Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copil disputat de 2 sectoare


Recommended Posts

MAINE IL IAU PE BB ACASA in plasam de urgenta asa fericita nu cred ca am mai fost vreodata... ieri am fost sa ne jucam, sa ne adaptam unul cu celalalt, tremuram toata si cand l-am luat in brate imi venea sa-l strang si sa nu-i mai dau niciodata drumul. este un copil foarte bun, cuminte, lipicios... probabil a simtit ca eram foarte emotionata si ca tremuram, asa ca nu s-a opus deloc cand mi l-au dat in bratze (desi fusese trezit din somn) si a stat foarte cuminte. am stat vreo ore si jumatate impreuna. ne-am jucat, am mancat si am sughitat la greu. asta pt ca e fomist rau: a baut 200 ml lapte in 3 min si a vrut si aerul din biberon :)) pentru ca sotul n-a putut lipsi de la serviciu ca sa vina "la joaca", l-am sunat si i l-am pus la telefon. era lesinat, cred ca transpirase tot, credea ca suntem acasa si vreau sa-i fac o surpriza. bb se chinuia sa-mi ia tel, se sfortza de mama focului, cu sunet, dar in acelasi timp avea grija sa nu-mi dea nici drumul la par :)) abia astept sa-l aduc maine acasa, in patutul lui nou, cu toate jucariile frumos colorate... sper sa se adapteze repede cu casa si cu noi. am citit si am recitit ce ati povestit voi despre prima zi a bbilor vostri acasa. ca de fiecare data, ma ajuta enorm povestile si parerile voastre. multumesc din suflet tuturor celor care mi-au raspuns direct la intrebari, atunci cand eram disperata si nu stiam incotro s-o apuc, dar si celor care m-au ajutat postand aici patzaniile lor. revin cu poze si povestea primei zile acasa ...las' ca ma fac eu mare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sabineta, ma bucur mult pentru tine, mai ales ca DD a ales o astfel de perioada (si o astfel de zi!) ca sa te fericeasca! Nu-ti face griji, copilul va fi al vostru; ai sa vezi ca din momentul in care il vei avea acasa, te vei simti insutit mai puternica, iar toate caile ti se vor netezi.[floare3][floare3][floare3] ioana, mama lui Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vedeti ca mi-am schimbat semnatura? Mi-au dat lacrimile cand am scris-o... Lupta nu se sfarseste aici, dar se va sfarsi cu bine. Liliana, te rog mult sa treci "plasament de urgenta" la mine. Sarbatori fericite tuturor mami lui rares http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=48e8de101cd492123a06ee&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...