (acum mai mult de 50 de ani, ca bunica are vreo 90), cartile erau numai 50centi si ca acum s-au scumpit asa de tare!Hmmmmmmm, si cind te gindesti ca unul din hobby-urile ei este mersul in croaziera in fiecare vara, pe Queen Mary 2, 2 saptamini in Anglia si Europa, iar pe vapor sta la Suite ... [titanic]Cred ca femeile astea doua se simt bine sa se auda laudindu-se ca ce-or sa faca si-or sa dreaga ele. Mai bine nu ar spune nimic!Rufus,id="blue"> te inteleg, dar de data asta nu o sa mergem la petrecere! Asa, pt ca vreau sa ma linistesc, iar sotul a spus ca decit sa merg acolo si sa stau imbufnata, ca toti batrineii o sa o paseze pe Eva de la unul la altul si maica-sa o s-o mai strezese si ea (si pe mine), mai bine stam acasa.Nu o sa fie din familie decit buncii astia (bunica e sora mamei socroseniei) si soacra (ca socrul nu le suporta nici el [:D], chiar daca petrecerea e pt soacra). Plus o gramada de mosnegi si babe, prietenii bunicilor.Oana si [copil] Eva (29 iunie 2005)Poze cu Evaid="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu am fost la petrecerea soacrei, pe motive ff intemeiate. Eva a fost racita si foarte morocanoasa, nu a vrut sa doarma, asa ca ne-a terminat pe amindoi de oboseala.

Acum si-a revenit si e mai bine.

Mi-am mai revenit si eu, mai ales ca soacra azi, dupa o incercare nereusita de a ma gasi la telefon ieri, a venit si s-a jucat cu Eva vreo 2 ore. [bis]

Am apucat sa pun vasele in dishwasher si sa pun niste rufe in masina de spalat.

S-au jucat f frumos, Eva a ris mereu. Cind am vazut ca a obosit, i-am cerut soacrei sa ii citeasca niste carticele; chiar i-a citit cu intonatie; apoi i-am facut un bibe cu formula si ea i l-a dat ... si a leganat-o pe Eva, pina a adormit.

Nu a mirosit deloc a tigara, nici a parfum. A fost cit se poate de normal imbracata si s-a purtat cit se poate de normal.

Chiar mi-a placut mult, asa ca am intrebat-o daca ma poate ajuta in fiecare saptamina, lunea si miercurea dupa-amiaza, cite 1-2 ore, pina adoarme Eva. A fost de acord, ba chiar parea f fericita ca i-am cerut asta. Sper din tot sufletul sa nu ma dezamageasca iar.

 

Nu stiu ce a schimbat-o ... Poate ca sotul a vorbit cu ea, poate si-o fi dat seama ca de citeva saptamini nu a venit deloc la noi, poate ... nu mai conteaza. Important e ca s-a schimbat in bine si sper sa ramina asa. [cool]

 

Aaaa, si mi-a spus ce mincare a facut matusa (ajutoarele ei) pentru petrecere: paste (macaroane) cu shrimpi (creveti) si alte citeva aperitive. [alcool]

Mie nu imi plac macaroanele (nici un fel de paste fainoase) si am alergie la creveti [xx(] Bine ca nu am fost [alcool] Chiar rideam cu sotul in seara asta, ca daca mergeam, ce faza as fi facut sa mai fi vazut si mincarea, pe linga tot stresul dinainte [duel]

 

Ufff, parca ma simt mai bine acum. [hop]

 

Oana si [copil] Eva (29 iunie 2005)

Poze cu Evaid="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si o alta veste, parintii mei s-au hotarit sa vina sa ne ajute si ei; adica vor sa vina impreuna, tata o sa plece dupa 2-3 luni, iar mama o sa stea pina la 6 luni, apoi o sa se intoarca tata sa stea cu Eva. Si tot asa, pina cind va implini Eva 2 ani, ca sa o putem da la gradinita.

Pe 20 iunie au interviu la ambasada; sper sa le dea viza.

 

Oana si [copil] Eva (29 iunie 2005)

Poze cu Evaid="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...