Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand langa tine se afla o femeie tanara...


Recommended Posts

irene,tocmai am citit si eu postarea ta si ma gandeam....cam asa: fatuca asta mie mi se pare cam lipsita de recunostiinta si caracter.inconstienta nu e, deci ar fi frumos sa sa iti fie recunoscatoare pt tot sprijinul acordata.pe de alta parte eu cred ca ea stie ce face si isi da seama ca relatia cu sotul tau e ceva mai mult decat o inocenta relatie de prietenie.e ceva de genul unui flirt.scriai ca in timpul facultatii intarziau in oras, la o bere, la o pauza....aloeu! da´ nu te-au apucat de nervii??!!! pai, eu faceam urata la faza asta!! si apoi,irene, parerea mea e ca si sotiorul tau are aici o vina, pt ca daca ar fi mai rece fara atata caldura si atentie fata ea, ea ar inceta sa isi mai dea ´´aere´´ la tine in casa.iar faza cu vorbitul ironic la tine in casa, ....uffff!![:(!]eu ii spuneam ceva de care sa isi aduca aminte cu drag .....irene,daca vezi ca tu esti atat de buna si ea orisicum nu are respect si recunostiinta, eu zic....schimba atitudinea si nu uita ca merita sa fii OM cu cine e la fel,iar cu restul...[haibat]!!!multa putere iti doresc....eu cred ca reactionam mai ´´agresiv´´,mai ales in situatia ta, cel mai tare m-ar fi deranjat atitudinea sotului,care ar trebui sa nu-i dea nas, sa nu uite ca tu esti pt el prietena cea mai buna, pe langa sotie si sa fie mai rece si dur fata de verisoara ta.atunci ai vedea cum s-ar retrage singura din ´´joc´´, si-ar da seama ca e penibila,dar asa atat timp cat el se arata incaintat de prezenta ei, rade,se bucura cand o vede,cand ea vorebeste la adresa ta ironic, el...zambeste larg fara sa ia , ceva mai subtil,daca nu direct, o atitidine prin care sa-i arata cam pe unde este grantia,ca doar tu-i esti sotie, si nu ea.....ei ii place si fii sigura ca ca observa ca sotul tau e ....un ´´prieten´´ adevarat ....pt ea....

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Off topic

 

Magnolia, ca sa deschizi un subiect aici la "In unul sau in doi...", atunci cand vezi toate subiectele insirate, e o cutiuta cu "Subiect Nou" langa "Toate Subiectele". Apesi Subiect Nou si de acolo te descurci, dai un nume subiectului si scrii povestea sorei tale. Daca nu reusesti, scrie si te ajut din nou. Probabil ca e fff disperata daca vrea sa-si paraseasca copiii. Eu una doar moarta mi-as parasi baietelul.

 

On topic

 

Irene, cu riscul unui scandal in familie (mama, matusa), eu una i-as interzice sa mai intre in casa. Pt mine acest gen de fete sunt periculoase. Bafta multa!

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

Ericutzul meu bebelusid="blue">

 

Am un anisor deja! id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba o demonstratie de forta si vointa de genul"eu m-am lasat de fumat,stii ca lui nu-i place,de ce nu incerci?"

 

Irene ce ai facut atunci??? Ai intrebat-o ce motiv are ea sa-i faca pe plac??? Da-i una in partea dorsala cand mai zice asta. Din partea mea. Ce obraznica este!

 

6 ani - 14 februarie 2006 [i]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Irene,

 

Si eu ma alatur fetelor ce te sfatuiesc s-o raresti cu verisoara. Ca doar voi o invitati!!! Iar daca se invita singura faci in asa fel sa aveti program cu alte familii (ma gandesc ca tot trebuie sa aveti acolo 2-3 cupluri mai apropiate pe care sa-i vedeti mai des) ori ii spui ca sunteti invitati nu stiu unde si nu te duci si cu alti musafiri dupa tine, nu???.

Daca apare si verisoara, ea mereu fiind singura, fa in asa fel sa se simta a 5 roata la caruta. Si fii mai barbata! Ajutor, ajutor, dar pana la barbat!!!

Si nici mie nu-mi plac amicitiile astea cu barbatii, asta este, ca odata iese scanteia si s-a dus prietenia!!! Si, daca poti, dar asa f.f.f subtil, poate gasesti si tu vreun "amic". Si doar il anunti pe sot ca ai plecat cu o prietena si cu X sa serbati "2 luni de cand va cunoasteti" sau mai stiu eu ce eveniment. Si intarzie si tu seara si spune-i ca ai fost la o "bere"

Si nu mai aminti in prezenta sotului de ea, insa cand sunteti numai voi doua, chiar si in alta camera, fii distanta si la obiect.

 

Stiu ca sfaturi este tare usor sa dam, insa cu adevarat nu intelege decat cine traieste aceleasi evenimente, in rest...doar pretindem, la rece, ca intelegem, si intr-un fel gandim asa, si probabil altfel daca am fi in toiul evenimentelor...

Iti doresc mult succes si sa gasesti calea cea mai buna pentru a-ti rezolva problema.

 

Carolyne si bobocelul Veronica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa sfaturile pe care le-ai primit de la fete, adica sa-ti indepartezi verisoara, sa-ti schimbi putin lookul si atitudinea, eu iti mai sugerez ceva; incearca sa flirtezi si tu cu vre-un prieten de-al lui, sa faci mici glume pe seama sotului tau, sa-l sicanezi; sa vedem daca ii mai convine atunci!

Eu aveam o prietena cam pupaciosa; cand venea la noi si cand pleca, una doua il tzuca pe al meu sot! Pe mine ma mai sarea cateodata, dar niciodata pe el. Indiferent daca el era la bucatarie, in dormitor (ma mir ca nu intra si la baie dupa el), imi zicea: ma duc sa-l salut si pe Alex; iar salutul era pupatul (pe obraji, bineinteles, ca altfel muream cu ea de gat!)

Sotul meu nu mi-a dat niciodata motive de ingrijorare din acest punct de vedere, nici cu prietena respectiva, nici in general, cu atat mai mult cu cat eu sunt f. geloasa si posesiva; i-am semnalat sotului ca nu imi prea place acest lucru, dar el nu vedea nimic rau in asta si ca oricum nu avea ce sa faca, din moment ce prietena noastra se ducea dupa elsa-l pupe. Oricum, nu cred nici ca-i displacea!

Buuun! daca nu ti se pare nimic in neregula, cand vin prietenii tai, o sa ma pup si eu cu ei in usa; si asa am facut! ce crezi ca i-a convenit situatia asta? Nicidecum! Nu a suportat sa ma vada asa aproape de prietenii lui, iar cand a venit prietena noastra data viitoare, a stiut sa faca in asa fel incat sa nu-l mai pupe. Si asa a ramas! Deci se poate!

M-am intins cam mult, dar sa stii ca pe langa s-o mai raresti cu verisoara, arata-i sotului tau, ca si tu poti fi interesanta pentru altcineva, daca pentru el nu mai esti. Cu siguranta ca o sa mearga!

Iti doresc multa intelepciune si sa rezolvi problema in cel mai diplomatic fel!

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

Poze

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca, atunci cand suferi, faci orice sa indepartezi cauza care genereaza suferinta. Daca nu te simti bine, din mai multe puncte de vedere,in preajma respectivei,eu zic sa intrerupi relatia fara nici o urma de remuscare. Daca nu poti avea o discutie cu ea, atunci da-i de inteles ca nu mai esti disponibila: nu-i raspunde la telefon, n-o primi in vizita etc. Este clar ca ce face este din spirit de rivalitate (ar vrea sa aiba ce-ti apartine). Iar daca ea are comportamentul acesta deplasat, de ce-ti mai faci griji de ce o sa zica familionul? In fond si la urma urmei,este casnicia ta. In alta ordine de idei, mi se pare putin deplasata si atitudinea sotului tau. Pai cum adica, face front comun cu o alta femeie impotriva ta, fie si in gluma? Daca vede ca te deranjeaza relatia lui prea apropiata cu ea si ea ca persoana, de ce nu ia atitudine? El trebuie sa faca echipa cu tine, nu cu altcineva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga irene11, m-ai facut sa-mi aduc aminte de primul an de casnicie [hop]Aveam o prietena buna, cea mai buna prietena,colega de facultate, de care nu prea am stiut sa ma dezlipesc atunci cand m-am casatorit si am lasat-o sa se poarte cu sotul meu exact ca "verisoara" [hippi] Nu mai intru in detalii, au fost si tricouri mulate si fuste mini si aplecari dupa nusce fir de nisip in fata sotului meu, si abordari mai directe, ca sa nu mai povestesc cum isi schimba hainele in fata noastra cand mergeam in vizita la ea. Am indepartat-o fara sa-i dau explicatii. Au trecut ceva ani si ne-am reapropiat cu "prietena", dar nu mai e la fel. Vreau sa-ti spun ca dupa 7 ani de aceasta istorie ma gandesc ca am exagerat. Cand am citit postarea ta m-am gandit ca... e posibil sa exagerezi si tu. Bineinteles ca sotul tau se lumineaza la fatza cand o vede, el nu are de ce sa fie suparat pe ea, dimpotriva, are multe motive sa se bucure: este verisoara ta la care TU tii (ma rog, tineai)foarte mult si in care ati investit amandoi senimente si nu numai; este "colega" lui de facultate (mmmm...amintirea frumosilor ani de studentie, chiar daca el nu mai avea 20 de ani, tot se simtea aproape de 20 si cine nu ADORA amintirile de genul asta); intotdeauna este luminoasa, prietenoasa, nu-i face reprosuri, dimpotriva etc. Cred ca o asociaza cu tineretea "fara probleme". Cred ca te iubeste, din postarile tale am inteles ca esti o persoana extraordinara care merita toata dragostea. Pentru ea cred ca e un joc, ii place sa fie admirata si ii mai scapa unele ici critici la adresa ta, fara sa te vizeze neaparat pe tine, dar nici pe el, ci pe sine. Vrea doar sa fie admirata, am vazut multe pustoaice cu simptome asemanatoare. Cred ca e asa cu toata lumea, mai putin cu femeile, de la care trebuie sa astepte muuult si bine complimente. Oricum cred ca trebuie sa vorbesti cu sotul, pentru ca sa-ti confirme ca te iubeste si ca exagerezi[:)] Si da, daca te derangeaza, trebuie s-o indepartezi. Iti urez numai bine!

A, mie mi-a parut rau ca am scos subiectul la discutie cu sotul si apoi cu inca doua prietene, imi dau seama cat de caraghioasa si jalnica. Cu mintea de acum as vorbi doar cu fetele de pe forum [flo]si as actiona incet dar sigur[vampa]

Iti urez numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma minunez cate fete tinere isi exerseaza tineretea pe barbati insurati, barbati care nu mai pot de fericire ca o "fetiscana" le da atentie. Probabil ca ele nu au succes la cei de varsta lor. Sau li se pare cool ca cineva la varsta si pozitia lor le da atentie. Le face sa se simta importante. Sau mai importante decat sotia. [bang][bang]

 

 

6 ani - 14 februarie 2006 [i]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by tlaura

Pe langa sfaturile pe care le-ai primit de la fete, adica sa-ti indepartezi verisoara, sa-ti schimbi putin lookul si atitudinea, eu iti mai sugerez ceva; incearca sa flirtezi si tu cu vre-un prieten de-al lui, sa faci mici glume pe seama sotului tau, sa-l sicanezi; sa vedem daca ii mai convine atunci!Eu aveam o prietena cam pupaciosa; cand venea la noi si cand pleca, una doua il tzuca pe al meu sot! Pe mine ma mai sarea cateodata, dar niciodata pe el. Indiferent daca el era la bucatarie, in dormitor (ma mir ca nu intra si la baie dupa el), imi zicea: ma duc sa-l salut si pe Alex; iar salutul era pupatul (pe obraji, bineinteles, ca altfel muream cu ea de gat!)Sotul meu nu mi-a dat niciodata motive de ingrijorare din acest punct de vedere, nici cu prietena respectiva, nici in general, cu atat mai mult cu cat eu sunt f. geloasa si posesiva; i-am semnalat sotului ca nu imi prea place acest lucru, dar el nu vedea nimic rau in asta si ca oricum nu avea ce sa faca, din moment ce prietena noastra se ducea dupa elsa-l pupe. Oricum, nu cred nici ca-i displacea!Buuun! daca nu ti se pare nimic in neregula, cand vin prietenii tai, o sa ma pup si eu cu ei in usa; si asa am facut! ce crezi ca i-a convenit situatia asta? Nicidecum! Nu a suportat sa ma vada asa aproape de prietenii lui, iar cand a venit prietena noastra data viitoare, a stiut sa faca in asa fel incat sa nu-l mai pupe. Si asa a ramas! Deci se poate!M-am intins cam mult, dar sa stii ca pe langa s-o mai raresti cu verisoara, arata-i sotului tau, ca si tu poti fi interesanta pentru altcineva, daca pentru el nu mai esti. Cu siguranta ca o sa mearga!Iti doresc multa intelepciune si sa rezolvi problema in cel mai diplomatic fel!Laura, mama lui AndreiPozePoze


id="quote">id="quote">[cool][cool][cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...