Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand langa tine se afla o femeie tanara...


Recommended Posts

Draga mea,

Din mesajul tau am dedus ca esti o femeie inteligenta, volubila si stapana pe tine. Nu trebuie decat sa o pui in umbra pe aceasta verisoara...fi luminoasa, isteata, iar in cadrul discutiilor raspunde cu elasticitatea limbajului de care ai dat dovada si in mesaj (ex: sensuri duble, ironii, idei nastrusnice). Dupa cate am inteles aceasta efervescenta place barbatilor, pt ca demonstreaza ca stai la jocul lor si nu numai, ca stii sa il si joci! Deci eclipseaza "pustoaica" aducand in prim plan femeia: FEMEIA adevarata, plina de idei, de mistere de acel nu stiu ce care place atat de mult! Nu spun sa faci concurenta, spun numai sa fi din nou tu insati, pt ca toata aceasta situatie risca sa te faca irascibila, blocata sau iritata in discutii.

Nu ii mai da importanta (pe care nu o merita): asa ii insufli, vrand nevrand sotului tau acest sentiment si el va incepe prin reflexie sa o considere importanta (inteligenta, frumoasa). Barbatii simt asta, aproape ca miroasa aceasta "frica" a noastra in fata alteia si implicit ne vad pe noi inferioare...fara insa sa poata declara aceasta!

Oricum eu cred ca ar fi cazul sa va indepartati de prezenta ei, punand familia si intimitatea voastra pe primul plan...astfel incat sa realizeze domnisoara ca familia nu e un joc in care poate intra la orice ora din zi sau din noapte! Iar faptul ca desconsidera ideea de familie, ma duce implicit cu gandul ca nu respecta tare mult nici familia voastra. VIZITELE se fac in mod anuntat si la orele cuvenite de vizita!

Eu asa am facut cu prieteni, verisoare, prietene....si a functionat de minune.In plus a contribuit la formarea constiintei (in amandoi) ca suntem o echipa, ca avem intimitatea si familiuta noastra in care numai noi 2 avem dreptul sa ne bagam nasul!

Ciao! Pe curand!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mie nu-mi vine sa cred ce citesc..cum adica, sa-mi trimit sotul la Fieni s-o "calmeze"???? Si sotul meu e f. calm, dar eu nu[:D], si nici nu indraznesc sa ma gandesc ce replica as fi avut.Nici daca statea in apartamentul vecin nu-l lasam sa mearga...Eu zic ca de data asta a intins coarda prea tare, si ti-a oferit pe tava prilejul s-o rupi cu ea, si tu tot nu ai facut nimic.Te plangi la noi, noi iti spunem ca nu e in regula, si tu tot il intrebi pe sotz daca vrea sa mearga...Scuze, nu vreau sa fiu dura cu tine, dar faptul ca a indraznit sa te sune noaptea ca sa-ti "imprumute" putin sotul...nu e deloc in regula...

 

V

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost prea blanda cu ea! eu in locul tau ii spuneam ca sotul meu nu-i nici psihiatru nici alt gen de terapeut! Si sa faca bine sa iasa in strada si sa roage primul barbat care-i iese in cale sa o consoleze...ca ceea ce-i lipseste ei gaseste pe toate gardurile nu-i nevoie sa se dea la sotul meu!

Mama... cred ca dadeam cu ea de toti peretii! Faceam un circ in familie monstru! Ii spuneam si parintilor ei despre telefon si despre ce podoaba au crescut si educat si ii dadeam interdictie sa mai calce in casa mea.

Parerea mea e ca ori nu e normala la cap ori e lipsita de orice urma de decenta si bun simt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Parerea mea e ca ori nu e normala la cap ori e lipsita de orice urma de decenta si bun simt!id="red">
id="quote">id="quote">...

...eu cred in ambele...nu e normala la cap si e si lipsita de orice urma de decenta si bun simt...ai grija ca fata asta, e saminta rea si pusa pe distrus de casnicii...fi ferma pe pozitie,impune-ti punctul de vedere si mai roaga-te si tu, din cind in cind .ca numai bine iti poate face tie si intregii familii...sa auzim numai de bine

id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

auzi, mie mi se pare ca ti-o cauti si tu singura!!!auzi sa iti para rau de ea...pai te mananca si pe tine zau asa...ce vrei, sa ii gasesti in pat impreuna ca sa te saturi de atata bunatate...si stii ceva, verisoara ta nu e nici o copila naiva, si eu am 25 de ani si la 25 de ani nu mai esti copila...eu o cred perversa si rea si obraznica, iar tie nu mister iti trebuie, ci o doza mare de nesimtire cum are ea.faptul ca esti sincera si saritoare, nu sunt decat CALITATI!! si nu te compari cu verisoara ta, care e lipsita de caracter prin ceea ce iti face! pt ca nu isi vede de viata ei, pentru ca te ironizeaza desi esti mai mare k ea si ai ajutat-o, pentru ca face coalitie cu sotul tau, desi e femeie si iti e ruda tie...pt ca, pt ca...e un om de nimic si naivitatea celor 25 de ani nu e o scuza, pt ca asta tine de cei 7 ani de acasa, ori ea are deja 25.eu in locul ei nu as ridica vocea in fata ta, nu as ridica ochii din pamant dc te-as vedea suparata pe mine, nu as indrazni sa stau ca ultima taratura la beri pana in noaptea cu sotul verisoarei mele, nici dc s-ar milogi el de mine...pt ca mi-as vedea locul!! e lipsita de decenta!!iar tu ti-o cauti pt ca de 4 ani vezi o situatie noroioasa si nu iei masuri!Babyblue va pupa pe toti!!id="red">


id="quote">id="quote">id="size3">id="blue">id="size5">id="size5"> Total de acord cu Babyblue !id="red"> Nu inteleg, Irene,ce mai vrei in definitiv ?? Vrei neaparat sa-i gasesti in pat impreuna ? Pina atunci lupti din rasputeri sa pastrezi "relatia" de familie (vezi Doamne) cu verisoara ?! Ai orbu' gainii ? Impresia mea e ca tu faci tot posibilul sa ai in continuare relatii de prietenie maxima cu aceasta individa de care ar trebui de fapt sa te feresti ca dracu' de tamiie ! Iti sugerez o tema de gindire : cum sa-mi pastrez casnicia si pe tatal copiilor mei (care ar suferi enorm in cazul in care taticul i-ar abandona pt. ..matusica). Scuip-o definitiv din viata ta ca pe o masea stricata pt. ca e un mare pericol! Nu pot crede ca ti l-a "cerut" pe Razvan ( gros obraz !) dar mai ales nu pot crede ca tu te-ai eschivat, te-ai prefacut ca te duci sa-l intrebi, adica te-ai conformat cerintelor ei nemaipomenit de neobrazate !! Parerea mea e ca nu la ea trebuie "lucrat" (e complet lipsita de bun simtid="blue">) si nici la sot (nu e el de vina, nu el a adus-o in viata voastra ci TU )id="red"> . La TINE tre lucrat ! Spala-ti albeata de pe ochi,trezeste-te la realitate in ceasul 12 si indeparteaz-o definitiv din familiia ta ( tu, sotul si copiii). Daca veti continua sa fiti "o familie" (e evident ca la tine termenul asta e confuz...include o multiiiiiiime de neaveniti) e usor de apreciat ce se va intimpla. Si va fi EXCLUSIV vina ta. Parerea mea. PS - eu una am o nedumerire : cum de te perpelesti atita cum sa faci, cum sa dregi dar sa n-o indepartezi dintre voi si nu te gindesti deloc la copiii tai , care ar fi socati pe viata in cazul in care domnisorica s-ar incurca cu Papa ?? irene, sper ca nu am fost prea dura dar tu cumva plutesti,te pierzi in amanunte si nu vezi pericolul maxim in care te afli. Experientele triste despre care ai citit (si care se aseamana f. mult cu a ta, in sensul intimitatii care exista intre voi 3, chestiile astea apar intotdeauna cu cineva f, apropiat, o sora, verisoara sau cea mai buna prietena) nu-ti spun nimic ? Nu are rost sa te certi cu sotul tau dar e imperios necesar (parerea mea) s-o indepartezi definitiv pe maimuta asta din viata voastra. Ai grija de tine si de ai tai (sot, copii). Cu bine, Aprilie Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa pun paie pe foc...dar mie imi spune multe faptul ca a indraznit sa solicite prezenta sotului tau la ea acasa... si mai mult...ti-a cerut tie voie...de parca pe el era sigura ca nu o va refuza si mai trebuia doar acordul tau! asta m-ar fi pus taare pe ganduri referitor la ce tip de relatie e intre ei. Si daca tot te-ai dus sa-l intrebi, eu l-as fi intrebat daca se duce el si atat, nu impreuna cu mine, in felul asta ma lamuream definitiv. Poate ca a refuzat tocmai pentru ca i-ai propus sa mergeti impreuna. Bineinteles ca daca accepta oferta nu-l lasam sa plece dar macar stiam cu cine "defilez". Orice sot normal ar fi spus sa te duci tu ca doar sunteti verisoare si femei amandoua, puteti foarte bine discuta si rezolva o problema care culmea, mai e si de familie.

 

Nu e in regula atitudinea ta, eu as da cartile pe fata zgomotos si as pune punct definitiv oricarei tangente cu aceasta femeie. Cu riscu sa pierd relatia si cu restul familiei ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lachione

mie imi spune multe faptul ca a indraznit sa solicite prezenta sotului tau la ea acasa... si mai mult...ti-a cerut tie voie...de parca pe el era sigura ca nu o va refuza si mai trebuia doar acordul tau!id="red"> asta m-ar fi pus taare pe ganduri referitor la ce tip de relatie e intre eiid="blue">. Si daca tot te-ai dus sa-l intrebi, eu l-as fi intrebat daca se duce el si atat, nu impreuna cu mine, in felul asta ma lamuream definitivid="green">. Bineinteles ca daca accepta oferta nu-l lasam sa plece dar macar stiaPoate ca a refuzat tocmai pentru ca i-ai propus sa mergeti impreuna. id="red">id="red">m cu cine "defilez". Nu e in regula atitudinea taid="purple">, eu as da cartile pe fata zgomotos si as pune punct definitiv oricarei tangente cu aceasta femeie. Cu riscu sa pierd relatia si cu restul familiei id="blue">ei.


id="quote">id="quote">id="size4">id="size4"> Subscriu. Si mie mi se pare ca solicitarea ei implica o intimitate intre ei care deja exista...Nu mai reaminne decit sa-ti "ceara acordul" ca el sa petreaca o noapte intreaga cu ea. Pt. ca sint convinsa ca aprobare ca sa se urce in pat cu el nu va avea nevoie. Maxima atentie in continuare !Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-as merge atat de departe cu "acordul sotului".

Poate ca e doar smechera si vrea o acoperire,adica,daca pana si sotia nu are nimic impotriva, lucrurile sunt OK pt toata lumea.

Oricum, are un obraz grooosss, ca ar fi o copilarie sa crezi ca singura se va replia si va va lasa in pace.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Irene 11

Aduna-te! nu te lasa impresionata de acest "teatru" ieftin!

Tu esti mama si sotie in propria ta familie nu poti fi mama verisoarei iar sotul tau nu poate fi confidentul, amicul sau cine stie ce ....

Respecta-te si te vor respecta! Cere mult si vei primi mult! Cere putin si vei primi putin...in materie de respect si stima cam asa functioneaza!

Cu diplomatie si eleganta sau cu mana forte aceasta "ruda" trebuie sa inteleaga ca a intrat prea mult in familia ta!

Nu te lasa! Toate suntem cu tine![si-eu]

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...