Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand langa tine se afla o femeie tanara...


Recommended Posts

quote:Originally posted by Helenutza23
quote:Originally posted by tlaura

Pe langa sfaturile pe care le-ai primit de la fete, adica sa-ti indepartezi verisoara, sa-ti schimbi putin lookul si atitudinea, eu iti mai sugerez ceva; incearca sa flirtezi si tu cu vre-un prieten de-al lui, sa faci mici glume pe seama sotului tau, sa-l sicanezi; sa vedem daca ii mai convine atunci!Eu aveam o prietena cam pupaciosa; cand venea la noi si cand pleca, una doua il tzuca pe al meu sot! Pe mine ma mai sarea cateodata, dar niciodata pe el. Indiferent daca el era la bucatarie, in dormitor (ma mir ca nu intra si la baie dupa el), imi zicea: ma duc sa-l salut si pe Alex; iar salutul era pupatul (pe obraji, bineinteles, ca altfel muream cu ea de gat!)Sotul meu nu mi-a dat niciodata motive de ingrijorare din acest punct de vedere, nici cu prietena respectiva, nici in general, cu atat mai mult cu cat eu sunt f. geloasa si posesiva; i-am semnalat sotului ca nu imi prea place acest lucru, dar el nu vedea nimic rau in asta si ca oricum nu avea ce sa faca, din moment ce prietena noastra se ducea dupa elsa-l pupe. Oricum, nu cred nici ca-i displacea!Buuun! daca nu ti se pare nimic in neregula, cand vin prietenii tai, o sa ma pup si eu cu ei in usa; si asa am facut! ce crezi ca i-a convenit situatia asta? Nicidecum! Nu a suportat sa ma vada asa aproape de prietenii lui, iar cand a venit prietena noastra data viitoare, a stiut sa faca in asa fel incat sa nu-l mai pupe. Si asa a ramas! Deci se poate!M-am intins cam mult, dar sa stii ca pe langa s-o mai raresti cu verisoara, arata-i sotului tau, ca si tu poti fi interesanta pentru altcineva, daca pentru el nu mai esti. Cu siguranta ca o sa mearga!Iti doresc multa intelepciune si sa rezolvi problema in cel mai diplomatic fel!Laura, mama lui AndreiPozePoze


id="quote">id="quote">[cool][cool][cool]
id="quote">id="quote">absolut de acord..
quote:Si eu as incerca sa o indepartez chiar daca imi este verisoara. Nu mi-as risca eu casnicia din cauza uneia ca ea care in loc sa se preocupe de cei de varsta ei si sa incerce sa-si faca o relatie stabila, "se da" la barbati insurati.
id="quote">id="quote">ce te face sa crezi ca ea s-a dat la el? daca un barabt isi iubeste cu adevarat sotia poa' sa stea 10 femei cracante, apetisante in fata lui, nu se duce, nici macar nu intra in erectie..
quote:Si eu as incerca sa o indepartez chiar daca imi este verisoara. Nu mi-as risca eu casnicia din cauza uneia ca ea care in loc sa se preocupe de cei de varsta ei si sa incerce sa-si faca o relatie stabila, "se da" la barbati insurati
id="quote">id="quote">pina nu gusti din fructul oprit n-ai de unde sa stii cit de bune e, in dragoste si-n raboi nu sitn reguli..........................cit traiesti in viata, invata sa ierti, sa spui ca iubesti, ca vrei sa fii prieten, ca daca le spui dinaintea unui mormant, nu ma are nici un sens.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fara sa fi citit decit prima pagina

Solutia mea judecind la rece:

Sinteti un "menage à troi"

Ai ajutat-o inteleg acum e mare ar fi timpul ca drumurile voastre sa se indeparteze sa-si vada de viata ei si voi de a voastra

Nu are ce cauta o alta femie fie ea si o verisoara in FAMILIA VOASTRA!!!!!

Asta-i tipic ROMANESC!

Eu sint casatorita de 5 ani cu sotul meu iar verisorii sotului nu i-am vazut decit o data la o pertrecere de familie care se organizeaza o data la 5 ani tohmai ca sa putem ne cunoaste verii intre noi !

DOAR ATIT!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by tlaura

Pe langa sfaturile pe care le-ai primit de la fete, adica sa-ti indepartezi verisoara, sa-ti schimbi putin lookul si atitudinea, eu iti mai sugerez ceva; incearca sa flirtezi si tu cu vre-un prieten de-al lui, sa faci mici glume pe seama sotului tau, sa-l sicanezi; sa vedem daca ii mai convine atunci!Eu aveam o prietena cam pupaciosa; cand venea la noi si cand pleca, una doua il tzuca pe al meu sot! Pe mine ma mai sarea cateodata, dar niciodata pe el. Indiferent daca el era la bucatarie, in dormitor (ma mir ca nu intra si la baie dupa el), imi zicea: ma duc sa-l salut si pe Alex; iar salutul era pupatul (pe obraji, bineinteles, ca altfel muream cu ea de gat!)Sotul meu nu mi-a dat niciodata motive de ingrijorare din acest punct de vedere, nici cu prietena respectiva, nici in general, cu atat mai mult cu cat eu sunt f. geloasa si posesiva; i-am semnalat sotului ca nu imi prea place acest lucru, dar el nu vedea nimic rau in asta si ca oricum nu avea ce sa faca, din moment ce prietena noastra se ducea dupa elsa-l pupe. Oricum, nu cred nici ca-i displacea!Buuun! daca nu ti se pare nimic in neregula, cand vin prietenii tai, o sa ma pup si eu cu ei in usa; si asa am facut! ce crezi ca i-a convenit situatia asta? Nicidecum! Nu a suportat sa ma vada asa aproape de prietenii lui, iar cand a venit prietena noastra data viitoare, a stiut sa faca in asa fel incat sa nu-l mai pupe. Si asa a ramas! Deci se poate!M-am intins cam mult, dar sa stii ca pe langa s-o mai raresti cu verisoara, arata-i sotului tau, ca si tu poti fi interesanta pentru altcineva, daca pentru el nu mai esti. Cu siguranta ca o sa mearga!Iti doresc multa intelepciune si sa rezolvi problema in cel mai diplomatic fel!Laura, mama lui Andrei


id="quote">id="quote">Si eu am patzit-o la fel ca tine, soatza mi-a spus sa raresc vizitele cu ea, adica ea venea in vizita. si m-am prins ca ceva era putred, cind m-a intrebat cum mi-am cucerit barbatul [xx(], am racit incet dar sigur relatzia, mai ales ca ea nu-i casatorita si are 40 de ani si-i disperata sa puna mina pe unul... Venea, mincam, sotzul pleca la televizor, iar ea... tzup linga sotzul meu pe canapea, saracul se retragea intr-un colt, avind in vedere ca avea fusta pina la k.. si in camera mai erau doua fotolii si doua scaune. [:(!]Ireneid="blue"> verisoara, verisoara, mai ales ca-i a ta, da-i cu spray pentru mushte si sa dispara din casa voastra si in general am invatzat aici... in aceasta tzara... prietene necasa... sa primesti acasa doar cind e sotzul la serviciu... [^][copil]Isabella de la 6 la 10 luni[copil]id="size1">Povestea nasterii principesei noastreid="blue"> id="size2">Danielaid="orange"> si principesa Iid="red">Sid="blue">Aid="purple">Bid="maroon">Eid="purple">Lid="green">Lid="blue">Aid="red"> [copil] (5 iunie 2005)Poze cu ingerasul lui mamiid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grea situatie si imi pare tare rau ca treci prin asa ceva.

Nu cred ca indepartarea imediata a verisoarei tale este solutia,in primul rand pentru ca imi dau seama ca iti pasa de parerile rudelor tale si atunci tu ai de pierdut in fata lor.In al doilea rand pentru ca daca intr-adevar este ceva intre sotul tau si ea ,ei se pot vedea in continuare,asta fara sa stii tu si ar fi si mai grav.

Cum sotul tau este incantat de prezenta ei ii poti lasa impresia ca ea este o femeie extraordinara, superioara tie si nu ai stiut sa gestionezi criza.

Consider ca sotul tau este oarecum vinovat,cu el trebuie sa muncesti,asupra lui sa te concentrezi.Ca daca nu e verisoara poate fi o colega de serviciu,o cunostinta oarecare sau...stiu eu..femei tinere si frumoase sunt destule,important e ca el sa stie ca are o familie si o sotie minunata,cea mai cea mai dintre toate femeile.

Trebuie sa faci in asa fel incat el sa-si dea seama inca o data cat de norocos e ca te are PE TINE alaturi.Verisoara trebuie pastrata aproape ca sa vada diferentele dintre voi,sa vada ca nu se compara cu tine,ca tu esti mult superioara ei din toate punctele de vedere.

Cum???Doar tu stii cel mai bine,ai un mare atu in fata verisoarei tale,ii cunosti punctele slabe sotului tau,stii cum sa-l faci sa te doreasca stii ce-i place si ce nu.Trebuie sa fii vicleana,chiar sa te porti frumos cu verisoara ta in prezenta sotului tau dar cand sunteti doar voi doua sa o pui la punct.Incet incet sper sa se rezolve situatia,iar cand totul e ok,(sa i se lumineze chipul sotului cand intri TU pe usa) fa-i vant verisoarei tale, sa nu mai aiba ce cauta la tine in casa.

Pupici si...multa rabdare si diplomatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare care ma framanta de multa vreme, si imi cer scuze Iren ca o adresez tocmai pe subiectul tau: de ce trebuie sa iti "aperi" relatia cu dintzi si gheare? Vinovat in opinia mea e ala care se duce, nu ala care cheama...dupa cum frumos spunea cineva, daca te iubeste pot sa stea zece Pamele sau Angeline in fazta lui si el tot pe tine o sa te tina de mana...

Relatia cu verisoara as raci o nu pentru ca se da la sotul tau, ci pentru ca are o atitudine nasoala fatza de tine, si viatza e prea scurta ca sa o petreci in compania oamenilor nasoi :D. Si de asemenea as incerca sa ii aduc aminte sotului meu ca il iubesc (ca doare de aia l am luat, ney?)

 


Cine pleaca ultimu' sa stinga luminaid="red">id="size1">

[alcool]Scandinavii stiu de ceid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele mele dragi,

tare ma bucur ca mi-ati raspuns.

cu cat mai multe pareri, cu ata mai bine!

din pacate eu nu intru pe net decat de la servici.acasa n-am "montat"net-ul pentru ca as da faliment si la propriu si la figurat,n-ar mai face nimeni nimic,toata lumea ar naviga si ar surfa .

 

dragele mele,toate aveti dreptate ,iar pentru cele care au trecut prin experiente asemanatoare ,imi pare rau pentru ca nu e un gust tocmai dulce sa rezolvi o asemenea situatie.

 

am sa incerc sa urmez sfaturile voastre,cumva selectiv si sa nu ma mai enervez atat.

am sa incerc sa-mi scot din cap nesiguranta care ma bantuie din momentul in care intra ea pe usa...apropo,ea vine neanuntata in 99% din cazuri,asa am procedat mereu,desi acuma constat ca nu a fost tocmai corect...

am sa pun la punct si lucrul asta,macar asa,pentru stabilirea unui raport de forte:de genul,poti sa dai macar un telefon cand vii,asa ca sa stie ca nu e de capul ei..

 

mda,aveti dreptate si cand spuneti ca sotul meu isi rememoreaza perioada studentiei cu ea,adevarul e ca impreuna cu ea nu are responsabilitati,totul e un joc si o distractie,mai putin lucrurile care necesita atentie,rabdare,corectie,repetitie...

cand intarziau serile alea impreuna am facut scandaluri,unele soldate cu succes(adica evitau sa mai intarzie impreuna),pentru ca apoi ,dupa un timp(pana la urmatoarea sesiune,sa zicem...)sa se reia procesul...

 

nici nu mai vreau sa-mi amintesc,aia n-a fost o perioada prea fericita a vietii mele,iar acele lucruri nu faceau decat sa inrautateasca situatia...

 

cert este ca le-am depasit!

sigur este ca sotul meu ma iubeste!

foarte sigur este ca voi proceda cu tact ca sa rezolv si problema asta ca a inceput sa ma macine!

va multumesc,fetelor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by IRENE11

apropo,ea vine neanuntata in 99% din cazuri,asa am procedat mereu,desi acuma constat ca nu a fost tocmai corect...

am sa pun la punct si lucrul asta,macar asa,pentru stabilirea unui raport de forte:de genul,poti sa dai macar un telefon cand vii,asa ca sa stie ca nu e de capul ei..


id="quote">id="quote">

Uau, neanuntzata, i-ai lasat prea multa libertate. Dar n-ai vizor... uita-te discret si las-o la usha... eu asha as face [:D]. Iote, poate ai chef sa-tzi violezi barbatul in momentul ala si ... deranjeaza [:(!]

Incet, discret, fa-i vint ca vine caldura, dar nu cu evantaiul... [poc]

 

[copil]Isabella de la 6 la 10 luni[copil]id="size1">

 

Povestea nasterii principesei noastreid="blue"> id="size2">

Danielaid="orange"> si principesa Iid="red">Sid="blue">Aid="purple">Bid="maroon">Eid="purple">Lid="green">Lid="blue">Aid="red"> [copil] (5 iunie 2005)

 

Poze cu ingerasul lui mamiid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca atitudinea nu trebuie luata doar asupra verisoarei. Sigur ca si ei trebuie sa ie se taie un pic din nasuc (inteleg ca ai facut deja asta), dar si cu sotul tau trebuie un pic "lucrat".

In viata intalnesti la tot pasul "verisoare". Ori ai puterea sa dai "ignore", ori pici in plasa si de aici incep belele.

 

Oricum situatia e stresanta. Trebuie sa ai nervii tari si o diplomatie cat casa.

Iubiti-va mult si nu va sfiiti sa sa afisati imaginea de porumbei de fatza cu ea.

 

Iti doresc multa intelepciune, sa gasesti puterea si tactul sa-ti mentii casnicia vie si frumoasa pana la sfarsit.

[flo]

 

anca...SIGUR intr-o zi[gravi]

[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu vine nimeni neanuntzat, nici macar mama...Nici eu nu ma duc nicaieri fara sa fiu invitata...

 

Irene, numai faptul ca ti-a creat toate aceste probleme, in timp, si era un motiv sa-i faci vant...Eu tot nu pot sa-mi imaginez cum poti s-o mai primesti in casa...Si cum ziceau si fetele, daca eram in locul ei, chiar nevinovata fiind, si-mi spunea vara-mea ca o deranjez, plecam si nu ma mai intorceam niciodata.

Eu am avut o astfel de experienta cu o "prietena" buna...O caram peste tot cu noi - la initiativa mea!!!- la film, la revelioane, etc, pana cand, de fatza cu mine, i-a propus sotului meu...

Din momentul/ziua aceea am rupt orice legatura cu ea.Si nici nu mi-a pasat daca a fost in gluma sau in serios, daca a vrut sa ma raneasca sau nu..Nu a mai contat pentru mine, nu i s-a mai pomenit numele in casa.

Iar mama&familia nu au dreptul sa-ti spuna cum sa-ti conducci casnicia si pe cine sa primesti in casa sau nu...

 

Sotul se complace si il amuza situatia, si chiar daca nu are nici un alt gand, faptul ca nu te sustine, chiar daca "ti se pare", nu e laudabil....

 

V

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...