Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

unde v-ati cunoscut sotul\iubitul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Io am fost "aburita" cu premeditare[:D] Ma vazuse-n foto la o prietena si s-a-namorat[consti],m-a combinat cu prietena in asa fel incat atunci cand ma-ntalnesc cu ea sa apara si el "din intamplare".N-a tinut cont ca eram cuplata si prietena noastra comuna a-ncercat sa-l convinga ca n-are sanse;si-a tras basca rosie (si-acu' pastrez basca aia pe undeva si m-apuca rasu' cand mi-l amintesc) si-a aparut[cavaler],ne-a [alcool] si pe mine si pe prietene (pe ele ca sa se lase trimise acasa fara mine).....in 3 saptamani m-a "cerut" si-n 9 luni ne-am nenorocit[nunta]

id="Comic Sans MS">id="maroon">

 

Irina,veve & croko[hia]id="size2">id="violet">id="Times New Roman">

poze1,2,3,4,5,6id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Nadyanaid="red">- in primul rand trebuie sa te ocupi de tine pentru TINE, trebuie sa TE placi tu pe tine asa cum esti,EL vine cand nu te astepti.O schimbare de look e perfecta,iesi la plimbare, la o cafea cu fetele..seara..la un dans..ditsreaza-te pt ca sa TE simti bine...........de obicei "ei" observa fetele sigure pe ele,placute,istete,glumete....etc...pozitia ghiocelului nu prea are cautare in ziua de azi!!!trebuie sa te simti bine TU cu Tine...restul vine de la sine.

Acum si povestea mea:

Am avut 2 ani un prieten de care m-a despartit din motivul crizelor de gelozie,a temperamentului coleric,...etc.Ma urmarea pe strada,a vrut sa se sinucida,...nu mai stiam ce sa fac ca sa termin relatia fara sa-l am pe constiinta ca face vreo prostie.

Am reusit si in ziua aia am facut chef.

Dupa 2 ani ne-am intlnit din greseala pe strada ,ne-am dus sa bem un suc in complexul studentesc(desi ma gandeam ca e riscant ...sa nu inceapa iar cu visele) si la un moment a observat el niste prieteni de-ai lui.Au venit la masa noastra si unul dintre ei ne-a invitat la el in camera sa bem un vin ca e ziua lui.

Acelasi care ne-a invitat la el m-a intalnit la univ dupa 1 sapt si m-a invitat in oras....si asa pas cu pas am ajuns sa fim impreuna.

I-am spus ca nu vreau o relatie care sa se termine cu o casatorie,adik "sa nu aud cuvantul casatorie"...dar vreau o rel frumoasa,fara minciuna...si asa ...uite ca suntem impreuna de 12 ani casatoriti de 10 [:D]...si avem un bb de 6 luni pe care il mancam de drag ce ne e.

Relatia noastra e f buna,nu ne plictisim (spre uimirea noastra)si nu avem certuri serioase(desi eu sunt un temperament coleric si am un caracter autoritar)...la certuri ne apuca rasul pe amandoi (habar nu am de ce).

Doresc tuturor asa o relatie ,si Nadyana...nu uita ...cand nu te astepti !!!

 

Diana,[copil]Andrei si Dan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi-am cunoscut logodnicul(in august ne casatorim)cand ma asteptam mai putin.dupa o relatie de 4 ani plina de peripetii ne-am despartit si eu eram foarte convinsa ca nu mai vreau relatie serioasa.la cateva luni am plecat in vacanta cu o prietena in grecia "sa ne distram".insa in prima seara,stand pe balconul camerei de hotel la o tigara am inceput sa filtrez cu cel mai frumos grec pe care il vazusem si in acelasi timp sa o indemn pe prietena mea:hai imbraca-te sa coboram ca imi gasii sufletul pereche.il vezi pe tipul cu camasa rosie?eu ma marit cu el!!!a fost un flash cum a mai spus cineva.bineinteles ca a fost dragoste la prima vedere din partea amandurora si a urmat o relatie de 2 ani la distanta cu multe greutati dar noi ne iubim din ce in ce mai mult si in august ne vom casatori si vom fi impreuna...pana cand moartea ne va desparti[:D]

 

aaa...si nimeni nu m-a crezut cand am venit in tara si le spuneam ca mi-am intalnit sotul!![alcool]

dar noi amandoi am stiut din prima clipa!!!

 

Madutza

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/madutza79/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au placut foarte mult povestile voastre si cel mai mult mi-a placut ca toate v-ati gasit alesul.

 

Intr-o seara, am mers pt prima data intr-un club cu prietenele mele de aici si am intalnit doi ochi albastri de care ma indragostesc si mai si mai mult pe zi ce trece. Am avut o nunta ca in povesti si o luna de miere la fel la Paris si in Creta. Este tot ce mi-am dorit si cel mai important e exact ce mi-am dorit, iar comparatia cu fostul nici nu-si are loc.

 

In fiecare zi, de-abia astept sa ma cuibaresc in bratele lui si sa ne prostim, sa ne alergam si sa ne iubim.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou fetelor!Nici nu imi vine sa crec cate mesaje mi-ati scris ..si va multumesc f. mult pt. ca, chiar m-ati incurajat.Aud din ce in ce mai des ca, asa cum ati scris si voi, cel care este sa fie al tau, apare cand nici nu te astepti.Cred ca aveti dreptate.Nu sunt eu singura careia i s-a intimplat sa se desparta de prietenul ei.Si, poate este mai bine asa,poate ca asa a fost sa fie, poate este spre binele meu si, asa cum ati patit multe dintre voi, sunt sigura ca nimic nu ne este dat spre raul nostru.Cred ca aveti dreptate si ca trebuie sa uit si sa sterg cu buretele, pt. ca daca dorea, stia unde poate sa de a de mine.Si, asa cum ati spus si voi, cred ca tr. sa incep cu o schimbare in ceea ce ma priveste, sa redevin fata care eram odata..Oricum, eu va tin la curent.Va multumesc si astept povestile si incurajarile voastre.[biz]si..va urez multa fericire la toate![biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revelion (2002-2003)

 

Am fost invitata de o buna prietene la petrecerea de revelion. Nu aveam nici un chef- de aproape 2 luni terminasem o relatie fff zbuciumata (eram logoditi dar gelozia lui m-a facut sa ma razgandesc) si vroiam liniste. Ai mei m-au indemnat sa merg si daca nu o sa-mi place sa-i sun si o sa vina sa ma ia de acolo.

 

Cand l-am vazut... arata bine, era imbracat bine, mirosea ffff bine...mi-a placut. Dar era tare smecherasi asa ca nu m-am gandit mai departe.

 

"Prietene" care ma invitase la petrecere ii spusese lui ca vin dar ca sunt fff inganfata asa ca nu o sa ma uit la el nicicum (asta mi-a spus el mai tarziu). Oricum si el venea dupa o relatie tot asa zbuciumata ca a mea.

 

Pana la 5 dimineata nu s-a intamplat nimic, apoi ne-am uital la TV la un film de dragoste, am vorbit, am ras, m-a dus acasa... pe 1 ianuarie seara m-a dus la film, in fiecare zi venea sa ma ia de la facultate si ma ducea acasa (stateam la 30 de km de Bucuresti), cand am dat examenul de licenta a trait fiecare clipa mai intens decat mine (stia ca sunt emotiva si se gandea sa nu mi se faca rau).

 

De atunci am ramas impreuna, in iulie implinim 2 ani de casnicie si asteptam sa apara si un bb in viata noastra.

 

marina

 

pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...