Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

unde v-ati cunoscut sotul\iubitul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu mi-am cunoscut sotul la o petrecere data de o colega de grupa. El fusese coleg de liceu cu ea. Sunt de atunci 14 ani (din care 9 "cu acte") si inca stau sa ma minunez cum a trecut de repede timpul!

Nadyana - eu zic sa-l dai uitarii pe fostul - sigur nu te-a meritat odata ce a preferat pe "buna prietena" (de ea ce sa mai zic??!!) - iesi din casa, aranjeaza-te, ai grija de tine (ca nimeni nu poate avea grija de tine asa cum poti avea tu!) si ai sa vezi ca ai sa-ti cunosti si jumatatea - intr-o zi cind ai sa te astepti mai putin! Multi [pup]!

 

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi

Poze nou-noutze

Albumul comun!!!

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate postarile de la acest subiect...foarte frumoase toate si cu cat citesti mai mult iti dai seama ca El barbatul perfect pentru tine vine cand te astepti mai putin.Sunt sigura ca o sa intalnesti pe cineva dar trebuie sa iesi mai mult cu prietenele la un suc la o discoteca,vine vara te duci la mare......samd.

Eu l-am cunoscut pe iubitul meu cand aveam 17 ani fara cateva luni,el este mai mare ca mine cu 5 ani.Nici in vise nu ma gandeam ca o sa ma imprietenesc cu un baiat cu 5 ani mai mare ca mine(si recunosc nu prea aveam ma uitam frumos la cele care ieseau cu baieti mai mari ca ele nu stiu de ce).

Noi stateam ff aproape unul de altul dar nu imi pot da seama cum de nu l-am remarcat pana atunci si nici el pe mine.Prima data ne-am vazut intr-o dupa amiaza in fata blocului lui cand veneam de la liceu impreuna cu un coleg.Prietenul nostru comun era colegul meu de liceu pe care iubitul meu incerca sa il convinga sa fie cu mine(pe el ,pe coleg, sa fie cu mine)Pana la urma sa hotarat sa incerce el.Eu de cum l-am vazut mi-a placut de el.

In fine dupa 3 saptamani ne simteam ca si cum ne-am cunoaste de o viata.Mi-a zis ca ma iubeste dupa 2 saptamani iar eu am zis ca nu il iubesc doar imi place de el[:D]Suntem de 5 ani impreuna si simt ca il iubesc din ce in ce mai mult.

Nadyana o sa gasesti omul potrivit cand te astepti mai putin.[:D]

 

 

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360

"Moare incet cel care nu schimba foaia atunci cand este nefericit,cel care nu risca certitudinea in favoarea incertitudinii pentru a urma un vis,moare cate un pic cel care nu-si permite macar o data in viata sa fuga de sfaturi intelepte"-Pablo Neruda

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am cunoscand intr-o discoteca din Bucuresti...amandoi eram studenti, el cu un an mai mic decat mine! Incercam sa scap de un tip care se tot tinea de mine cand a venit "el" si m-a invitat la dans...de atunci am ramas impreuna...au trecut 5 ani iar in vara aceasta ne vom casatorii!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

 

[flo]...pentru nunta!

Wedding Day

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am cunoscut pe net, amandoi dupa cate o casnicie ratata, amandoi speriati de o noua relatie. N-am stat prea mult de povesti pe net ci am trecut la fapte, am schimbat numerele de telefon, m-am sunat, am povestit cam o ora, mi-a placut vocea lui si modul in care se exprima si in aceasi dupa-amiaza ne-am dat intalnire. Am baut un suc si am stat la povesti cateva ore bune. Mi-a placut pe loc, nu asa de mult fizic,era el dragutz dar nu cine stie ce printz, dar avea un sarm deosebit si m-a cucerit urgent. Mai tarziu mi-a marturisit ca "i-am taiat respiratia" cand m-a vazut prima oara, dar ca i-am parut de gheata, cu toate ca eu am fost foarte deschisa, vorbareata si zambitoare. Ca sa vezi ce impresie poti sa lasi, fara sa-ti dai seama, eu chiar am vrut sa-l incurajez ca sa ne mai intalnim si sa ne cunoastem mai bine si lui i s-a parut ca nu va avea nici o sansa... prostutzul....

In fine, dupa prima intalnire, am inceput sa ne vedem zilnic, ne apropiam tot mai mult, in 3 saptamani eram deja indragostiti pana peste urechi si in 5 luni ne-am mutat impreuna iar dupa alte 2 luni ramaneam insarcinata cu toate ca ne-am protejat, dar nu ne-a parut rau pentru ca acum avem o fetita minuntata care este cel mai bun lucru din viata noastra. Ne-am si casatorit cand eram insarcinata in 4 luni.

Asa ca draga mea, si eu greu ma urneam din casa, nu eram deloc genul de petrecareata, serviciu, casa, mai cate o prietena (dar adevarata!!!) la o cafea, si atat. Era sigur ca Fat-Frumos n-o sa urce 4 etaje ca sa-mi sune mie la usa, asa ca mi-am luat inima-n dinti si am cautat pe net pe cineva din orasul meu . Si nu-mi pare rau...

Mult succes!

 

Mire-mama de fetita frumoasa

http://community.webshots.com/user/Papucica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadyana,

Imi pare rau ca esti in situatia asta. Stiu cum e, si eu am trecut printr-o perioada din asta, si a durat vreo 3 ani sa imi revin complet. Acum e ok, dar cumva nu mai pot avea incredere in nimeni...

E nevoie sa te pui la punct dpdv fizic. Am vazut ca ai deschis multe subiecte pe tema asta. E un pas inainte, dar trebuie sa faci mai mult. Trebuie sa iesi din casa, sa reiei legaturile cu prietenii vechi, sa te folosesti de toate oportunitatile de a iesi in lume si de a cunoaste oameni. Niciodata nu se stie de unde sare iepurele. Garantii insa nu exista. Si trebuie sa mai accepti si ideea ca nu exista barbat 'ideal', 'perfect' etc. Toata lumea are defecte. Tu trebuie sa gasesti un barbat al carui defect sa il poti accepta, tolera, si la fel, si el sa te vrea asa cum esti. Asta e un lucru f greu, si depinde foarte mult si de noroc. Sansele cresc daca iesi din 'barlog'.

Despre net nu stiu ce sa iti spun... am cunoscut si eu vreo 5-6 tipi pe net, in general baieti de treaba, dar pana la urma cu nici unul nu a iesit nimic, si pt ca am pus sperante cam mari, am fost cam dezamagita.

Iti doresc multa rabdare si noroc.

 

Gabici

'Be yourself. Everybody else is taken.'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu mi-am cunoscut sotul in EGIPT!!![:D]

eram acolo in 2001 cu frate-meu si doua prietene si el a venit in vacanta cu 2 prieteni! a fost dragoste la prima vedere![il]

apoi dupa 2 saptamani de cand am ajuns noi acasa a venit in romania sa ma viziteze, apoi a venit iar dupa o luna si apoi am venit eu la el pt 3 luni sa vedem cum merge si a fost super!! ne-am dat seama ca nu putem trai unul fara altul (mai ales cu distanta dintre noi) asa ca la un an de cand ne-am cunoscut ne-am casatorit, in 2002. acum avem o mandrete de baietel care este sufletul nostru si ne dorim inca unul![:D]

cineva imi zicea ca dragostea trece dupa 2-3 ani, ei bine, se insela amarnic! noi suntem impreuna de 5 ani si ne iubim si respectam mai mult ca la inceput![amoras]

asa ca, fetelor, cand e sa-l cunosti pe "the one" o sa-l cunosti chiar atunci cand te astepti mai putin![:D]...cel putin asa a fost in cazul meu...

va pup si sper sa citesc numai povesti frumoase!

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot pe internet in 2001, pe mirc mai concret. Am vb. vreo 6 luni tot felul de nimicuri fara sa ne cunoastem pe viu, dupa care ne-am zis sa ne vedem. Ne-am vazut, am iesit de cateva ori impreuna,dupa care ne-am indragostit si la o saptamana dupa sotul meu s-a mutat la mine si de atunci suntem impreuna. Marti facem 10 luni de la casatoria noastra.

 

POZE

Cristina S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...