Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

unde v-ati cunoscut sotul\iubitul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Noi ne-am cunoscut in Africa! Mai exact in Gibuti( fix in cornul aficii langa Etiopia). Faza cea mai tare este ca suntem romani amandoi. Ne-am cunoscut in 1998 si am stiut imediat ca pe el il vreau. Este mei mare cu 6 ani de cat mine,iar pt. mine reprezinta totul(bine acum mai putin ca cel mic i-a luat locul,dar este altfel de dragoste).

Ne-am casatorit in 2001 dupa mai multe peripetii,printre care o cerere in casatorie, in public,in Piata San Marco din Venetia.

 

http://community.webshots.com/user/delphinoi

http://community.webshots.com/user/sebilus

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dragi,sunt f. frumoase povestile voastre si sper din tot sufletul ca,in curand,sa pot sa va spun si eu voua o poveste frumoasa.Imi doresc f. mult sa o iau de la capat pt. ca ajunge.Este totusi un pas inainte pt. ca pana acum,vreme de 3 ani si jum. nu mi-am dorit sa cunosc pe nimeni.

Eu va urez la toate sa fiti fericite alaturi de alesii vostri si astept in continuare sa citesc noi si noi povesti![biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred cate din voi v-ati cunoscut sotii pe net...eu la fel, pe mirc...intr-adevar riscant dar si in cazul meu a meritat.

Poate fi o optiune nadyanaid="red">, chiar daca nu "iese" nimic macar poti "exersa" cu o relatie virtuala...si numai pentru a capata incredere in tine si tot se merita, nu te obliga nimeni sa te intalnesti cu persoana respectiva daca inca nu esti pregatita...

 

Ana si Bianca-iubitaid="Script MT Bold">id="size4">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am cunoscut...PRIN TATAL MEU!!! Erau colegi de servici la vremea resectiva si foarte buni priteni. Hi hi hi, tare a mai fost complexat de chestia asta.

Eu venisem in Romania sa fac medicina si am abandonat, asa ca asteptam sa reintru in gratiile maicamii ca sa ma intorc in Italia. Ne-am observat, desi iesisem de mai multe ori in grup cu alte persoane, cu o luna inainte sa plec...SI NU AM MAI PLECAT! Si este super bine, m-am "reprofilat" cu succes, am un bebe si imi este tare bine aici!

 

ANCA SI EMA[bonjovi]

 

ANCA si EMA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde ne-am cunoscut noi? In toamna lui 2000, in Norvegia, la o petrecere studenteasca islandeza, el fiind amicul (scotian) al unei colege originare din Croatia. Mai "international" de atat nu stiu cum s-ar putea. Nici unul dintre noi nu isi dorea o relatie in momentul respectiv... dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea de la targ. A urmat o relatie "long-distance" de 2 ani si jumatate si in toamna asta vom implini trei ani de casatorie.

 

Nadyana, nu-ti bate capul cu "El". Ocupa-te de tine. Bucura-te de zilele frumoase, plimba-te, iesi cu amicii/amicele, fa-ti prieteni noi (chiar si pe Net). Bucura-te de hobby-urile tale, gaseste-ti hobby-uri noi. Si... o sa vezi ca, atunci cand te vei astepta mai putin, el o sa apara. [:D][flo]

 

Cu mult drag,

Dark Bendis

 

 

 

 

 

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by DarkBendis

Unde ne-am cunoscut noi? In toamna lui 2000, in Norvegia, la o petrecere studenteasca islandeza, el fiind amicul (scotian) al unei colege originare din Croatia. Mai "international" de atat nu stiu cum s-ar putea. Nici unul dintre noi nu isi dorea o relatie in momentul respectiv... dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea de la targ. A urmat o relatie "long-distance" de 2 ani si jumatate si in toamna asta vom implini trei ani de casatorie.


id="quote">id="quote">Si eu pe aproape [:)] Pe al meu (muntenegreano-croato-italiano-turco-albanezo-sarb) l-am cunoscut in SUA, la o petrecere studenteasca iugoslavo-franco-germana la care am ajuns prin niste amici spanioli. Acusica se fac trei ani de atunci. Eu eram intr-o perioada in care debordam de energie, incredere in mine, ma simteam excelent etc. In general am observat ca in astfel de momente atrag oamenii - nu doar potentiali parteneri, dar si prieteni, amici, cunostinte - mult, mult mai mult decat atunci cand ma simt rau si stau prost cu iubirea de sine.Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Nadyana, cate probleme iti mai faci......

Hai sa iti spun cum a fost la mine, sa vezi ce ti-e si cu destinul asta.

Am avut o relatie de 8 ani cu un tip din Iasi, ca sunt ieseanca de loc, ca si tine.Devenise o chestie de rutina relatia asta, era ca si cum eram casatoriti. Era saten, cu ten alb, tipul de "pica",asa cum imi spunea o ghicitoare la care fusesem in trecut , sa ma amuz. Si imi zicea ea " Partea ta e unul de cruce ( brunet, ochi inchisi)". De unde atatea cruci , frate, ca eu eram de ani de zile cu ala al meu si mi se parea imposibil ca sa fie altfel. Si uite, dupa aproape trei ani de la faza cu ghicitoarea, ne-am despartit, subit, de parca opt ani au trecut degeaba pe langa noi. Si, culmea, cu toate ca ma asteptam sa sufar la greu, nu a fost asa ,mi-am revenit extrem de rapid.Am plecat bine mersi in Bucuresti, mi-am gasit servici acolo, in unul din ministerele noastre, ca economist, si totul era numai munca, si iar munca. Aveam treaba de nu stiam cum ma cheama si nu-mi statea capul la nimic altceva.

Insa, o data am vorbit cu colegele mele:ce-ar fi sa iesim si noi intr-un club, in weekend? Si asa am facut. La nici o ora de cand am intrat in clubul ala a aparut el, "tipul de cruce" din prezicerile ghicitoarei,doar ca vorbea romana de loc.A fost frumos in seara aia, insa nu ma gandeam la nimic. La o zi , tipul de cruce a plecat acasa, in UK,insa mi-a promis ca o sa tinem legatura pe net. Buuuuunnnnnnnnn, insa chiar si asa, nu dadeam importanta prea mare. La doua saptamani de cand a plecat, m-a cerut in casatorie pe net,iar eu, prostuta de mine, intr-o gluma i-am zis ca da, dar am crezut ca glumeste. A venit imediat in romania, cu un dosar cat el de mare cu toate documentele necesare pt casatorie, si m-am trezit , fetelor, cu inel de logodna cu un superb diamant pe el, iar dupa zece zile, ziceam "da" la Iasi, in fata ofiterului de stare civila. Ce sa zic, si acum parca traiesc un vis. Avem deja o fetita de 3 ani si 7 luni si sunt insarcinata din nou in a 12a saptamana. Sunt cetatean britanic, am o casa superba, o afacere extraordinara, ma plimb prin toata lumea si imi traiesc viata la maxim alaturi de sotul si fetita noastra. Si asteptam cu drag pe bebe care vine.

Si mai e ceva: sotul ma adora, ma respecta, intotdeauna imi face surprize placute, iar eu...ce sa mai zic,ma indragostesc in fiecare zi tot mai mult de el, de parca as fi o adolescenta la prima experienta.

Si nimeni nu ar fi banuit nimic, nimic.Asa a fost sa fie, sa traiesc cu tipul de cruce. As vrea sa ma intalnesc din nou cu femeia aia, sa ii multumesc si sa ii cer scuze ca nu am crezut-o si ca am ras de ea atunci, insa ,din pacate, ea nu mai exista.

Asa ca, Nadyana, da un sut puternic trecutului care te apasa, capul sus, ia-ti un nou look si fii increzatoare in tine, ca ce-i al tau, a pus deoparte si vine, iti promit eu ca vine, mai devreme sau mai tarziu.

Te pup si astept vesti bune.

 

cristina lutac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...